דיום בנושא : גהינום-האם לדעתכם הוא אמיתי? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיום בנושא : גהינום-האם לדעתכם הוא אמיתי?

Guarding angel

Recommended Posts

הדיון הזה לא קשור למדע וטכנולוגיה... תזיזו את זה לפורום דת ואמונה!! :lol:

לדעתי זה שטויות, בסוף כל אחד מגיעה לגן עדן עם פול כוסיות...

ושלא תעיזו להרוס לי!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 82
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

חחחחחחחחחחח..... איזה חבר טוב אתה, אני מאחל לך את אותו הדבר...

חברה דיי להיות כאלה רציניים...

תוכלו לגלות את האמת כשתמותו, עכשיו זה POINTLESS לדבר על זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ע"פ הספר "תנא דבי אליהו" גודלו של גהינום הוא 8000 פרסאות על 8000 פרסאות על 8000 פרסאות. (יש הרבה רשעים בעולם והגהינום מבקשת מהקב"ה שיגדיל אותה לגודל הנ"ל כדי להכיל את כולם)

בגהינום יש שבעה מדורים שכל אחד יותר גרוע מהשני פי שישים.

אש של גהינום חזקה מהאש שאנו מכירים פי שישים...כל מדור שיורדים (כגודל העוונות) חומה או עוצמתה של האש גדלה פי שישים.

אני לא נכנס פה לוויכוח אמוני אם יש או אין (נ ט ח ן אין ספור פעמים :bash:) רק כמה תשובות מהמקורות.

הגהינום כן מוזכר בתנ"ך תחת השם גיא-בן-הינום וכמובן בספרי הקבלה ובעצם כל הספרות היהודית מלאה.

כמובן כשמדברים על העולם הבא או גהינום הדברים נכתבים בלשון בני אדם עם תיאורים מעולמינו המוכר...אבל כמובן שמדובר בייסורים רוחניים שהם הרבה יותר קשים מכל מה שמוכר פה.

אבל יש נחמה בסוף הסיפור...אחרי שבא המשיח והעולם מזדכך במשך 1000 שנה שנקראים ימות משיח, מגיע יום שנקרא יום הדין הגדול והנורא שבו כל באי עולם נידונים, אף אחד לא ימלט מהיום הזה כולל השמש הירח והכוכבים. ואז הקב"ה הורס את כל העולם כולו ובונה עולם חדש טוב ומושלם, שנקרא העולם הבא. מחייה את כל המתים כולל הרשעים הכי גדולים כדי לשלם לכל אחד כגמולו.

הרשעים מושלכים לגהינום שמבקשת לגדול כמו שתיארתי למעלה. והצדיקים יושבים בסעודה הגדולה ששמורה לצדיקים עוד מימי בראשית. הקב"ה יושב בראש השולחן וכל הצדיקים מוסבים לשולחן. הקב"ה מבקש מאברהם שיברך על היין ואברהם מסרב ואומר שיצא ממנו זרע שהכעיס לקב"ה ולכן הוא לא ראוי לברך. וכך הוא עובר על פני כל הצדיקים וכל אחד מסרב ומזכיר את "חטאו"...עד שהוא מגיע לדוד המלך ודוד המלך לוקח את הכוס ואומר אני אברך ולי ראוי לברך שנאמר בתהילים "כוס ישועות אשא ובשם ה' אקרא". דוד המלך מברך וכל העולם אומר אמן בקול גדול. פתאום הקב"ה שואל מה זה הקול שאני שומע?...והמלאך מיכאל עונה "אילו הרשעים בגהינום שעונים אמן ומצדיקים עליהם את הדין"...מייד נכמרים רחמיו של הקב"ה והוא שולח את המלאך גבריאל והמלאך רפאל עם כל המפתחות של גהינום והם מוציאים משם את כל רשעי (לא אומות העולם, באסה להם, יותר מדי רעים :bash: ע"ע היטלר, ערפאת וחבר מרעיהם...לבסוף נשמתם נשרפת ואפרם מפוזר מתחת לרגלי הצדיקים לעולמי עד ולנצח נצחים)...לאחר שהם מוציאים את כל רשעי משם, הם סכים את גופם ומרפאים את פצעי גהינום ומביאים אותם לחסות בצילו של ה' ולחיי העולם הבא.

אף יהודי לא ישאר בגהינום, זה רק עכשיו כדי לזכך את הנשמה מעוונותיה ולנקות אותה (לא מכניסים עבד מלוכלך לפני המלך)...העונש האמיתי של החוטאים הוא הבושה שלהם מהצדיקים כשאז כולם יראו כל אחד מעלת חברו קטון כגדול...והעונש הזה הוא נצחי ! ...זה עיקר הייסורים בעולם הבא - הבושה...כל זה מלבד המצוות הרבות שהחוטא הפסיד בימי חייו שבהן היה מקבל את כל הטוב הצפון לצדיקים לעולם הבא ולנצח נצחים. יהיה לו טוב כמו שלא היה לו כל ימי חייו אבל הוא יהיה חסר ורחוק מהמלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ע"פ הספר "תנא דבי אליהו" גודלו של גהינום הוא 8000 פרסאות על 8000 פרסאות על 8000 פרסאות. (יש הרבה רשעים בעולם והגהינום מבקשת מהקב"ה שיגדיל אותה לגודל הנ"ל כדי להכיל את כולם)

בגהינום יש שבעה מדורים שכל אחד יותר גרוע מהשני פי שישים.

אש של גהינום חזקה מהאש שאנו מכירים פי שישים...כל מדור שיורדים (כגודל העוונות) חומה או עוצמתה של האש גדלה פי שישים.

אני לא נכנס פה לוויכוח אמוני אם יש או אין (נ ט ח ן אין ספור פעמים :bash:) רק כמה תשובות מהמקורות.

הגהינום כן מוזכר בתנ"ך תחת השם גיא-בן-הינום וכמובן בספרי הקבלה ובעצם כל הספרות היהודית מלאה.

כמובן כשמדברים על העולם הבא או גהינום הדברים נכתבים בלשון בני אדם עם תיאורים מעולמינו המוכר...אבל כמובן שמדובר בייסורים רוחניים שהם הרבה יותר קשים מכל מה שמוכר פה.

אבל יש נחמה בסוף הסיפור...אחרי שבא המשיח והעולם מזדכך במשך 1000 שנה שנקראים ימות משיח, מגיע יום שנקרא יום הדין הגדול והנורא שבו כל באי עולם נידונים, אף אחד לא ימלט מהיום הזה כולל השמש הירח והכוכבים. ואז הקב"ה הורס את כל העולם כולו ובונה עולם חדש טוב ומושלם, שנקרא העולם הבא. מחייה את כל המתים כולל הרשעים הכי גדולים כדי לשלם לכל אחד כגמולו.

הרשעים מושלכים לגהינום שמבקשת לגדול כמו שתיארתי למעלה. והצדיקים יושבים בסעודה הגדולה ששמורה לצדיקים עוד מימי בראשית. הקב"ה יושב בראש השולחן וכל הצדיקים מוסבים לשולחן. הקב"ה מבקש מאברהם שיברך על היין ואברהם מסרב ואומר שיצא ממנו זרע שהכעיס לקב"ה ולכן הוא לא ראוי לברך. וכך הוא עובר על פני כל הצדיקים וכל אחד מסרב ומזכיר את "חטאו"...עד שהוא מגיע לדוד המלך ודוד המלך לוקח את הכוס ואומר אני אברך ולי ראוי לברך שנאמר בתהילים "כוס ישועות אשא ובשם ה' אקרא". דוד המלך מברך וכל העולם אומר אמן בקול גדול. פתאום הקב"ה שואל מה זה הקול שאני שומע?...והמלאך מיכאל עונה "אילו הרשעים בגהינום שעונים אמן ומצדיקים עליהם את הדין"...מייד נכמרים רחמיו של הקב"ה והוא שולח את המלאך גבריאל והמלאך רפאל עם כל המפתחות של גהינום והם מוציאים משם את כל רשעי (לא אומות העולם, באסה להם, יותר מדי רעים :bash: ע"ע היטלר, ערפאת וחבר מרעיהם...לבסוף נשמתם נשרפת ואפרם מפוזר מתחת לרגלי הצדיקים לעולמי עד ולנצח נצחים)...לאחר שהם מוציאים את כל רשעי משם, הם סכים את גופם ומרפאים את פצעי גהינום ומביאים אותם לחסות בצילו של ה' ולחיי העולם הבא.

אף יהודי לא ישאר בגהינום, זה רק עכשיו כדי לזכך את הנשמה מעוונותיה ולנקות אותה (לא מכניסים עבד מלוכלך לפני המלך)...העונש האמיתי של החוטאים הוא הבושה שלהם מהצדיקים כשאז כולם יראו כל אחד מעלת חברו קטון כגדול...והעונש הזה הוא נצחי ! ...זה עיקר הייסורים בעולם הבא - הבושה...כל זה מלבד המצוות הרבות שהחוטא הפסיד בימי חייו שבהן היה מקבל את כל הטוב הצפון לצדיקים לעולם הבא ולנצח נצחים. יהיה לו טוב כמו שלא היה לו כל ימי חייו אבל הוא יהיה חסר ורחוק מהמלך.

"קצר" ולעיניין ;D

מפורט יפה מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אין אלוהים, ואין גן עדן, אבל יש גיהנום..לא נראה לי שיש מקום יותר גרוע לגור בו מהזמנים שלנו : שחיתות,רצח,שנאה,אונס ועוד הרבה דברים יפים..אני לא מאמין במשיח או משהו כזה..אבל אם הוא קיים..שיבוא כבר !!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אין אלוהים, ואין גן עדן, אבל יש גיהנום..לא נראה לי שיש מקום יותר גרוע לגור בו מהזמנים שלנו : שחיתות,רצח,שנאה,אונס ועוד הרבה דברים יפים..אני לא מאמין במשיח או משהו כזה..אבל אם הוא קיים..שיבוא כבר !!!

גם אני מאמין באותם דברים כמוך שאין ספק שאין אלוהים, ובאמת העולם שאנו חיים בו מלא בשחיתות,רציחות שינאה אבל גם זה לא מקרב לתיאור של המילה גהמום אנחנו איפה שהוא באמצע תנסו לשנות את זה כמה שתוכלו אויל בסביבה הקרובה לכם יהיה טוב יותר... :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם כאתאיסט אז כמובן אני לא מאמין בזה

אבל אני לא מבין מה הפחד מהגהנום או מהשטן

לפי רוב האמונות הגהנום נועד לרעים והשטן הוא הבוס של הגהנום זה הכל

אז אנשים רעים הולכים לגהנום וטובים לגן עדן

ה תכין לי את כל הקונסולות בעולם +בחורות שניראות כמו ריס וויטרספון (עם סנטר מתוקן)

+את כל המאכלים הטעימים בעולם +תן לי לנצח כל וויכוח עם דריה בפורום של HWZONE :lol: :lol: :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם כאתאיסט אז כמובן אני לא מאמין בזה

אבל אני לא מבין מה הפחד מהגהנום או מהשטן

לפי רוב האמונות הגהנום נועד לרעים והשטן הוא הבוס של הגהנום זה הכל

אז אנשים רעים הולכים לגהנום וטובים לגן עדן

ה תכין לי את כל הקונסולות בעולם +בחורות שניראות כמו ריס וויטרספון (עם סנטר מתוקן)

+את כל המאכלים הטעימים בעולם +תן לי לנצח כל וויכוח עם דריה בפורום של HWZONE :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין גיהנום הרי נכתב:

"מעפר קמתה ולעפר תשוב"

כלומר אין עולם הבא (גם לא גן עדן , קיבלנו כרטיס לכיוון אחד החוצה).

דרך אגב מאיפה הגעתם שאליהו הלך לגן עדן?

"וַיְהִי, הֵמָּה הֹלְכִים הָלוֹךְ וְדַבֵּר, וְהִנֵּה רֶכֶב-אֵשׁ וְסוּסֵי אֵשׁ, וַיַּפְרִדוּ בֵּין שְׁנֵיהֶם; וַיַּעַל, אֵלִיָּהוּ, בַּסְעָרָה, הַשָּׁמָיִם."

כנראה שלמישהו היה נוח לפרש את זה כגן עדן.

דרך אגב הפירושים של התנ"ך נעשו על ידי אנשים, והוא פורש איך שנראה לאנשים נוח באותו רגע, בהתאם לרוח התקופה וכד'.

ככה שאין לקבל כל פירוש כמובן מאליו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין גיהנום הרי נכתב:

"מעפר קמתה ולעפר תשוב"

"ו?י?ה?י, ה?מ??ה ה?ל?כ?ים ה?לו?ך? ו?ד?ב??ר, ו?ה?נ??ה ר?כ?ב-א?ש? ו?סו?ס?י א?ש?, ו?י??פ?ר?דו? ב??ין ש??נ?יה?ם; ו?י??ע?ל, א?ל?י??הו?, ב??ס?ע?ר?ה, ה?ש???מ?י?ם."

דרך אגב הפירושים של התנ"ך נעשו על פי אנשים, והוא פורש איך שנראה לאנשים נוח באותו רגע, בהתאם לרוח התקופה וכד'.

לא לגן עדן או לגיהנום אבל לעולם הבא כן ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיהנום, גן עדן, קימה לתחייה - הכל חידושים של היהדות אחרי כתיבת התנ"ך.

זה רק מראה כמה דת זה בולשיט, וכל אחד יכול להוסיף את החרא שלו ולגרור אחריו מיליארדי טיפשים טיפשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין גיהנום הרי נכתב:

"מעפר קמתה ולעפר תשוב"

"ו?י?ה?י, ה?מ??ה ה?ל?כ?ים ה?לו?ך? ו?ד?ב??ר, ו?ה?נ??ה ר?כ?ב-א?ש? ו?סו?ס?י א?ש?, ו?י??פ?ר?דו? ב??ין ש??נ?יה?ם; ו?י??ע?ל, א?ל?י??הו?, ב??ס?ע?ר?ה, ה?ש???מ?י?ם."

דרך אגב הפירושים של התנ"ך נעשו על ידי אנשים, והוא פורש איך שנראה לאנשים נוח באותו רגע, בהתאם לרוח התקופה וכד'.

תראה מאיפה אתה מצטט את ה"דברים" האלה, מהתנ"ך..הספר הזה לא מדבר אליי ולא הברית החדשה ולא הקוראן. כי לא להאמין באלוהים כולל לא להאמין למה שבני אדם פנאטים רשמו בתקופה כזו או אחרת..בני אדם שרצו לסחוף אחריהם את כל העולם להאמין במשהו שלא היה קיים מלכתחילה..אתה אומר שאין גיהינום על פי ביסוס של "מעפר קמתה ולעפר תשוב" ?! זה משהו שאתה מאמין בו, אתה לא יכול לתת תשובה עם המשפט הזה..זה פשוט לא הגיוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...