העברת מערכת ההפעלה מ ATA ל SATA מבלי לפרמט ? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

העברת מערכת ההפעלה מ ATA ל SATA מבלי לפרמט ?

Kidney_stonE

Recommended Posts

שלום לכולם

יש לי הרדיסק חדש - MAXTOR 250GB SATA II

כרגע ה XP (כונן C:\) שלי יושב על כונן 250 שהוא לא SATA אלא ATA IDE רגיל, של .

אני מחפש דרך להעביר את כל מה שיש בכונן הזה (להעתיק, בשלב ראשון) לכונן ה SATA II

ולקבוע שה BOOT יתבצע מה SATA II לאחר ההעברה הזאת, כדי שהוא יהיה הכונן שממנו עולה מערכת ההפעלה

אני מעוניין שזה יעבוד, יעבוד טוב, ולא יהיה חשש לאיבוד מידע.

אגב, נכון לעכשיו כונן C הוא ל וכונן E הוא החדש SATA II (ריק מלבד תיקיות מערכת שנוצרות לבד)

אחרי ההעתקה, הם מתחלפים אוטומטית באות , או שאני צריך לשנות את זה בעצמי ?.

אחרי ההעתקה אני אפרמט את כונן C הישן.

בבקשה, אני לא מחפש השערות וספקולציות, אלא אנשים שעשו כזה דבר בעצמם בעבר ויודעים לספר על הסיבוכים בדרך

אם אפשר, אני מעדיף שימוש בתוכנה חינמית לביצוע התהליך הזה. (אגב , זה אפשרי עם פרטישן מג'יק ? כי זה מסתדר לי טוב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנה התוכנה שעושה גוסט(GHOST) להרד דיסק והיא מעתיקה את כל תכולתו כמו שהיא להרד דיסק אחר אני לא השתמשתי בה אבל עשו לי את זה במחשב שלי תחפש

אותה כי אני לא יודע איך קוראים לה בדיוק אבל היא קיימת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבקשה, אני לא מחפש השערות וספקולציות, אלא אנשים שעשו כזה דבר בעצמם בעבר ויודעים לספר על הסיבוכים בדרך

אם אפשר, אני מעדיף שימוש בתוכנה חינמית לביצוע התהליך הזה. (אגב , זה אפשרי עם פרטישן מג'יק ? כי זה דווקא מסתדר לי טוב)

מכיר את נורטון גוסט , ברור, מאוד ידועה

השאלה הייתה פחות קשורה לעניין תוכנה, אלא על המעבר מ IDE ל SATA 2, האם אפשר להעתיק בצורת GHOST בין סוגי דיסקים כאלה, כן או לא

וביקשרתי המלצות לתוכנות אחרות שיודעות לעשות את זה.

תודה בכל מקרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכנות כמו Norton Ghost \ Acronis True Image מבצעות שכפול bit-to-bit, ולא קשור לצורת החיבור שלהם או מידע שיש עליהם. לא יהיה אובדן מידע.

תנסה קודם שכפול בלי שינויים. אם אחרי השכפול כונן הSATA לא יעלה, תעלה מכונן PATA ותשנה את סוג בקר כוננים (Primary IDE) במנהל התקנים לסטנדרטי (אצלי שיניתי לStandard Dual Channel PCI IDE Controller) בלי להפעיל מחדש, ואז להפעיל את השכפול שוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...