ריצוד על LCD - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ריצוד על LCD

Ck3

Recommended Posts

שלום

קניתי את הסמסונג 730B לפני כמה ימים, ויש לי בעיה קטנה איתו. (מעבר לזה שהתוכנות לכיול המסך שבאות איתו ממש ממש על הפנים, ובסוף עשיתי ידנית לפי מה שנראה לי)

ה native resolution שלו היא 1280 על 1024 בקצב רענון של 60, אבל יש בה ריצוד קל.. רואים במיוחד על רקע אפור בהיר.. זה טיפה מפריע לי..

למישהו יש מושג למה זה/איך לסדר? אולי זה בגלל כרטיס המסך הישן שלי? 4mx, בלי DVI..

אשמח לשמוע כל רעיון..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי את האפשרות, אין לאף אחד מחבריי כרטיס עם DVI.. (ואני לא הולך לקנות אחד, במיוחד כי אין לי PCI Express ולקנות כרטיס AGP חדש נראה לי טפשי.. ולקנות ואולי מעבד/זכרונות חדשים נראה לי עוד יותר טפשי ;))

חשבתי שאולי זאת בעיה מוכרת. או אולי יש פה מישהו עם המסך הנ"ל ויציאות DVI +VGA שבא לו לבדוק את זה.. ;D

תודה בכל אופן, וכמובן אם יש עוד השערות אשמח לשמוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LCD עובד אחרת מ-CRT (למעשה הוא עובד בדיוק הפוך מבחינת קצב ריענון התמונה) ולפיכך תדר הריענון המומלץ למסכים מהסוג הזה (LCD) הוא 60 הרץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בדקתי את עניין הריצוד קצת יותר לעומק, לידידה שלי שיש אותו מסך (סמסנג 730B), אבל כרטיס מסך חדש יותר (GeForce 6150, אם כי אני חושד שמדובר לא בכרטיס אלא בonboard..) גם יש ריצוד ב1280x1024 ב60 הרץ.. אבל שנינו משתמשים בחיבור אנלוגי ולא DVI, אז עדיין יש סיכוי שזה העניין..

בד"כ לא ממש רואים את הריצוד, אבל יש טקסטים או תמונות מסוימות (כמו זאת שאני מצרף) שבה זה ממש ברור.. במיוחד אם מסמנים אותה בכחול (ע"י גרירה על זה בדפדפן.. אגב, כנ"ל לגבי הבאנר של בתחתית העמוד, הריבוע השחור שלו בצד שמאל)

אז לכל מי שמשתמש בLCD וקורא את זה, אשמח אם תגיבו ותרשמו האם התמונה שצירפתי מרצדת (צריך להגדיל אותה, ומומלץ לסמן אותה), ובאיזה מסך אתם משתמשים (והאם משתמשים בחיבור אנלוגי או DVI).

תודה

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עובד על L1730S, ברזולוציה 1024X768, אין שום ריצוד בשום תמונה... ולגבי קצב הריענון - מישהו פה רשם שלמסך LCD מומלץ קצב ריענון של 60 הרץ, שיניתי ל60 (עד עכשיו הייתי על 75) והעכבר התחיל לקרתע.... החזרתי ל75 והכל חזר להיות חלק. כמו כן, לא ראיתי שום הבדל מלבד העכבר בין ה60 ל75 הרץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי זה גם בסדר כשזה על 1024x768, רק ב 1280x1024 יש ריצוד..

זה ממש מתסכל, כל יום יש לי כאב ראש בסופו של דבר, ואני לא יכול לעשות כלום לגבי זה כי אני לא יכול לדעת איפה הבעיה נמצאת, בלי מידע מאחרים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש מסך eizo s2110w

בדקתי ב dvi וב d-sub ואין שום ריצוד!

לגבי הקצב רענון מסך: לכל מסך יש את הקצב רענון הדרוש לו,

נתונים תכנים:

native mode : 1680 x 1050 ב 60Hz

רזולוציה זו לא התאימה לי ולכן שיניתי אותה בתוכנה מצוינת שנקראת: PowerStrip

בעזרת תוכנה זו ניתן לעבוד בכל רזולוציה שתרצו. (כמובן שרצוי לשמור על אותו יחס אורך רוחב)

לגבי בעיות הריצוד:

א. בדקו שהדרוויר מותקן כראוי במנהל ההתקנים

ב. במסך lcd לא אמור להיות ריצוד כלל מהסיבה שבתכנולוגיה זו המסך מרענן רק דברים שמשתנים

לדוגמא בתמונה לא אמור להיות רענון מסך, ואם בכל זאת יש ריצוד אני ממליץ לקחת את המסך לחנות שיבדקו אותו בעצמם.

כי לפי דעתי המסך תקול

בהצלחה בר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרייבר של המסך וכרטיס המסך מוגדר טוב.. ובדקתי אצל ידידה שלי שיש לה אותו מסך כמו שלי, ואצל עוד מישהו שיש לו דגם ישן יותר של סמסונג (נדמה לי 721, לא בטוח שאני זוכר נכון), ובכולם היה ריצוד מסוים.. אצל הידידה עם אותו מסך כמו שלי הריצוד פחות דומיננטי, אני מניח שזה כי לה יש כרטיס מסיך 6150 (onboard).. ואף אחד מהמסכים שבדקתי לא מחובר ב DVI, אז אולי זו הבעיה.

אני פשוט רוצה להיות בטוח שכרטיס מסך יפתור לי את הבעיה, לפני שאני מוציא כסף על כרטיס שאני לא באמת צריך, וגם לא ישאר איתי להרבה זמן.. (כי אני חייב AGP..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש כרטיס עם DVI,

אבל המסך שלי מחובר באנלוגי,

וגם לי יש ריצוד,

בקרוב אעבור לDVI ואומר לך אם זה השתנה.

אוקיי,

עברתי לDVI מלפני שעתיים,

בנתיים לא נתקלתי בריצוד.

וד"א ריענון,

ברגע שעשיתי את זה הוא החליף לי מ75 ל60,

ולא נותן לי לשים אופציה אחרת,

מעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...