מפעל המים המינרלים של עין גדי מייבש את השמורה - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפעל המים המינרלים של עין גדי מייבש את השמורה

rk666

Recommended Posts

המפעל דרש בתחילה אישור ל6Kמ"ק מים, היום הוא שואב 120K מ"ק מים ושואף אף להגדילו על חשבון השמורה, על חשבונינו.

אל תתנו לזה יד.

המפעל פוגע בשמורת הטבע הנדירה הזאת.

אנחנו נוכל להסתדר גם בלי המים המינרלים שלהם...

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3270457,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיום נמכרים בחנויות מגוון רחב של מים מינרליים, כמו נביעות ומי עדן, יחדיו נמכר גם מותג בשם "סאן בנדטו" מאיטליה. "סאן בנדטו" מיוצר ממי שלגים מופשרים (ויש שפע כאלו באלפים) ומכירו זול אף יותר מזה של המים המינרליים תוצרת הארץ ואלו המים המינרליים היחידים שאנחנו מכניסים הביתה. אין שום סיבה שאם אני לא מוכנה להתפשר על מחיר, אז שאני אתפשר גם על מחיר וגם על מעט הנוף היפה ופינות החמד במדינה הזאת? ובכלל, איכות המים של עין גדי ירדה בשנים האחרונות. אז גם לשלם יותר וגם לפגוע בטבע? לא בא בחשבון. :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היית פעם בעין גדי?

לא הייתי אומר חרם על מי עדן ונביעות אבל על עין גדי בהחלט כן, הם הורסים אוצרות טבע בצורה בלתי הפיכה.

ובשביל מה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או קיי אז אני לא רק הייתי בעין גדי, אלא מבקר בה קבוע מזה 35 שנה. וגם מכיר אישית חברי קיבוץ והסביבה הקרובה הכרות אישית.

ותרשו לי לספר לכם שפעם הראשונה שביקרתי במעיין עין, גדי לפני כשלושים וחמש שנה ואולי יותר. בכדי להגיע למעיין היה צריך להשתחל לשביל צר שמיסביבו צמחיה עבותה באורך של כשלושים מטר. ושהגעתם למעיין הייתה בריכה עם מים זכים בגודל של 10X15 מטר בעומק של כמטר ועשרים ס"מ. הבריכה היתה מכוסה בצמחיה עבותה מכל הכיוונים גם את השמיים לא היה ניתן לראות. ולשם היו מגיעים כגון יעלים, שפני סלע, צבועים, בעלי כנף מסוגים שניתן לראות רק באיזור מיוחד זה. גם נמרים כן כן נמרים. היו שם גם נמלים אורגות זן נדיר של נמלים. גם צמחיה נדירה שאיפיינה את האיזור. שטח השמורה דאז היה כ 15 דונם של צמחיה ובעלי חיים נדירים וכל זה בעמצע המידבר. אם תבקרו שם היום אני מבטיח לכם שמה שנישאר שם זה שממה טוטאלית. וכל זה תודות לאנשי קיבוץ עין גדי. כי הם קיבלו אישור לשאוב מים מהמעיין כדי למכור ולהיתפרנס. קיבוץ השולט על קרקעות שניתן לגדל עליו גידולי ירקות ופירות שלא בעונה. מוקד תיירותי שאין שדומה לו בעולם כולו. בקיצור אפשרויות פרנסה בשפע. אולם הם בחרו בדרך הקלה. שתבינו הם מכרו את הזיכיון שקיבלו מהממשלה שלא בצדק, לקונצרן תבורי וכל זה בנזיד עדשים. תמורת שני משרות + העסקת המשאית של הקיבוץ.

ואני שואל אותכם. שמורת טבע הלא שייכת לכל עם , פינת טבע הנדירה הזאת אמורה לשמש את כולנו. אז איך קיבוץ שחיי רוב ימיו מתקציבים נדיבים מהממשלה לאורך שנים רבות ועם אפשרויות פרנסה בלתי מוגבלות, יכול לקחת מאיתנו פינת חמד זו ועוד תמורת נזיד עדשים.

ועוד שאלה. ואיפה בסיפור הזה ראשות שמורות הטבע???.

אז תרשו לי לספר לכם עוד קוריוז. שנים לא מועטות מי שניהל את שמורת הטבע עין גדי, הוא לא אחר מאשר איש קיבוץ עין גדי. אתם מבינים?.

אז אני קורא לכם תחרימו את המים המינרלים של עין גדי !!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאז חדירת המים המינראלים לשוק לפני כמה שנים חזרה תופעת החורים בשיניים והעששת להיות נפוצה, כי אנשים הפסיקו לשתות מי ברז.

אני אומר רק מי ברז, עם פילטר :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאז חדירת המים המינראלים לשוק לפני כמה שנים חזרה תופעת החורים בשיניים והעששת להיות נפוצה, כי אנשים הפסיקו לשתות מי ברז.

אני אומר רק מי ברז, עם פילטר :xyxthumbs:

רק שלא ממש הוכח קשר בין פלאוריזציה של מי שתיה והורדת העששת, מה גם שכמות הפלואור במי השתיה גבוהה עד רמה מסוכנת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...