....MP3 זה לא איכות... - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

....MP3 זה לא איכות...

Alfies

Recommended Posts

יש גם MONKEY AUDIO

ולזה משעליי: יש הבדל ואתה יכול לשמוע אותו אפילו באוזניות של 100 שקל בסדר.

אם אתה אומר שאין הבדל בין המקור לבין התוצר שיש בו פחות מרבע הפרטים מהמקור- אז או שאתה באמת לא שם לב (וזה בסדר) או שאתה סתם כותב ככה(וזה לא בסדר).

הפרטים שMP3 מסיר, הם תדרים שאוזן האדם לא שומעת. אולי הכלב שלך יכול לשמוע את ההבדל. האוזן האנושית הממוצעת לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל קידוד שהוא lossless יהיה באותה איכות של המקור, אם זה WMA, ACC, או גם באותו bitrate כמו המקור.

ההבדל הוא שיש קידודים שהם lossless במקורם, כלומר שהם תוכננו לקדד מידע ללא איבוד של ביט יחיד, לעומת מקודדים שתוככנו להקטין את הקובץ בצורה משמעותית בנסיון לשמור על האיכות המרבית תוך איבוד מידע.

FLAC, APE, ACC lossless WMA lossless לא מאבדים ביט אחד מהמקור, ויוצרים העתק זהה ב100% למידע המקורי, אם אתה שומע איבוד איכות זה הכל בראש שלך. במקודדים שהם lossy בחירת bitrate זהה לקובץ המקור תגרום לכך ששום מידע לא יאבד.

וד"א זה שאתה שומע הבדלים בין CD לבין בלמעלה ב256kps זה ממש הכל בראש שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MP3 חותך את מה שהאוזן האנושית לא יכולה לשמוע

ואם "תקשיב בצורה רצינית יותר" לא יהפוך את האוזן שלך לעל אנושית...

אחרי המקום שבו האוזן האנושית לא שומעת יותר זה בין ה 192 ל 320

משם זה כבר איך אתה משמיע את זה, ואיזה מקודד משמיע את המוזיקה המקודדת

אני תכלס שמעתי 320 מול FLAC שלא חותך ורק מקווץ -משהו כמו WAV בתוך ZIP

ולא שמעתי הבדל

גם הקשבתי להם מול הדיסק וגם לא שמעתי הבדל

אולי כלב ישמע הבדל, אבל האוזן שלנו לא שומעת את הדברים האלה!

הדיוק כמו שהעין שלנו לא רואה כמות גדולה מידי של צבעים...

עין של נשר רואה פי כמה וכמה צבעים על מה שאנחנו רואים

וזה שתשמור תמונה עם הרבה יותר צבעים לא אומר שהיא תהיה יפה יותר...היא תראה לך בדיוק אותו הדבר...

הדיון הזה מיותר לדעתי....ולהגיד ש זה לא איכות זה פשוט שטויות, זה תלוי באיזה איכות המקור שממנו נלקח הMP3

כשאתה מוריד מהאינטרנט אתה לא יודע כמה פעמים שינו לו את הקידוד או כמה פעמים קודדו אותו מחדש

דברים כאלה מורידים את האיכות

תקח דיסק, תקודד שי ר לMP3 ב 320 ותראה אז

זה שיהיה לך ציוד איכותי יותר לא יהפוך ישנה את העובדה - שאתה לא יכול לשמוע את זה!!!

עם ציוד איכותי יותר אתה תשמע טוב יותר גם בMP3 וגם ב CD אבל אתה תשמע טוב יותר בצורה זהה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שנאמר מעלי נכון ב100%.

אולי אתה הרגשת הבדל בין דיסק לMP3 320kbps שהורדת מהאינטרנט והוקלט מהרדיו\שקודד ל128kbps ואז מישהו קידד אותו מחדש ל320 ושיתף אותו או שקודד בצורה עלובה (ואגב יש מלא כאלו).

כמעט בלתי אפשרי להרגיש הבדל בין192 שקודד בצורה איכותית לבין CD, גם אם יש לך ציוד יקר (ובטח שלא באוזניות של 100שקל).

לא נראה לי שתמצא אדם שיכול לזהות בבדיקה עיוורת הבדלים בין דיסק מקורי לבין קידוד טוב שלו בMP3 320kbps גם עם הציוד הכי יקר בעולם.

הכי חשוב שמקודדים זה להשתמש במקודד איכותי ולבחור באיכות הקידוד הכי גבוהה שקיימת, מקודד לא איכותי עשוי להוריד דראסטית את האיכות בלי קשר לביטרייט.

נ.ב

ההבדל בין קידוד ב192kbps לבין קידוד ב320kbps הוא לא תחום התדרים. המקודד לא חותך יותר תדרים בביטרייט נמוך יותר אלא הוא מספק פחות פירוט עבור כל סיבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בין קידוד ב192kbps לבין קידוד ב320kbps הוא לא תחום התדרים. המקודד לא חותך יותר תדרים בביטרייט נמוך יותר אלא הוא מספק פחות פירוט עבור כל סיבית.

ההבדל הוא מספר הדגימות מהמקור.

אי אפשר לספק יותר או פחות פירוט מסיבית אחת. סיבית זה ביט, שיכול להכיל 0 או 1 (יש מתח או אין מתח), אין בה שום פירוט יותר או פחות מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ש"אנשים" עם "ציוד איכותי" שומעים זה לא אומר שגם אתה צריך ללכת בעיוור אחרי ההחלטות שהם עושים.

קח דיסק שאתה מכיר טוב וקח חבר, עדיף טוב.

תגיד לחבר לקודד כמה רצועות מהדיסק למחשב בכמה איכויות שונות ושניגן מה שהוא רוצה ויבחן אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפילו אני שאני לא שומע מי יודע מה מוזיקה ונקלעתי במקרה לפורום מרגיש בבירור בהבדל!

קשה לי להאמין שיש אנשים שקידדו את הCD שלהם לMP3 וכשהם השוו אותם הם לא הרגישו הבדל...

תקראו:

http://he.wikipedia.org/wiki/Mp3

כתוב בבירור:

אלגוריתם הקידוד:

1. מחיקת צלילים בטווח התדרים שרוב האנשים לא ישימו לב שהם נמחקו.

וגם:

2. עובד כמו קידוד של תמונה מBMP לJPG. שם לוקחים את כל הגוונים הירוקים והופכים אותם לירוק אחד. הרי קיימים כ"כ הרבה גוונים ואם נכניס את כולם לאחד לא נרגיש בהבדל. כך גם כאן: "גוש" של צלילים דומים הופכים לצליל אחד בלבד!

וגם:

3. מחיקת הSTEREO בטווח תדרים מסויים.

4 ו5 הם LOSS-LESS ככה שזה לא משנה פה...

השילוב של שלושת שיטות הקידוד, שכל שיטה פוגעת באיכות, מוריד בצורה דרסטית את איכות השיר!!!

מה שמוריד הכי הרבה לפי דעתי זאת שיטה מספר 2, שפשוטו כמשמעו: מוחקת לחלוטין צלילים שדומים לצלילים אחרים!!!

אז הבאתי לכם את הקישור מהוויקיפדיה כדי להוכיח את זה די בקלות...

אלה שאמרו שהMP3 מוריד רק צלילים שכלבים שומעים... סורי זה פשוט מצחיק... מאיפה הבאתם את המידע הזה? ניסיתם על הכלב שלכם???

זה לא כזה מסובך....

אני מאמין שיש לכם דיסק מקורי כלשהו בבית... תכניסו אותו לסי-די במחשב, תפעילו ותשמעו איך זה נשמע... אחרי זה תקודדו ותשמעו שוב... פשוט זוועה!!!

אגב אני עשיתי את המבחן עם כרטיס קול AC97 ואוזניות EX51.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...