איך אני גורם לאי כוח משיכה - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אני גורם לאי כוח משיכה

shay33

Recommended Posts

• תגובות 123
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לאוו דווקא , הרי בחלל אם תשליך משהו לכיוון מסוים הוא ימשיך עד שכח אחר יפריע לו

אז אולי זה על אותו עקרון?

נניח שנותן כח עצום התחלתי וכיוון מסוים ובונה את החללית ככה שהגוף שמסתובב לא קשור לתנועה האנכית והאופקית

של הציר ואז מצד אחד יש לך גוף שמסתובב במהירות עצומה , ואת גוף החללית הכללי שעף לאן שהוא רוצה

אבל אני לא יודע אם זה אפשרי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברמה הנסיונית זה אולי אפשרי

אבל אל תשכח שאנחנו מדברים על ליצור כבידה כדי לגור שם

אז בטווח הארוך זה לא יעיל

מה לא יעיל אתה יודע בכלל על מה אתה מדבר?

בחלל יש 2 בעיות עיקריות "תנאי שטח"(קרינה טמפרטורה קיצונית ) ואספקת מים וחמצן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודעים איך ליצור כבידה מלאכותית או חוסר כבידה מלאכותי, רק שיש אפשרות כזו במשוואות הכבידה

וכבידה חלשה של 0.3-0.5G היא לא בעיתית במיוחד ליצירה ע"י סיבוב ושווה את זה במונחים של מניעת הנזק של אפס כבידה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליצור כבידה ע"י סיבוב זה בעייתי. לא בעיה לסובב את תחנת החלל בפני עצמה, אלא בעיה להתחבר אליה עם גוף חיצוני ולא ליצור זעזועים מטורפים (אל תשכחו שזה בחלל, כל כוח מורגש).

עדיין, זה לא כזה בעייתי, עם כל המיחשוב המתוחכם של היום (לדעתי). אז אני מניח שזה יקרה מתישהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו, שעל כדור הארץ סיבוב של משהו על גבי מיסב הוא מאוד פשוט אבל יש לך שתי סיבות שזה יהיה מאוד מסובך:

1) תת לחץ - אתה תצטרך מבנה מיוחד למיסב. אבל זאת הבעיה הקטנה יותר.

2) בכדור הארץ הסביבה סופגת את הזעזועים של מיסב כזה. בסופו של דבר, אתה מחובר איכשהו לאדמה - וכל זה בשדה גרביטציה שממתן את הזעזועים (זה כמו חיבור של הכל במעין רצועות לאדמה). בחלל אין את זה. הזעזועים יהיו בלתי נסבלים לאנשים בפנים, לדעתי. ואולי יגרמו יותר נזק מחוסר גרביטציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כזה מסובך, פשוט יוצרים ציר מרכזי שנשאר נייח

גם לא כזה מסובך להתחבר למשהו זז, אפשר לחשוב שהתחנות שיש עכשיו הן נייחות, הן נעות במהירות של כמה אלפי קמש בשעה.

שימוש בכוח צנטרפוגלי כדי לדמות כוח כבידה זה דבר יחסית פשוט, אומנם כדי שהכוח הצנטרפוגלי יצליח לדמות כבידה, צריך לעצב את התחנה/חללית בהתאם, ואין לנו עדיין את הידע או את הנסיון לבנות כזה דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...