שאלה בנוגע למערכות קבצים ומחיצות. - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בנוגע למערכות קבצים ומחיצות.

it4chi

Recommended Posts

שלום,

אני מעוניין להתקין על הכונן שלי(80GB), אך לפני זה אני מעוניין לחלק אותו למחיצות. קראתי הרבה מדריכים והבנתי שלכול מחיצה שאני יוצר אני יכול לשייך תיקיה(HOME/, ETC/, וכו'). הבנתי שבתיקית ה-HOME/ נשמרים הקבצים האישיים של המשתמשים במערכת. מה זה אומר בדיוק? איך כדאי לי לחלק את הדיסק? כמה כדאי לי להקצות לכל תיקיה? אני יודע שאני יכול לייצור מחיצה אחת ולשים עליה את כל מערכת ההפעלה(/), אבל אני מעוניין בפתרון קצת יותר בטוח, למקרה שמערכת קבצים אחת תהרס.

שאלה נוספת, איך אני יכול לחלק את הכונן שלי עם CFDISK לפני שאני בכלל מתקין לינוקס? אפשר להכין BOOTABLE FLOPPY או משהו בסגנון?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיקיית המשתמשים או איך שאתה קורה לה, היא חלק ממערכת ההפעלה. ואתה לא יכול לחלק לשתי מחיצות. ואם אני טועה תקנו אותי בבקשה. בכלל אם אתה רוצה להיות שקט, תיצור קובץ גוסט של המערכת. ובמידת הצורך תשחזר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להתקין את המערכת על מחיצה אחת / או שאתה יכול לחלק את הכונן ולהתקין ל2 מחיצות / ו home/, כאשר במחיצת הhome ישמרו כל הקבצים האישיים וב / ישמרו קבצי מערכת.

בנוסף צריך גם מחיצה לSWAP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

duk4u-

אני יכול לעשות את זה. אני לא מתכוון לעשות GHOST למערכת כל פעם, עדיף לי לחלק למחיצות.

insan1ty-

אני יודע שאני חייב לעשות מחיצה של SWAP ו-/, אבל עדיין לא הבנתי מה בדיוק נשמר ב-HOME/, אתה מוכן להסביר? מה הכוונה בקבצים אישיים?

איך למשל הכונן מחולק אצלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ להיכנס ל cfdisk

לימחוק את המחיצות הקימות, וליצור 3 מחיצות

מחיצה אחת בגודל פי 2 מהראם שלך - במידה ויש לך 512 ראם, אז המחיצה תיהיה 1024, ולהגדיר אותה כ Swap

לינוקס סוואפ - זה הוא ווירטואלי שיכנס לפעולה במידה ולא ישאר פיזי פנוי למערכת.

מחיצה של כ-15 ג'יגה למערכת - להגיר אותה כ Linux

מחיצה בשאר הגודל של הדיסק ולהגדיר אותה כ Linux

להתקין את ההפצה על הדיסק של ה 15ג'יגה

ואז לעשות

mount

לדיסק שנישאר ל

mnt/disk2/

במחיצה השניה ניתן לסים קבצים כגון סרטים, משחקים, וכו, כך שגם עם יהיה לך כשל מערכתי תיצתרך לפרמט רק את הדיסק של ה15 ג'יגה של ההפצה, כך כל המידה שלך ישמר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

ברוב ההפצות יש אפשרות להכין Bootable floppy disk ככה שתוכל להעלות את הלינוקס דרכו...

האופציה השנייה שלך היא להשתמש ב-Boot loader (בהתקנה של הלינוקס...).

זו מין תוכנית קטנה שיושבת בדרך-כלל על ה-Master Boot Record ו"מנתבת" אותך למחיצות שלך.

רוב ההפצות יודעות לזהות את ולהציג אותו כמחיצה בתפריט בלי שום הגדרות.

מקווה שעזרתי :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...