זיהוי WD 8MB BUFFER + כמה פרטישנים לחלק? - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זיהוי WD 8MB BUFFER + כמה פרטישנים לחלק?

SOLIDUS SNAKE

Recommended Posts

מה אם איחוי !!!

אתה בטח יודע מה זה לאחות 80GB בטח לוכך לך שנים

אם היה לך מחיצות זה לא היה רציני - זה השיקול שהביא אותי לחלוקה ל3 חלקים את הדיסק הזה

ואם הלכו לי כמה K בגלל החלוקה או מגות בגלל החלוקה - אין לי בעיה עם זה אני יוכל להסתדר עם "קצת פחות" ( זה 80 GB אחי )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טענות מענינות אבל לא רלוונטיות

למי שדיבר על הנוחות - האמן לי הכי נוח זה מחיצה אחת, דווקא החלוקה למחיצות מגבירה הסיכוי לכשל בדיסק.

יותר מחיצות יותר בלגן בדיסק.

למי שדיבר על איחוי - אני לא יודע מה לוקח יותר זמן לאחות 3 מחיצות או אחת אבל בטוח שלאחות אחת זה יותר נוח, משאירים המחשב בלילה עם משימת האיחוי ובבוקר הכל גמור.

לעומת זאת לאחות 3 מחיצות דורש יותר תשומת לב, לבדוק מתי גמר הראשון ולהתחיל השני וכנ"ל לשלישי.

על כל פנים זו דעתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תישמע, אני לא יודע כמה שנים אתה מתעסק עם הארדיסקים, אבל לא ציינת איזה הארדדיסק יש לך - אולי זה מסביר את ההמלצה השגוייה שלך,

אחי - על דיסק 80 גיגה כל קובץ טקסט מיסכן לוקח קלסטר של 32 K - ז"א מאבדים מאות מגהבייטים בגלל מחיצות גדולות, אבל אין ברירה.

בכל מקרה אתה אולי התכוונת שלחלק להרבה פרטישייונים זה לא מומלץ - וזה אכן נכון ויוצר בלגן, אבל ההמלצה שלך לפרטישיון אחד היא לא כל כך נכונה (לדעתי ולדעת ההגיון הבריא) שתבין - מומלץ לתת פרטישיון לפי סוג הקבצים וסוג התוכנות שעליו. כשכולכם כאן דיברתם על איחוי התייחסתם לאיחוי מלא של ההארדדיסק - טעות!!, האיחוי הוא בכלל לא דבר בריא להארדדיסק הוא גורם לו לעבוד הרבה רצוף ולאמץ את החומרה, שיפור הביצועים מורגש בעיקר בקבצי סיסטם וקבצים שמשתנים הרבה, ותסכימו איתי שאנו לא קונים 80 גיגה בשביל מערכת ההפעלה או מסמכי וורד - אלא בעיקר לקבצי מולטימדיה ומשחקים וארכיונים (זיפים וכו') - שלא ממש משתנים - לכן איחוי חוזר (ומיותר) שלהם למעשה רק מזיק להארדיסק ולוקח יותר זמן. אבל כשיש פרטישיון אחד אז אין ברירה אלא לאחות את הכל כדי להשיג את השיפור המשמעותי בכל הקשור לקבצי המערכת - ומכאן נובעת פגיעה בחומרה וסיכון שלה + גזילת זמן. לכן מומלץ ליצור פרטישיון אחד לסיסטם ולתוכנות השונות - אותו מאחים לעיתים תקופות, ועוד פרטישון לכל קובצי המולטימדיה הענקיים - קבצי הארכיון (זיפים עם עדיין לא הבנתם) ואפילו המשחקים - אותו מאחים לעיתים רחוקות - לפי הצורך. זה נקרא ניהול חכם נכון של הפרטשיונים והמנעות של תופעה של "כוונה לשפר אך בעצם ליצור מצב יותר גרוע".

יש גם כמובן את העניין הפיזי שאומר שעדיף שקבצי המערכת והקבצים שיש להם נגישות גבוהה לשינוי יהיו בתחילת הדיסק (ואין טוב מזה בצורת פרטשיון אחד קבוע ששומר מקום זה לאותם קבצים - לעומת פרטשיון אחד לכל הדיסק שגורם להם להיות מפוזרים בכולו)ו מי שמשתמש במאחה הדיסק של נורטון - בטח כבר מכיר את הנושא הזה.

הקיצר - פרטשיון זה לא עסק כל כך פשוט - ומשפטים כמו בלאגן - יותר מקום פחות מקום, נוחות - זה לא הסבר מקצועי ואמיתי לנושא - אלא סתם חוסר ידע מעמיק.

בכל מקרה טיפ קטן - אם אתה עסוק כל הזמן בבדיקת כמה מקום נשאר לך - אז אתה כנראה צריך הארדיסק חדש :) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי WD 80 עם 8 מ"ב ועוד הרבה דיסקים אחרים תסתכל במפרט

כל קובץ מינימלי לוקח 4 ק"ב ולא 32 ק"ב תסתכל בטבלה למעלה .

הידע שלך בגדלים היה נכון לפני הרבה שנים והתישן.

מעבר לכך שאר ההסברים שלך בכלל לא נכונים

דווקא רצוי מדי פעם להזיז קבצים כדי לחדש מגנטיות ולשמור של תקינותם.

בנוגע אימוץ החומרה (מעבר לבדיחה)..... מה אתה דואג יש 3 שנים אחריות.. בעצם רק שנה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו הטבלא הקדושה שלך - מה אני יגיד לך - טום אתה, בעצם לא טום - אננד :)

הטבלא הלא קשורה שלך זה ההסבר המעמיק שלך ? נראה לי שכבר אמרו לך שהיא לא כל כך קשורה..

בכל מקרה גם לי יש 80 גיגה - אותו אחד עם ה 8 מגה - ומה אני יגיד לך אצלי זה תופס 32 K על FAT 32, ואין לך מה להתווכח עם העובדה הזאת. - כמובן אפשר להתערב ידנית בפירמוט ולהגדיר מנואלית את הגודל - אבל הקטנה מהברירת מחדל פוגעת בביצועים (פשוט תקרא את אחד ממדריכי הFAT32 ברשת - בכל אחד זה כתוב - קראת פעם אחד כזה? (וזה כמה עמודים טובים)).

ככה שאל תקבע לי את הידע על גדלים - פשוט תשתמש בעובדות,

לגבי המשפטים שלך:

"דווקא רצוי מדי פעם להזיז קבצים כדי לחדש מגנטיות ולשמור של תקינותם" (תגיד "מדי פעם" זה מושג מדעי ?? "לחדש מגנטיות" זה מושג פיסיקלי או כימי חדש ??)

"בנוגע אימוץ החומרה (מעבר לבדיחה)..... מה אתה דואג יש 3 שנים אחריות"

זה באמת הסבר מאוד מעמיק ומקצועי שלך - מה אני יגיד לך - אחרי שקראתי את המשפטים האלה - מעכשיו אני משתמש רק בעצות המקצועיות שלך..

לאחות את ההארדיסק כל שבוע כדי לשמור על תקינותו - ;D ככחחחחחחחחחח....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגודל המינימלי (cluster size) תלויי בסוג מערכת הקבציעם וגודל הדיסק.

אם מאחסנים קבצים גדולים עדיף CLUSTER גדול בשביל ביצועים, אם מאחסנים קבצים קטנים עדיף שיהיה קטן בשביל חיסכון בנפח.

כל קובץ בממוצע מבזבז חצי יחידת הקצאה (CLUSTER).

אם יש לכם 100,000 קבצים ויחידת הקצאה של 32K ז"א ביזבזתם 1.5GB מתוך 80GB זה 1.88% - לא רציני.

גם לא נראה לי שיש לכם 100,000 קבצים בדיסק הקשיח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...