שבירת מהירות האור-מה ההשפעה? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שבירת מהירות האור-מה ההשפעה?

tombcatz

Recommended Posts

אני יודע שזה מטומטם לשאול,אבל אני מסוקרן לדעת..

כידוע,כשמטוס עובר את מהירות הקול נוצר "בום על-קולי"

נניח,ורק נניח [מצב היפותטי] שהאדם ימציא מכונה שמסוגלת לעבור את מהירות האור...מה תהיה ההשפעה על המכונה ועל הסביבה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם להסתמך על נוסחאות הטרמנספורמציה של לורנס, אז אתה תנוע אחורה בזמן. מצד שני, בבסיס תורת היחסות יש הנחה שלא ניתן לעבור את מהירות האור, אז אם זה לא נכון, אני לא בטוח שהנוסחאות תקפות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיאורטית ? שבירת כל חוקי הפיזיקה כפי שאנחנו מכירים אותם היום.

מעשית? לך תדע... כיוון שחוקי הפיזיקה לא מגדירים תרחישים למקרים שהם בחזקת בלתי אפשריים.

בכל מקרה הרבה מאוד פיזיקאים מקווים שאי אפשר לעשות זאת, כי אם כן ניתן לזרוק את כל חוקי הפיזיקה (ובדרך את היקום המוכר לנו) לפח.

אגב... בשביל לראות את התחת של עצמך לא צריך מסע בזמן... רק מראה טובה, או לחיות באטמוספירה מספיק דחוסה (כמו נוגה למשל) שמסגולת תיאורטית תחת תנאים מסויימים לשמש כמראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם להסתמך על נוסחאות הטרמנספורמציה של לורנס, אז אתה תנוע אחורה בזמן. מצד שני, בבסיס תורת היחסות יש הנחה שלא ניתן לעבור את מהירות האור, אז אם זה לא נכון, אני לא בטוח שהנוסחאות תקפות...

היא בוודאות לא תקפה, שכן הגעה למהירות האור תתן לך חלוקה באפס - לא אפשרי מתמטית וחסר משמעות פיזיקלית.

ואם תעבור את מהירות האור תקבל מהטרנספורמציה מספרים מרוכבים שגם להם אין להם משמעות פיזיקלית (במקרה זה).

הסיבה היא שפשוט לורנץ בנה אותה כאשר ההנחה הבסיסית היא שלא ניתן לעבור את מהירות האור, רואים את זה מיידית בנוסחא שכן אתה מחלק בשורש של -

1-(v/c)^2

ואם v=c , כלומר בעת הגעה למהירות האור, אזי החלוקה היא באפס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא בוודאות לא תקפה, שכן הגעה למהירות האור תתן לך חלוקה באפס - לא אפשרי מתמטית וחסר משמעות פיזיקלית.

ואם תעבור את מהירות האור תקבל מהטרנספורמציה מספרים מרוכבים שגם להם אין להם משמעות פיזיקלית (במקרה זה).

הסיבה היא שפשוט לורנץ בנה אותה כאשר ההנחה הבסיסית היא שלא ניתן לעבור את מהירות האור, רואים את זה מיידית בנוסחא שכן אתה מחלק בשורש של -

1-(v/c)^2

ואם v=c , כלומר בעת הגעה למהירות האור, אזי החלוקה היא באפס.

איפה חלוקה באפס ? התוצאה של התרגיל פשוט יוצאת אפס .. ואם זה מהירות יותר גדולה ממהירות האור אז יוצא תוצאה שלילית פשוט ...

לא הבנתי מה הבעיה :/

ומה הנוסחאה הזו בכלל אומרת ?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיאורטית ? שבירת כל חוקי הפיזיקה כפי שאנחנו מכירים אותם היום.

מעשית? לך תדע... כיוון שחוקי הפיזיקה לא מגדירים תרחישים למקרים שהם בחזקת בלתי אפשריים.

בכל מקרה הרבה מאוד פיזיקאים מקווים שאי אפשר לעשות זאת, כי אם כן ניתן לזרוק את כל חוקי הפיזיקה (ובדרך את היקום המוכר לנו) לפח.

אגב... בשביל לראות את התחת של עצמך לא צריך מסע בזמן... רק מראה טובה, או לחיות באטמוספירה מספיק דחוסה (כמו נוגה למשל) שמסגולת תיאורטית תחת תנאים מסויימים לשמש כמראה.

כשאתה אומר ל"זרוק לפח" אתה מתכוון להתחיל את חקר היקום/חלל/פיזיקה מחדש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...