מספר שאלות לפני הכניסה לעולם המק. - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מספר שאלות לפני הכניסה לעולם המק.

mandark

Recommended Posts

ישנם מספר דברים שברצוני לברר לפני שאני קונה (ואולי לא) את ה-new iMac בגרסתו היקרה ביותר שבארץ עולה 2200$ וכוללת מסך 17'.

אני מתכוון לעבוד בפוטושופ, פלאש, לערוך שצולם במצלמת DV,לגלוש באינטרנט ואולי גם לכתוב עבודות בעיברית.

התקציב שלי הוא בסביבות ה-10000 +- ורציתי לשאול האם ה-iMac הוא בחירה טובה? ???

האם אפשר לגלוש בעיברית? ???

האם אפשר לקבל הודעות אי-מייל ו-ICQ הכתובות בעיברית, והאם אפשר לשלוח הודעות בעיברית? ???

האם עידכוניי עיברית של ידע יהיו בתשלום? האם יהיו כאלה בקרוב? ???

אני אשמח לקבל כל מידע נוסף שנחוץ לדעת לפני הכניסה לעולם המק.

בתודה מראש,

איל כהן :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוך הבא לפורום, מקווה שתהנה מההשתתפות :hi:

אני מתכוון לעבוד בפוטושופ, פלאש, לערוך שצולם במצלמת DV,לגלוש באינטרנט ואולי גם לכתוב עבודות בעיברית.

התקציב שלי הוא בסביבות ה-10000 +- ורציתי לשאול האם ה-iMac הוא בחירה טובה? ???

לכל מה שסימנתי ב-bold ה-iMac יהווה בחירה לא רעה, אם כי ה-eMac הזול יותר יאפשר לך שליטה אמיתית על רזולוציות המסך ולכן הוא בחירה עדיפה לדעתי.

בעיה שמשותפת לשני המחשבים היא נושא השדרוג, אמיר (maCr0T) בטח יוכל להסביר לך כמה שהעניין הזה מגביל ומעצבן. במקרה שלו הפתרון היחידי היה לעבור למק אחר.

נושאי האינטרנט והעברית הן נקודות כואבות במק. העברית רחוקה מאוד ממה שמספקת , ואפילו נחותה מ-KDE3.

ולגבי הגלישה באינטרנט, כדאי לך לקרוא את המאמר המעניין ב-wired.com שהתפרסם לפני מספר חודשים: ?Why Do New iMacs Surf So Slowly

האם אפשר לגלוש בעיברית? ???

אפשר, אבל תענוג גדול זה לא.

תצטרך את Mozilla או את Chimera (שמבוססת עליה) כדי לקרוא אתרים בעברית לוגית.

האם אפשר לקבל הודעות אי-מייל ו-ICQ הכתובות בעיברית, והאם אפשר לשלוח הודעות בעיברית? ???

כנ"ל.

תצטרך את ה-hack של "מיץ פטל" כדי שזה יעבוד.

האם עידכוניי עיברית של ידע יהיו בתשלום? האם יהיו כאלה בקרוב? ???

לא צפויים עדכוני עברית של "ידע" ל-OS 9.x, מכיוון שכפי שסטיב ג'ובס הכריז בעבר: Mac OS 9 is dead

לעומת זאת, התמיכה העברית (המוגבלת בינתיים) ב-OS X נמצאת בפיתוח אצל וסביר להניח שהעדכונים הקרובים יהיו בחינם.

לפחות לפי נסיון העבר - מ-10.0.4 עד 10.1.5 העדכונים היו בחינם, אבל על 10.2 דרשה תשלום מלא (130$).

אני אשמח לקבל כל מידע נוסף שנחוץ לדעת לפני הכניסה לעולם המק.

יש לי עצה אחת בשבילך: אל תקנה מק לפני שצברת עליו מספיק שעות עבודה בתחומים שמעניינים אותך. וגם אם כן יש לך נסיון מספיק נסיון עם מק, מוטב שתכיר גם את העבודה עם מודרני כדי שתוכל באמת להשוות בין השניים.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, ראשית וחשוב, OSX 10.2 היא מערכת חדשה לגמרי, זה לא עוד שדרוג. זה כמו לעבור מ2000 לXP. (בגלל שOSX היתה בשוק 19 חודשים.. אהמ..).

העברית היא נושא כואב עד מאוד במק, שיתוקן הכי מאוחר בגרסאת OSX 10.2.5, ותכלול תמיכה דיי דומה לזאת של KDE.

לפני שאני מתחיל לפרט, יש לך ניסיון עם מק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, ראשית וחשוב, OSX 10.2 היא מערכת חדשה לגמרי, זה לא עוד שדרוג. זה כמו לעבור מ2000 לXP. (בגלל שOSX היתה בשוק 19 חודשים.. אהמ..).

אני לא לגמרי מסכים איתך, אמנם 10.2 כוללת שיפורים רבים על 10.1.5, אבל דווקא ב-XP (בהשוואה ל-2000) אפשר לראות את השינויים מיד - אתחול מהיר בהרבה, ClearType, ממשק שונה לחלוטין (אבל גם מכוער ובעייתי לדעתי... פרטים בתגובה #16 בדיון הזה).

חוץ מזה, יש ב- עוד הרבה פיצ'רים אחרים: Driver Rollback, שליטה מרחוק (ביגואר תצטרך עדיין את טימבוקטו שעולה הון עתק), Firewall מובנה, יכולות צריבה מובנות ועוד שיפורים שונים.

ההבדל העקרי הוא שמיקרוסופט נותנים מחירי שדרוג תמיד, אבל אפל לעומתם ירוקנו לך את הכיסים, גם אם רק השנה רכשת מחשב עם 10.1.5.

אני די משוכנע שאפילו אם יש לך רשיון ל-Win98, מיקרוסופט יתנו לך מחיר שדרוג מיוחד ל-. וכאן ההבדל בין המערכות הוא הרבה יותר גדול מאשר בין שתי הגרסאות האחרונות של OS X.

העברית היא נושא כואב עד מאוד במק, שיתוקן הכי מאוחר בגרסאת OSX 10.2.5, ותכלול תמיכה דיי דומה לזאת של KDE.

זה מעניין... יש לך מידע פנימי מאפל? ???

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עובד על פוטושופ ושולט בה בכלל לא רע. אני שולט יטב בפלאש ואני אוהב עריכת וידאו. הדבר היחיד המפריד ביני לבין מקינטוש הוא העיברית. יש לי מקינטוש פאוור בוק דיי ישן אז יש לי נסיון קל עם מקינטושים ויחסית למחשב בן משהו כמו 6 הפאוור בוק עובד נפלא ומריץ בקלות OS 9! בינתיים עשיתי בדיקות כל מיני והתחלתי לפזול לכיוון ה-G4.

האם כדאי לי לחכות שהעיברית תשתפר או שעברית טובה במק לא תיהיה בחודש חודשיים הקרובים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחודש חודשים הקרובים תהיה עברית חלקית (יש כבר עכשיו, עברית סבירה מינוס ביגואר.)

אם אין לך מידע פנימי ולאפל לא היו הכרזות בנושא, אז אני ממש לא מבין מאיפה האופטימיות הזאת, אולי מהמתנה של כמעט שנתיים (!) עד שאפל בכלל טרחו בכלל לשחרר משהו שמזכיר תמיכה עברית?

ואם תשאל אותי, העברית ביגואר היא לא "סבירה מינוס" אלא פשוט גרועה. מספיק שתנסה לכתוב משפט שמשלב עברית, אנגלית ומספרים ותראה מיד איזה סלט אתה מקבל.

תקנו אותי אם אני טועה, עיברית חלקית משמעה תמיכה בעיברית אבל מערכת הפעלה באנגלית? זתומרת יכולת לקרוא ולכתוב עיברית אבל המערכת לא מתורגמת?

לא בדיוק.

לפחות עבורי, "עברית חלקית" משמעו שאפשר להציג ולכתוב אותיות עבריות (כמו ב-BeOS למשל), אבל לא בהכרח בכל האפליקציות, ולא תמיד בסדר האותיות או המילים הנכון.

"עברית מלאה" משמעו שהדו-כיווניות עובדת במלואה - כולל שילוב של טקסט לטיני ומספרים, וזאת בכל התוכנות כולל ברמה של מערכת הקבצים.

"ממשק עברי" (Localized) זה דרעק לא נורמלי שבאמת לא צריך לעניין אף אחד. על גרסאות עבריות של Windows אני פשוט לא מסכים לעבוד ומסתבר שאני לא לבד בדעה הזאת.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...