מנחם בגין. - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מנחם בגין.

Judas Iscariot

Recommended Posts

קודם כל, לאלה שתוהים על השעה המוזרה, היום והלילה שלי הפוכים לגמרי בזמן האחרון ואני הולך לישון בשעות הערב המוקדמות וקם בכאלה שעות לצערי הרב.

עכשיו לנושא הדיון,

תמיד ידעתי שמנחם בגין היה פשוט אדם דגול, אבל עכשיו, מפאת שיעמום קראתי עליו גם בוויקפדיה העברית וגם ובמקורות שהוויקפדיה העברית הביאה ואני חייב להגיד - מדובר באדם משכמו ומעלה.

קודם כל חשוב לי לציין כי אם אתם רוצים לשייך אותי לצד פוליטי אז אני מרכז נוטה לשמאל, או שמאל נוטה למרכז, איך שבא לכם לנסח את זה.

חשוב לי לציין זאת כי למרות שמבחינה תיאורטית מנחם בגין נמצא בצד השני של המפה הפוליטית ממני, הצד הנגדי אפילו, אין בלבי שמץ של של ספק שמדובר באחד האנשים הדגולים והמרשימים ביותר שקמו בשחר ההיסטוריה בכלל ובעם היהודי בפרט.

נכון, אינני תומך במעשיו שלו ושל אירגון האצ"ל בזמן המנדט הבריטי(לא בכולם כאמור) אך מאז הוקמה המדינה פעילותו הייתה ללא רבב ובליבי משאלה כי כל פוליטקאי בעולם ככלל ובישראל בפרט ייקח ממנו דוגמא.

קודם כל חתירתו לשלום בית ודאגתו לאדם באשר הוא מדהימה, גם כאשר יצחק רבין, אשר לו אנו מציינים יום מסיבה לא ברורה(וזה נושא לדיון אחר, נוקב הרבה יותר) ירה באלטלנה לא קפץ בגין למים עד אשר אחרון האנשים ירד מן הספינה והוא בכלל נזרק ממנה על ידי אחד מאנשיו. גם אחרי מאורע זה בגין הורה לאנשיו שלא לפתוח באש, על מנת שלא לגרום למלחמת אזרחים.

כמו כן שהיה בחו"ל לא היה "מלכלך" על השלטון בישראל למרות שהיא מוחזק על ידי אויביו הפוליטים, מפא"י.

הנאומים המרשימים שלו, שכתובים בטוב דעת, טיעונים ראציונלים, ציטטות ופסוקים מהתנ"ך מראים על אדם אינטילגנט ושופע ידע.

מדובר באדם משכמו ומעלה, שלא קם לו שני בארץ זו, לא מכל קצה של המפה הפוליטית.

אדם שלא התפשר על עקרונותיו גם במחיר פוליטי, אדם שארץ הייתה בראש מעייניו, אדם שלמרות שהאמין ב"שתי גדות לירדן, זו שלנו וזו גם כן" ראה את החולה בגזענות על בסיס דתי או לאומי.

אדם שנלחם עד חורמה בממסד הפועלי אשר התכחש לציבור הבוחרים שלו עצמו וירק בפרצופיהם פעם אחר פעם, אדם שלחם עד חורמה בממסד אשר ביקש למחוק כל זהות יהודית וביקש להפוך אותה לצברית אשכנזית בעוד שבגין ראה בראש מעייניו תרבות יהודית ותו לא.

אדם שתקוותי היא שייזכר לנצח , כולי תקווה שיהיה אדם אחד בכנסת אשר יהווה מען התגלמות מודרנית של מנחם בגין.

אין צורך במחתרת עברית. במדינת נהיה חיילים ובונים. לחוקיה נשמע, כי חוקינו הם. ואת ממשלתה נכבד, כי ממשלתנו היא... הפרס האמיתי שלנו יהיה כשנזכה - אם נשוב חיים מן החזית - לפשוט בערי ארצנו, הריה ועמקיה, ולראות ילדים עבריים משחקים לאין מחריד, ומעל ראשיהם הפעוטים, החביבים מכל חביב, חג אווירון עברי, ומולם בא חייל עברי, ומרחוק משקשקת רכבת עברית. אהה, אחים, היש אושר גדול מאושר זה?".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(*אל תכנס לנושא אלטלנה עכשיו ולמה היא הופצצה)

מנחם בגין היה מנהיג דגול, בעל אידיאולוגיות שכבר לא קיימות היום, אני סמוך ובטוח שהוא ראה בעיניו תמיד את טובת הארץ הזאת והצלחתה דבר שחסר היום.

הוא היה נואם כריזמטי וסוחף, אבל לא מהסוג הרע.

חסרים מנהיגים מהדור ההוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט אל תתיחס לימי הזכרון שלו, גם ככה משנה לשנה התודעה אליו פוחתת.

לא מבין למה משרד ה"חינוך" מנסה להעביר ערכים של רוצח אל הילדים בבתי הספר...לא משנה מה הוא עשה אח"כ אם הוא רצח ולא שילם על זה צריך לזרוק אותו מכל המדרגות

שלא לדבר על זה שהסכם אוסלו היה (ונשאר) אחד הדברים הכי הרסניים למדינת ישראל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ריתקו ליומיים אותי ושלושה חברים שלי שסירבו להשתתף בטקס לכבוד רבין. היינו אמורים להשתתף בטקס לזכרו, ואמרנו שזה מנוגד לדעות שלנו ונבקש להיות פסיביים בלבד ולא להשתתף אקטיבית בטקס. העניין הגיע למנהלת וקיבלנו ריתוק, אפילו בלי "משפט".

מדינת שמאל דיקטטורית, הכופה את דעתה, או לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:kopfpatsch:

הוצאת לי את המילים מהפה.

את השירשור הזה אפשר לתאר כשיח אדיוטים.

אם בגין היה חיי היום - הוא היה אומר אותו דבר.

דרך אגב אחד הצעדים המוצלחים יותר של בגין - מינוי אהרון ברק להיות שופט בית המשפט העליון.

רבין,שרון, בגין, בן-גוריון(ועוד רבים וטובים) היו הנפילים של המדינה הזאת. חבל שלא רואים עוד כאלה באופק.

FEEDME - בית ספר זה לא דמוקרטיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בית ספר זה אומנם לא דמוקרטיה,

אבל להכריח תלמיד להשתתף במשהו שמנוגד לדעותיו האישיות

זה עדיין מפגר למדי לדעתי

ולא הדרך הכי טובה לחנך בכלל...

(מצד שני, זה בית חרושת לציונים [גרועים], ולא מקום לקבל בו חינוך...)

אכן כן אני בכלל לא מבין למה עושים לו יום ???

כן, אבל אתה גם לא מבין מה לא בסדר בפדופיליה ומשכב עם חיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני הבנתי,

רצו שהם ישתתפו בטקס (כלומר יקראו טקסט או משהו בסגנון)

והם לא הסכימו, ולכן הענישו אותם

אם הם לא היו מסכימים לבוא לטקס, הייתי מסכים איתך

אבל זה לא בדיוק אותו הדבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שבבצפר פשוט אל תבואו בימי הזכרון גם ככה המחנכת שיודעת היסטוריה כמו שאני יודע פיזיקה גרעינית מזיינת את השכל שעות שלמות כמה רבין היה "דגול"...

ואז טקס ... = עוד זיוני שכל חצאי אמיתות ושקרים שלמים של מערכת ה"חינוך".

אגב,

http://www.yigalamir.com/html_he/yitzhak_rabin_kempler_video.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, למי שמתעניין בשטויות שיש למעלה, אז הנה לו:

http://www.aliensonearth.com/dreamland/

ולמי שאין כוח להיכנס, אני רק אתן ציטוט קטן:

"I WAS ABDUCTED BY ALIENS AT AREA 51!"

ואני חושב שזה מסכם את הנושא טוב מאוד...

אגב, מישהו שם לב מה היה הנושא המקורי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתם רוצים להתדיין על אלטלנה, אתם מוזמנים בדיון נפרד, זה לא קשור למנחם בגין - האיש.

למה עושים לרבין יום זיכרון? אני מניח בגלל שהוא נרצח... :kopfpatsch:

קל להגיד "רבין הרוצח", בתור סיסמא זה גם קליט מאוד, אבל זה רק מוכיח שאין לכם מושכ מי האיש.

ותחזרו למנחם בגין, לדיון ענייני ולא דיון של ילדים קטנים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...