למה שני גופים עם אותה צורה אך משקל שונה בחלל בלי אוויר נופלים באותה מהירות??? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה שני גופים עם אותה צורה אך משקל שונה בחלל בלי אוויר נופלים באותה מהירות???

yotam360

Recommended Posts

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אין קשר, גם בכדור הארץ זה ככה.

בכדור הארץ זה לא ככה.

אם תעזוב כדור שמשקלו 5 ק"ג מגובה מסוים ותזרוק כדור אחר שמשקלו 10 ק"ג מאותו גובה, הכדור הכבד יפול יותר מהר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי כוח המשיכה פועל על כל דבר באותה מהירות

אני לא זוכר את הנוסחה אבל זה 9 מטר לשנייה בשנייה הראשונה ואז אם אני לא טועה זה 18 בשנייה השנייה 27 בשלישית וכו'

(יכול להיות שאני טועה וזה לא המספרים הנכונים אבל זה 9 מטר בשנייה הראשונה ומתגבר על זה אני דיי סגור)

ואם הכדור הכבד יותר גם גדול יותר באותו יחס אז הוא יפול באותה מהירות

הסיבה היחידה שעצם קל יפול יותר לאט זה התנגדות אוויר ביחס למשקל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכדור הארץ זה לא ככה.

אם תעזוב כדור שמשקלו 5 ק"ג מגובה מסוים ותזרוק כדור אחר שמשקלו 10 ק"ג מאותו גובה, הכדור הכבד יפול יותר מהר...

אהם, לא.

אתה מוזמן לנסות.

הסיבה היחידה שעצם קל יפול יותר לאט זה התנגדות אוויר ביחס למשקל

בדיוק.

כשאתה מפיל שני כדורי ברזל, התנגדות האוויר גם ככה זניחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כוח המשיכה פועל ביחס ישר למסות בין שני העצמים. אם משהו שוקל פי 2 ממשהו אחר, כוח המשיכה שיפעל עליו יהיה פי 2.

למה כוח המשיכה פועל ככה?

שאלה טובה. אני לא בטוח שהמדענים של היום סגורים על זה (תאוריית השדה המאוחד עוד לא ממש שלמה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו באמת אתם צריכים לטוס לירח כדי לבצע את הניסוי של אפולו 17 שוב? כדור במשקל 5 קילו יפול באותה מהירות של נוצה אם אין שום התנגדות לנפילתם.

התנגדות מאוד משנה את העניין הזה כיוון שכאן יש כבר סיפור עם כוחות מרובים, וכפי שכולם יודעים F=mA.

כוח המשיכה פועל ביחס ישר למסות בין שני העצמים. אם משהו שוקל פי 2 ממשהו אחר, כוח המשיכה שיפעל עליו יהיה פי 2.

למה כוח המשיכה פועל ככה?

שאלה טובה. אני לא בטוח שהמדענים של היום סגורים על זה (תאוריית השדה המאוחד עוד לא ממש שלמה).

זה נכון, אבל התאוצה הפועלת מכבידה על גופים בעלי מאסה שונה יוצאת זהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כוח המשיכה הפועל על גופים עם מסה שונה הוא שונה, אך התאוצה היא אותה תאוצה עבור כל הגופים (9.8 בקירוב על פני הכדור). בנוסף על כך בכדור הארץ מופעל כוח חיכוך עם האוויר, הוא מנוגד לכיוון כוח המשיכה ותלוי במהירות הגוף ושטח הפנים שלו. אם תיקח שני גופים בעלי אותה צורה ומסה שונה, הגוף שיפול יותר מהר (בעל תאוצה גדולה יותר) יהיה זה בעל המסה היותר גדולה כי על שני הגופים מופעל אותו כוח חיכוך עם האוויר, הוא פשוט יהיה יותר קטן ביחס לכוח המשיכה עם הגוף בעל המסה הגדולה יותר מאשר לגוף עם המסה הקטנה יותר (אפשר להסביר את זה עם חוק שני של ניוטון בקלות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל ש F=MA , סכום כוחות שווה למסת הגוף כפול התאוצה שלו, בכדור הארץ תאוצת הגוף בנפילה חופשית היא 9.8 בגלל כוח המשיכה של כדור הארץ , בחלל את כוח משיכה ולכן לא משנה מה מישקל הגוף F=M*0 , F=0 ולכן מסת הגוף לא משנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...