שבירת מהירות האור-מה ההשפעה? - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שבירת מהירות האור-מה ההשפעה?

tombcatz

Recommended Posts

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שניה, אתה מדבר על שעצם שיש לו מאסה יאיץ מעבר למהירות האור? נדמה לי שבמהירות האור אמורה להיות לו מאסה אינסופית. לא נשמע לי כיף.

עד כמה שאני יודע תופעות "מוזרות" מתחילות גם במהירויות הרבה יותר נמוכות ממהירות האור (שעונים אטומיים על חלליות שחזרו לארץ היו לא מסונכרנים עם אלה שנשארו על כדה"א).

אם זה מעיד על משהו (ואני לא בטוח), גם ברוב ספרות המד"ב יש "מגבלת מהירות" של מהירות האור, ועוקפים אותה בדרכים שונות (עיוות המרחב, תופעות קוונטיות, infinite improbability drive,...)

אגב

בכל מקרה הרבה מאוד פיזיקאים מקווים שאי אפשר לעשות זאת, כי אם כן ניתן לזרוק את כל חוקי הפיזיקה (ובדרך את היקום המוכר לנו) לפח.

(ציטוט מהזיכרון) "יש תאוריה שאומרת שאם מישהו יצליח להבין באמת מהו היקום ואיך הוא פועל, הוא מיד יעלם ויוחלף ע"י משהו עוד פחות מובן (ויש תאוריה שניה שאומרת שכל זה כבר קרה)"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שזה מטומטם לשאול,אבל אני מסוקרן לדעת..

כידוע,כשמטוס עובר את מהירות הקול נוצר "בום על-קולי"

נניח,ורק נניח [מצב היפותטי] שהאדם ימציא מכונה שמסוגלת לעבור את מהירות האור...מה תהיה ההשפעה על המכונה ועל הסביבה?

סביר מאוד להניח שאותה מכונה תיקרע לגזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו יכל לפרט איך זה שנלך אחורה בזמן אם נהיה על חללית או משהו שנע ביותר ממהירות האור ?.

יום אחד ...

רייס עצבני אחד עם מאיץ אטומים ולא פיקות או כל מיני דברים מוזרים ונצליח כמובן שבן אדם לא יכל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו יכל לפרט איך זה שנלך אחורה בזמן אם נהיה על חללית או משהו שנע ביותר ממהירות האור ?

כי... זה עבד בסופרמן?

האמת, זה לא לגמרי מצוץ מהאצבע.

ככל שמשהו מתקרב יותר למהירות האור, ה"זמן היחסי" שלו נע יותר לאט. לכן אפשר לטעון שאם משהו עובר את מהירות האור ה"זמן היחסי" שלו ינוע אחורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה אומר ל"זרוק לפח" אתה מתכוון להתחיל את חקר היקום/חלל/פיזיקה מחדש?

בהחלט.

תבין,גם מהירות האור היא מהירות תיאורטית - למעשה האור ביקום נע לאט יותר ממהירות האור ©, שכן מהירות האור היא אקסטרפולציה של מהירות האור בריק מוחלט (שכידוע לא קיים ביקום). למעשה כאשר אור עובר בחומר הוא "מאבד" אנרגיה ומהירותו מואטת.

יתה מכך - ישנה תאוריה שטוענת ש c אינו קבוע, ובעצם בשלבים הראשונים של יצירת היקום c היה גדול יותר.

כאשר מבינים כי בעצם מדובר בקבוע מספרי ותו לו , ניתן להביט במתימטיקה שמאחורי הפיזיקה. כידיוע נוסחאות מתמטיות פועלות קודם כל לפי חוקי המתימטיקה ולא לפי חוקי הפיזיקה.

בהרבה משוואות פיזיקליות המתעסקות במהירות האור, ישנה בעיה כאשר אובייקט נע במהירות גבוהה ממהירות האור, ולא במובן הפיזיקלי אלא במובן המתימטי (חלוקה ב 0, אנרגיות שליליות, והשד יודע מה). מכיוון שהמשוואה עובדת כל כך טוב על כל שאר הערכים , ומתוך טיעונים מתימטיים מתורת הגבולות מגיעים מהמשוואה המתימטית למסקנה הפיזיקלית שחלקיקים לא מסוגלים לעבור את מהירות האור.

המסקנה ממעבר חלקיקים במהירות גבוהה ממהירות האור (או אפילו מהירות האור בריק) בעצם תוביל לכך שהמשוואות שפיתחנו ועובדות כל כך טוב למקרים אחרים פרט לאותו תחום בעייתי, פשוט לא שוות כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון זה בלתי אפשרי בגלל שהגוף האנושי יתפרק מהמסה שלו.

דבר שני, אני מניח שאם בכל מקרה נעבור את מהירות האור אז מי שיעשה את זה פשוט יראה חלקיקי אור שכבר היו במקום שהוא נמצא.

הוא כמובן לא יכול לחזור לעבר כי זה כבר עניין של זמן ולא ניתן להחזיר את הזמן אחורה.

הביטוי הזה של מה עושה האור עם הזמן זה רק משהו יחסי שאם ננוע מהר יותר יותר אז ההפרש בינינו לבין מהירות האור יקטן ואז נגיד אנחנו נראה דברים מהר יותר.

אם לדוגמה נהיה במרח של חצי מיליון ק"מ אז נראה את מה שקורה בשמש לאחר שנייה ושליש אבל מכיוון שאנחנו קצת יותר אז לוקח לנו 8 וחצי דקות.

מצטער אבל קצת קשה לתת פה דוגמאות טובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו נחמד שחשבתי עליו,

כידוע אם לדוגמא שני אנשים נוסעים בשתי מכוניות נפרדות מקבילות, שנעות באותה מהירות, המהירות היחסית בינהם היא 0, כאילו שתי המכוניות עומדות במקום.

אז אם בנאדם יגיע באופן היפותטי למהירות האור, הוא בעצם יראה פוטונים כאילו גם הוא וגם חלקיקי האור עומדים באותה מהירות, אשר שווה ל-0? כאילו חלקיקי האור יעצרו, מעניין מה רואים במצב כזה

אני מצטער אם לא הסברתי את עצמי בצורה ברורה, אפילו אני לא יודע למה התכוונתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שהוא לא יראה כלום כי העין לא תיקלוט כלום אולי אור לבן או שחור

אנשים אתם עדין תקועים על זזה שהבן אדם ימות במהירות האור הבנו את זה אבל אולי אפשר להטיס בלי בן אדם חשבתם על זה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...