איך אני גורם לאי כוח משיכה - עמוד 6 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אני גורם לאי כוח משיכה

shay33

Recommended Posts

לאיזה תשובה עוד ציפית?

כוח= תאוצה X מסה.

מסקנה: כשמופעל כוח על מסה (במקרה שלנו הטייס), זה אומר שהמסה מאיצה.

ובכלל, G זה תאוצת הנפילה החופשית בקרבת כדור הארץ. כשאומרים "12G" זה אומר שהמטוס מאיץ פי 12 מתאוצת הנפילה החופשית... אם אני לא טועה, אז תאוצה זוויתית שווה לתאוצה קווית חלקי רדיוס הסיבוב (או משהו כזה) לכן כשהמהירות הקווית גבוהה, ורדיוס הסיבוב קטן, התאוצה הזויתית גדולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 123
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה לא תאוצה זוויתית, זו תאוצה צנטריפטלית (כלפי המרכז)

המטוס יכול לנוע במהירות קבועה במעגל, ועדיין יופעל עליו כוח כלפי מרכז הסיבוב (זה הכוח שיוצר את הסיבוב (ובהערת צד, במכניקה אנליטית אפשר להוכיח שאם משהו מסתובב הוא מסתובב ואם משהו זז הוא זז))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאיזה תשובה עוד ציפית?

כוח= תאוצה X מסה.

מסקנה: כשמופעל כוח על מסה (במקרה שלנו הטייס), זה אומר שהמסה מאיצה.

ובכלל, G זה תאוצת הנפילה החופשית בקרבת כדור הארץ. כשאומרים "12G" זה אומר שהמטוס מאיץ פי 12 מתאוצת הנפילה החופשית... אם אני לא טועה, אז תאוצה זוויתית שווה לתאוצה קווית חלקי רדיוס הסיבוב (או משהו כזה) לכן כשהמהירות הקווית גבוהה, ורדיוס הסיבוב קטן, התאוצה הזויתית גדולה.

זה תאוצה קווית בריבוע חלקי רדיוס הסיבוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עקרונית......תיקח כל "חדר", למשל מעלית בגודל 5X5 ואתה בפנים, ומטוס יזרוק אותך ממרחק יחסית גבוה מהארץ, אתה תרחף בתוך המעלית...כח המשיכה לא יפעל עליך...עד שתפגע ברצפה ותמות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עקרונית......תיקח כל "חדר", למשל מעלית בגודל 5X5 ואתה בפנים, ומטוס יזרוק אותך ממרחק יחסית גבוה מהארץ, אתה תרחף בתוך המעלית...כח המשיכה לא יפעל עליך...עד שתפגע ברצפה ותמות...

חחחחחחחחחח :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום

ראתי את זה בתוכנית יורדים בגדול של ארה"ב שמעלים כמו מטוס מיוחד ואז יורדים במהירות או משהו כזה :nixweiss:

איך זה עובד?

והאם יש עוד שיטות לגרום להפסקת כוח המשיכה?

תודה... :xyxthumbs:

את כל הסצנות בסרט אפולו 13 (המדהים אם לא ראית) צילמו ככה...

בגלל שאפשר לכמה דקות כל פעם בלבד, ויש הרבה קטעים וטייקים, כל השחקנים היו חולים כמה שבועות אחרי הצילומים, במיוחד טום הנקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי מתישהו שככה עשו האמריקאים לאנשי טרור ואסירים בטחוניים שבחרו לשתוק בזמן החקירה

לא נעים

חחח איזה גברים

ומה גורם לכוח משיכה? אני ידוע שמה שיותר גדול ככה יש לו יותר כוח משיכה (או שאני טועה?)

בכל מקרה אם מישהו יודע אשמח אם יפרט קצת בנושא :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח איזה גברים

ומה גורם לכוח משיכה? אני ידוע שמה שיותר גדול ככה יש לו יותר כוח משיכה (או שאני טועה?)

זה שאלה טובה יש לי עוד שאלה מה נובע מחלקיקים שלילים לנוע לעבר שלקיקים חיובים?

תענה על אחת השאלות הנ"ל ויש לך נובל בכיס :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...