רשמים לאחר הרכבת קירור מים ל6800GT (תמונות בעמ' 4) - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רשמים לאחר הרכבת קירור מים ל6800GT (תמונות בעמ' 4)

בייגל טוסט

Recommended Posts

שלום

בשבוע האחרון סיימתי להרכיב את המערכת שתצנן את התנור לקראת הקיץ

יש לציין שלידטק עשו עבודה טובה עם ה6800GT, אבל אפילו הקירור שלהם לא מספיק לצרכי כבד

לדוגמא, בתדר 410 כבר היו מופיעים ארטיפקטים קלים וב420 הכרטיס היה מתפחלץ ונתקע

מה גם שהטמפרטורה הייתה 52 במנוחה ו73 במאמץ, חום בלתי נסבל מבחינתי :/

לכן, בנקודה זו אמרתי "לא עוד!" והשקעתי את מיטב כספי במערכת הבאה:

*משאבה טבולה Atman AT-107

300 ש"ח מחנות הדגים השכונתית

*בלוק DangerDen MAZE4 GPU Acetal

40$ מאיביי

*רדיאטור CoolingWorks CoolRad-22T, סינקים לזכרונות Akusa, שני מאווררים Cooling AF12025, משחה טרמית Silver 5

70$ מפרוזן סי-פי-יו

*10 ליטר מים ירוקים לרכב, 6 מהדקים, 3 מטר צנרת

80 ש"ח מACE קנה ובנה

דלי הבאתי מהבית :P

בסה"כ הושקעו קצת פחות מ900 ש"ח במערכת

השאלה היא - האם הם שווים את זה?

ניגש להרכבה

הרכבת כלל המערכת הייתה פשוטה ביותר ולא ארכה יותר מ3/4 שעה, הבעיה היחידה שנתקלתי בה הייתה הדבק על הסינקים שהיה חלש יחסית, מה שגרם להם ליפול כל הזמן. נאלצתי להשתמש בסלוטייפ דו-צדדי שהיה לי בבית, ומאותו רגע הסינקים היו יציבים כאבן

לאחר ההרכבה ובדיקת דליפות שנמשכה 24 שעות, המחשב הופעל ומיד הרגשתי (או יותר נכון, לא הרגשתי) את השקט המוחלט שאפף את החדר

בזכות היותה טבולה, הרעש שנפלט מהמשאבה נבלע בתוך הנוזל ורק כשקרבתי את האוזן למרחק של חצי מטר או פחות שמעתי זמזום קל. לא משהו שיפריע לי לישון בלילה זה בטוח :cool2: אבל לא סיימתי בזה ועטפתי את הדלי בשקית זבל אטומה לחלוטין, בכך צמצמתי את האידוי והורדתי את מפלס הרעש כמעט לאפס

המאווררים עצמם חרישיים לחלוטין וגם כשקירבתי את האוזן לא הרגשתי כלום חוץ מדחיפת אוויר עצבנית (באמת כל הכבוד לAC על המוצר הזה)

ניגש לבדיקה

בטמפ' חדר של 25.5 מעלות המהרתי את ה6800GT לתדר מרשים של 425/1200 ללא שינוי מתח, כלומר תוספת של 21% לליבה ו20% לזכרונות

למרות האוברקלוק הקיצוני מהרגיל, הבדיקות העלו דווקא שיפור דרסטי בטמפ' הליבה: 40 מעלות במנוחה ו47 מעלות במאמץ, כלומר ירידה של 12 ו26 מעלות בהתאמה! (ראו מסך)

השתכנעתי לסחוט עוד קצת מהכרטיס והצלחתי להריץ אותו על תדר יציב מקסימלי של 440/1220 (על סף מהירויות 6800UE)

כשניסיתי לעלות הלאה התברר שתדר גבוה יותר הניב ירידה בביצועים, בעוד שהמהרה נוספת של הליבה גרמה להופעת ארטיפקטים ותקיעות. מאחר והכרטיס לא עבר 47 מעלות במאמץ הסקתי שהוא צמא לעוד מתח, ולכן הגיע לתקרת הביצועים שלו ללא מודים

בסופו של דבר החלטתי לרדת חזרה ל425/1200 כדי לשמור על מרווח בטחון וחווית משחק יציבה לאורך שעות

סיכום

בהשקעה ממוצעת למערכת מים הרווחתי שקט וביצועים שאף אוויר לא מסוגל לתת

פוטנציאל האוברקלוק של ה6800GT גדל והוא הגיע לרמת ביצועים של כרטיס יקר ממנו ב1500+ ש"ח (בזמנו)

תואר מוצר החודש

מאוורר 120mm של Cooling דגם AF12025

שקט ועוצמתי!

תגובות יתקבלו בברכה :)

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כל הכבוד!

מערכת מצויינת! :xyxthumbs:

תתחדש!

אומנם מדובר בהשקעה כספיק גדולה, אבל יש לזכור שהיא לא חד פעמית והיא תשמש אותך גם לכרטיסים בעתיד. ;)

ד"א, שמת לב שהופיעו ארטיפקטים בתמונה התחתונה???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, עכשיו כן :-\

די מוזר כי במשחקים לא צץ אפילו ארטיפקט אחד

כנראה שATI Tool באמת קורעת את האמא של הכרטיס

עריכה: שמתי לב שהטמפ' של המוספטים קצת גבוהה במאמץ (56 מעלות)

אני צריך להרכיב מאוורר נוסף כדי לקרר גם אותם, או שזה מצב נסבל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתחלה תכננתי להוסיף עוד מולקס כמו אצל האולטרה אבל אז התברר שמדובר בחתיכת כאב ראש:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?p=673569#post673569

אני חושב שאני אשאר עם הכרטיס הקריר ונטול המודים שלי כמו שהוא :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכלת לקנות את הזלמן 900 או את הV1 ולקבל את אותה רמה של שקט ואולי 5-8 מעלות גג יותר ולחסוך המון..

ואגב אתה יכול לצרוב ביוס עם יותר מתח

הקטע עם סדרת 6800 הוא שכל עוד אתה שומר אותם מתחת ל50 מעלות ומעל 25 (קולד באג) פוטנציאל האוברקלוק שלהם מקסימלי

קירור אוויר פשוט לא מסוגל לתת ביצועים כאלה ועשיתי בירור מקיף בנידון

מעבר לזה, כמו שצוין ע"י ברק, בעתיד אני אקנה מחשב חדש ואז אעביר את המערכת לכרטיס מסך אחר

זה מה שכל-כך טוב בקירור מים - הוא משאיר אותך מוכן לעומסי חום כבדים, במיוחד שעכשיו כל אתרי החומרה מלאים בידיעות על פליטת החום המטורפת של כרטיסי הדור הבא

לגבי צריבת ביוס 1.4V

כבר הייתי שם והמולקס הבודד פשוט לא מסוגל לספק כמות כזאת של מתח באופן יציב

לא סתם סירסו את הGT מבחינת אספקת חשמל, הם רצו ליצור פער בינו לאולטרה

יחיד סגולה הוא הGT של גיינוורד, שמסיבה מסוימת עובד על 1.4V מהמפעל יציב לחלוטין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מוגזם בכלל אם אתה מתכנן להשתמש בו כמה שנים טובות (כולל המחשב הבא וזה שאחריו)

עכשיו שאלה עניינית:

כדאי לי להוסיף עוד 2 מאווררים בצד השני של הרדיאטור? (ככה שיהיו 2 זורקים ו-2 שואבים, 4 סה"כ)

או שזה לא יעזור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...