אוניית מעפילים - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוניית מעפילים

rangerman

Recommended Posts

תמונה מעניינת. קצת סגורה ונותן תחושה לוחצת כשמסתכלים עליה.

שוב, אם תוכל לפרט על טכניקת הצילום, האם היה אור במקום חוץ מהירח? מה הטיל אור על האונייה או מה שזה לא יהיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמונה מעניינת,הכותרת קצת הורסת לפי דעתי.. כותרת טובה יכולה לשנות את התמונה לגמרי..

אני פתוח להצעות לגבי כותרות חלופית, כל זמן שהיא תהיה בעברית :cool2:

ולא, זאת לא אונייה אלא סככה. אבל משום מה זאת האסוציאציה הראשונה שעלתה לי כשצילמתי אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורן אני מבטיח לנסות לחשוב על משהו, אם יעלה לי רעיון מספיק טוב ומקורי אני איידע אותך, לי בינתיים יש עוד 7 בערך מהטיול לאיסטנבול שחזרתי ממנו שלא עלו לגלריה שלי בגלל שאין לי שם טוב בשבילן... (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה הערות טכניות:

א) כדי להשיג תוצאה טובה יותר, היה כדאי להשתמש בקיזוז חשיפה אשר היה מבוצע על העץ, והיה מבליט אותו ביחס לשמים - או במילים אחרות - יותר קונטרסט בין השמיים לאובייקט היו יכול לעשות דברים נפלאים.

ב) אני מניח שהצילום בוצע על חצובה, מפאת העובדה שכנראה זה צילום לילה, אבל הפוקוס לא ננעל כמו שצריך - העץ לא יוצא חד כמו שהוא צריך לצאת; אם היית מנסה להשתמש במיקוד ידני, או בוויתור על מייצב זעזועים בזמן הצילום (הם דיי מזיקים ברוב המקרים לצילומי לילה), התמונה הייתה יכולה לצאת הרבה יותר טובה.

ג) מבחינת רעיון - רעיון טוב, אך כותרת שונה הייתה יכולה לתת אפקט אחר לתמונה- אני אולי הייתי בוחר ב-"דממת לילה" , "רגע של חצות"

אורן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

צילמתי את התמונה במגוון חשיפות שונות. זאת הייתה הכי קרובה למה שרציתי להעביר ולכן כל מה ששיניתי זה תיקון גאמה קטן. יכול להיות שהמסך שלך לא מכוייל?

לגבי נושא החדות, אתה מתכוון ללוח העץ בצד ימין למטה? אם כן, אז אני לא רואה שם בעיית חדות של ממש. אני צריך לבדוק את התמונה המקורית.

השמות שאתה מציע די מוצלחים וכנראה היו "מתקשרים" טוב יותר עם הצופה, אבל אני לא בטוח שאני מעדיף אותם. הלכתי כאן על קישור אסוציאטיבי, אבל מסתבר שהוא עובד רק אצלי ;)

עריכה: אתה מתכוון לתמונה הראשונה או השניה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א) כדי להשיג תוצאה טובה יותר, היה כדאי להשתמש בקיזוז חשיפה אשר היה מבוצע על העץ, והיה מבליט אותו ביחס לשמים

ב) העץ לא יוצא חד כמו שהוא צריך לצאת;

ג) מבחינת רעיון - רעיון טוב, אך כותרת שונה הייתה יכולה לתת אפקט אחר לתמונה- אני אולי הייתי בוחר ב-"דממת לילה" , "רגע של חצות"

אורן

אני אסביר את עצמי: לגבי קיזוז החשיפה: התוצאה אמורה להיות כזו, שהעץ המצולם יהיה בהיר יותר, ושהבהירות תוזן כתוצאה מחשיפה ממושכת, ותתמקד באובייקט עצמו. במצב כזה, השמיים יתבהרו באופן טבעי, הרי גם הם נחשפו זמן רב, אך משום שהם לא באזור המיקוד, הם לי יקבלו את "הטיפול העיקרי" של המעבד של המצלמה.

לגבי עניין החדות - אני מתנצל - תמונה א' מצויינת, ב' זקוקה לשיפור.

לגבי הרעיון - אוניה אני לא רואה פה, אבל מצד שני אומנות קיימת כדי שיהיה על מה להתווכח. ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הבהירות, אני מבין למה אתה מתכוון ויש לי את אותה תמונה עם חשיפה ארוכה יותר ופרטים ברורים מאוד על העץ, אבל זה לא נותן את האפלוליות שרציתי להעביר. אני עדיין חושב שיכול להיות שהמסך שלך לא מכוייל (או יצא מכיול) ובגלל זה הכהות לא עוברת כמו שצריך.

אגב, קיזוז חשיפה משפיע על כל התמונה. הבהרה סלקטיבית זה משהו אחר. למי מהם אתה מתכוון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...