האם ההבדל בין שני הקונרו הזולים הוא רק התדר?? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם ההבדל בין שני הקונרו הזולים הוא רק התדר??

משיקומי

Recommended Posts

אכן, כפי שאתה יכול לראות פה ההבדל ביניהם הוא בתדר.

כי אם זה רק ההבדל אז זה הבדל שאפשר להעלים באוברקלוק קטן.

אבל זה נכון להרבה מאוד מקרים. גם D 950 אפשר להפוך ל- D 960 באמצעות קטן. מה הנקודה פה? לא הבנתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אצטרף לשאלה בניסוח אחר - אם ההבדל בין 2 המעבדים הנ"ל, או למעשה בין כל 2 "קרובים" בדירוג, הוא סה"כ התדר, ואם כל המעבדים מיוצרים בפס ייצור אחד (ולאחר הייצור הם מדורגים), האם זה אומר שהגדלת התדר של ה E6300 מ 1.83GHz ל 2.13GHz (ה E6400, מקווה שלא טעיתי בתדרים) לא תדרוש העלאת מתח למעבד ו/או יותר טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי כן ואולי לא

השאלה היא למה 6300 דורג כך

ולמה לעומתו 6400 דורג אחרת

אני מניח שיש להם בדיקות וע"פ ביצועים מחליטים לקבוע תדר למעבד

מה שאומר שכנראה המעבד היותר חלש נחות איכותית (אבל אין לי שמץ איך בודקים -יכול להיות שאני טועה לגמרי פה)

עכשיו שאני חושב על זה ..... באמת מעניין לדעת אולי יש פה מישהו שיכול להרחיב בנושא ע"פ מה נקבע מעבד זהה לתדרים שונים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם לא מבין מה זה משנה - כל מעבד אפשר להאיץ (יש כאלה שיותר ויש כאלה שפחות), ואם הם מאותה סדרה אז כנראה שההאצה שלהם דומה ולכן כמו שאפשר להאיץ 6300 ל-6400, אפשר להאיץ 6400 ל-6500 (לא קיים, סתם נותן קנה מידה) ולכן אם תקנה 6300 ותעשה לו OC זה לא כאילו קנית 6400 במחיר נמוך יותר, כי אם תקנה 6400 תוכל גם לו לעשות OC. זה מאוד פשוט, ולא קשור לאיך בודקים את המעבדים.

אבל יש לי שאלה אחרת...

לפי כתבה שפורסמה כאן, התוספת של ה-2 מגה לקאש של מעבדי 6600 ומעלה נותנת שיפור גדול בביצועים, בעיקר במשחקים. מצד שני נאמר כאן הרבה בעבר שקאש גדול יותר מגביל את יכולת ה-OC. לפיכך - האם מעבדי 6300 ו-6400, בעלי פחות קאש, יהיו יותר "נדיבים" ב-OC שלהם, ולפיכך אולי משתלמים יותר לאוברקלוקרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי המידע שפורסם עד כה, ה E6600 יהיה בתדר של 2.4GHz עם 4MB זיכרון L2. באתר הזה (מישהו נתן לינק אליו כבר באתר, לא מצאתי את הנושא, אז אני מקשר ישר לאתר) פירסמו השוואה בין המעבדים השונים, כולל מעבדי הקונרו, ובין היתר האיצו את ה E6300 ל 2.4GHz. כפי שניתן לראות בתוצאות - ההבדל בין 2MB ל 4MB באותו תדר הוא לא כזה גדול (למרות שהמעבד עם ה 4MB עדיף).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני ראיתי ההבדל הוא גדול מאוד בין ה 6600 ל 6300

ואת שניהם אפשר להאיץ (ואני מניח שהם אוברקולקרים עצבניים בגלל פליטת החום הנמוכה יחסית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שאת שניהם אפשר להאיץ, זו לא השאלה.

יש איזו "תיאוריה" שאומרת שככל שהקאש גדול יותר כך קשה יותר להאיץ את המעבד. אמנם יש הבדל גדול בביצועים בין 6300 ל-6600, אולי הודות לתוספת הזיכרון, אבל השאלה שלי היא האם ה"תיאוריה" הזו נכונה גם לקונרו ואז את ה-6300 אפשר יהיה להאיץ יותר מאשר את ה-6600, ולפיכך לאוברקלוקרים הגרסאות עם ה-2MB יהיו יותר כדאיות ביחס עלות\תועלת (כמובן שמבחינת ביצועים בסופו של דבר ה-6600 ייקח כי גם אותו אפשר להאיץ, אבל אולי ההאצה של הגרסאות 2MB תיהיה גדולה יותר).

אמנם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שאת שניהם אפשר להאיץ, זו לא השאלה.

יש איזו "תיאוריה" שאומרת שככל שהקאש גדול יותר כך קשה יותר להאיץ את המעבד. אמנם יש הבדל גדול בביצועים בין 6300 ל-6600, אולי הודות לתוספת הזיכרון, אבל השאלה שלי היא האם ה"תיאוריה" הזו נכונה גם לקונרו ואז את ה-6300 אפשר יהיה להאיץ יותר מאשר את ה-6600, ולפיכך לאוברקלוקרים הגרסאות עם ה-2MB יהיו יותר כדאיות ביחס עלות\תועלת (כמובן שמבחינת ביצועים בסופו של דבר ה-6600 ייקח כי גם אותו אפשר להאיץ, אבל אולי ההאצה של הגרסאות 2MB תיהיה גדולה יותר).

אמנם?

פילוסוף בלי סוף נהיית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שכל דבר אפשרי... אני אישית לא מאמין, אבל כשיהיו קונרו בביקורות מקצועיות ואמינות (כלומר אחרי שהוא יצא), נדע בוודאות. חבל סתם לזרוק השערות לאוויר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה חבל? זה כיף.

בכל מקרה לפי הלינק שהתפרסם פה נראה כי כשמאיצים את ה-6300 לתדר של ה-6600, הם די צמודים בביצועים. ביישומים הם ממש בהפרשים מזעריים ובמשחקים יש קצת ייתרון יותר משמעותי ל-6600. לפיכך התוספת של ה-2MB לא מגבירה משמעותית את הביצועים אלא במעט ואולי לא שווה את ההפרש במחיר מבחינת יחס עלות\תועלת.

מתכון:

קחו 6300 חם מהתנור, תנו לו OC סולידי (כן, זה נחשב סולידי עבורו) ל-2.4 ויש לכם 6600, כמעט כמו במסעדה (המקורי). להגיש בזהירות ולא יותר מדי חם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה חבל? זה כיף.

בכל מקרה לפי הלינק שהתפרסם פה נראה כי כשמאיצים את ה-6300 לתדר של ה-6600, הם די צמודים בביצועים. ביישומים הם ממש בהפרשים מזעריים ובמשחקים יש קצת ייתרון יותר משמעותי ל-6600. לפיכך התוספת של ה-2MB לא מגבירה משמעותית את הביצועים אלא במעט ואולי לא שווה את ההפרש במחיר מבחינת יחס עלות\תועלת.

מתכון:

קחו 6300 חם מהתנור, תנו לו OC סולידי (כן, זה נחשב סולידי עבורו) ל-2.4 ויש לכם 6600, כמעט כמו במסעדה (המקורי). להגיש בזהירות ולא יותר מדי חם.

אתה רוצה להגיד לי שכל כך לדפוק את במחיר? כלומר במחיר של 6300 אני קונה מעבד כמעט שווה ערך ל6600? נשמע טוב וקצת מפגר מצד ;)

נ.ב.

אני לא אוברקלוקר ככה שלא ידוע לי כמעט כלום בכל העניינים האלו אבל זה נשמע משתלם עד מאוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככה זה היה תמיד

אם תיקח את הדוגמה של המעבד שלי

במצבו הנוכחי (שהוא 2400MHz על 1.5V), הביצועים קרובים ל-Venice 3800 (מאוד קרובים)

כשקניתי את המחשב המעבד שלי עלה 450 שקל, וה-3800 עלה מעל 2000 שקל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...