המחיר הגבוה של זיכרון! - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחיר הגבוה של זיכרון!

Boomer

Recommended Posts

עד אמצע 2000 כאשר התחיל המיתון בשוק מחיר ממוצע של חלקים היה:

מעבד : 300$

לוח אם : 180$

זיכרון : 150$

מסך : 250$

דיסק קשיח : 150$

כיום אתה קונה 512MB של שזו הכמות האידיאלית ניתן להגיד בפחות מ 150$, היה מקובל זמן רב שבשביל 150$ מקבלים כמות שאפשר להסתדר איתה אבל לא יותר (זה היה יוצא נניח 256MB בימינו).

פשוט אין לכם מושג עד כמה חלקי מחשב זולים היום, סתם מתלוננים בלי שום הבנה של ההיסטוריה והעובדה שייצרניות הזיכרון מוכרות את הצ'יפים במחירי עלות כמעט.

מאותה סיבה בדיוק האחריות על הדיסקים הקשיחים הופחתה לשנה, כשלקוח קונה דיסק 40GB/7200 ב 80$ איזה פער רווחים כבר יש לייצרן? ועוד לצפות לאחריות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחירים של המחשב גם ימשיכו לרדת עם הזמן.. אולי לאט יותר מאשר בשנה וחצי האחרונות, אבל זה עוד יקרה.

אני עוד זוכר שאת ה 386 קניתי באיזה 6000 שקל

ואחר כך את הפנטיום 100 מגה"צ בעוד 6500 שקל..

וכל התוספות שביניהם..

והצורב ה x2 שעלה 2500 שקל (בחול :-[)..

היום אתה מביא צורב x48 בחול בפחות מחמישית מחיר...

בקשר לזכרונות, זאת הייתה הצפה של זכרונות שיוצאו במזרח, אחר כך בא משבר הבורסות שהעלה שוב את המחירים, ואז חברות יצור הזכרון פתאום נזכרו שהמחירים באמת היו ברצפה וצריך לעשות רוחים, אז הם לא ממהרים להוריד אותם כמו אז.. (סוף סוף קבלו שכל? :'( כמו שחברות הדיסקים הקשיחים עשו עכשיו עם האחריות..)

רק עושה בשכל ומאז ומתמיד סוחטת את הארנק של הצרכן הקטן (או לה, אני עוד זוכר פנטיום 200MMX ב 750 שקל במחיר דילר.. :-[)

מה שכן, יש מן האטה במשק, גם בגלל שהטכנולוגיה מתקדמת בקצב שונה מפעם, וכן הביצועים המתקבלים גם מחומרה בת כשנה ומשהו, היא עדיין חזקה, לא כמו פעם שתוכך שלשה חודשים יצאו חומרה חדשה, וכל 6 חודשים יצא דור חדש של שהכפיל את הביצועים של קודמיו.. (וגם במחיר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה הדוגמה שלי:

Micron 256mb 266mhz -RAM בדצמבר בשנה שעברה עלה 325 ש"ח.

היום Micron 512mb 266 mhz - עולה 1,093 ש"ח.

של יונדאי עולה 800 ש"ח

של Kingstone עולה 900 ש"ח.

של 830 ש"ח...

בקיצור, יותר מדי...

512 מ"ב אמורים לעלות פחות משניים של 256 לא?

כי זה לא ככה בכל המקרים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...