המלצה למצלמה בתקציב של עד 1500 ש"ח (הגדלתי את התקציב) - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למצלמה בתקציב של עד 1500 ש"ח (הגדלתי את התקציב)

tomerbd

Recommended Posts

לא הייתי ממליץ על ישנה כזאת...

ישנה לא אומר כלום במקרה הזה, יש לה יתרונות על ה 610 שזו פשוטה יותר וקצת יותר חדשה.

הטריק של קאנון להוציא כל שנה חדשה זה טריק שיווקי כדיי למכור.

הם לא משפרים שום דבר ומוציאים חדשה , אם היית קורא קצת בפורומי צילום היית יודע על מה אני מדבר

ל S1 IS יש כמה יתרונות על ה 610 , אבל גם ה 610 טובה ושווה שקילה.

ב dpreview לא עשו על ה 610 בדיקה מעמיקה אפילו מאחר וזו מצלמה פשוטה.

המייצב , העדשה והפלאש הם יתרונות חזקים ל S1

ל 610 יש יתרון בקומפקטיות ובמגה פיקסל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Dpreview עשו על ה-A620, שזו בול אותה כמו ה-A610 רק שהיא 7MP לעומת 5MP.

ול-A610 יש גם יתרונות על ה-S1, שלא תחשוב אחרת.

אחרי שנתתי כזה נימוק מפורט היה נחמד אם הייתה נותן איזשהו הסבר לדבריך

מה בדיוק היתרון של ה 610 שאתה מדבר עליו ? היא פחות טובה בכל הפרמטרים ,חד משמעית.

אני כבר ציינתי שהיא קומפקטית יותר ויש לה יותר מגה פיקסל שזהו לא שיקול חכם.

Boren - מאיפה הבאת את זה ?

ה S1 IS נחשבה למצלמה הטובה בתחומה כשיצאה , כשהוחלפה ל S2 IS היתתה אכזבה שלא פתרו את הרעש ב Iso גבוהה

ודרך אגב אני בכלל ניקוניסט ועובד עם DSLR כך שממש אין לי שום סנטימנטים ל קאנון ,

אבל כשמגיע להם מגיע להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה רשימה של הדברים העקריים שבהם ה-A610 עדיפה:

• איכות תמונה גבוהה באופן משמעותי בזכות חיישן 5MP מודרני מול חיישן 3MP מיושן. כמות הפיקסלים לבד היא לא כל הסיפור
  • עדשה איכותית יותר. באופן צפוי, זום x10 קומפקטי וזול (כמו ב-S1) מהווה פשרה רצינית מבחינת איכות תמונה, הרבה יותר מאשר זום x4. זה מתבטא בעיקר בכושר ההפרדה ובכמות ה-PF.
  • עדשה יותר רחבה - 35mm במקום 38mm ב-S1. אגב, אפילו 35mm מגביל ובעייתי בהרבה מקרים, 28mm היה יכול להיות הרבה יותר שימושי.
  • מהירות צילום גבוהה משמעותית בזכות צ'יפ DIGIC II - פוקוס מהיר כמעט פי 2, זמן בין הדלקה לצילום קצר ב-2.5 שניות.
  • מקרו הרבה יותר קרוב - 1cm במקום 10cm
  • מסך LCD בגודל נורמלי - 2.0 אינצ' מול 1.5
  • גודל קומפקטי יותר ומשקל נמוך יותר
  • צריכת סוללה נמוכה בהרבה. לפחות 150 צילומים נוספים לכל טעינה.

לא ברור לי מדוע להציע היום מיושנת כמו ה-S1. חסרות מצלמות טובות עכשוויות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה רשימה של הדברים העקריים שבהם ה-A610 עדיפה:
  • איכות תמונה גבוהה באופן משמעותי בזכות חיישן 5MP מודרני מול חיישן 3MP מיושן. כמות הפיקסלים לבד היא לא כל הסיפור

משמעותי בוודאי שלא - החיישנים בגודל הזה מזמן כבר הגיעו למגבלה שלהם,אי אפשר לשפר אותם רק לשנות קצת את העיבוד.

• עדשה איכותית יותר. באופן צפוי, זום x10 קומפקטי וזול (כמו ב-S1) מהווה פשרה רצינית מבחינת איכות תמונה, הרבה יותר מאשר זום x4. זה מתבטא בעיקר בכושר ההפרדה ובכמות ה-PF.

המגבלה במצלמה היא החיישן ולא העדשה , לכן מרויחים עדשה יותר ארוכה מבלי לאבד איכות שמוגבל ע"י החיישן.
  • עדשה יותר רחבה - 35mm במקום 38mm ב-S1. אגב, אפילו 35mm מגביל ובעייתי בהרבה מקרים, 28mm היה יכול להיות הרבה יותר שימושי.

35 ו 38 זה בדיוק אותו דבר כעדשה רחבת זוית.

• מהירות צילום גבוהה משמעותית בזכות צ'יפ DIGIC II - פוקוס מהיר כמעט פי 2, זמן בין הדלקה לצילום קצר ב-2.5 שניות.

מהירות עבודה עדיפה במקצת ב 610 , אם תחזיק את ה S1 תראה שאין בעיה במהירות.
  • מקרו הרבה יותר קרוב - 1cm במקום 10cm

ניסית לצלם מאקרו מ1 ס"מ ? זה שטות.

• מסך LCD בגודל נורמלי - 2.0 אינצ' מול 1.5

יתרון ל 610
  • גודל קומפקטי יותר ומשקל נמוך יותר

זה יתרון רק אם מחפשים קומפקטי , בעיני זה חסרון.

• צריכת סוללה נמוכה בהרבה. לפחות 150 צילומים נוספים לכל טעינה.

זה היתרון היחיד שאני מסכים איתו , ה S1 אוכלת סוללות ..

לא ברור לי מדוע להציע היום מיושנת כמו ה-S1. חסרות מצלמות טובות עכשוויות?

כצלם אני יודע מה חשוב ,זו לא מיושנת , וה 610 לא חדשה.

אבל זה ויכוח סרק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משמעותי בוודאי שלא - החיישנים בגודל הזה מזמן כבר הגיעו למגבלה שלהם,אי אפשר לשפר אותם רק לשנות קצת את העיבוד.

אתה כנראה לא ממש מעודכן. יש המון מה לשפר בחיישנים. הדוגמה הכי בולטת היא החיישן שיושב בפוג'י F10/F11 ונותן יתרון של שני סטופים שלמים באיכות מול חיישנים מקבילים.

ההבדל בין החיישנים של ה-A610 ו-S1 בהחלט משמעותי מאוד ומקורו בשלושה פרמטרים: (1) כמות הפיסקלים, (2) גודל החיישן ו-(3) הטכנולוגיה שלו. אבל בשביל מה להכביר במילים אם אפשר פשוט לבדוק את הפלט של שתי המצלמות? הנה התוצאות שלהן ב-ISO 400 ?- A610 מימין, S1 משמאל:

לאחר נירמול ל-5MP:

a610dbi400cr4zk.jpgs1dbi400cr5mp7nl.jpg

לאחר נירמול ל-3MP:

a610dbi400cr3mp5ny.jpgs1dbi400cr2gb.jpg

בקיצור, גם בלי להתווכח על הסיבות, אפשר לראות שה-S1 מפגרת בהפרש משמעותי מאוד אחרי ה-A610.

התמונות המקוריות כאן:

http://www.imaging-resource.com/PRODS/S1IS/FULLRES/S1DBI400.HTM

http://www.imaging-resource.com/PRODS/A610/FULLRES/A610DBI400.HTM

המגבלה במצלמה היא החיישן ולא העדשה , לכן מרויחים עדשה יותר ארוכה מבלי לאבד איכות שמוגבל ע"י החיישן.

קשקוש. הנה שני ציטוטים מהביקורת על ה-S1 ב-dpreview.com:

"Ultimately the relatively low count combined with the compromises involved in producing a compact 10x zoom lens seriously limit the amount of fine detail you can expect to capture

...

Images lack 'bite' - resolution is average at best"

35 ו 38 זה בדיוק אותו דבר כעדשה רחבת זוית.

קשקוש מספר #2. זה בדיוק ההבדל בין לחתוך את הצמרת של העץ לבין לקבל אותה בתמונה.

מהירות עבודה עדיפה במקצת ב 610 , אם תחזיק את ה S1 תראה שאין בעיה במהירות.

החזקתי אותה. היא איטית כמו צב. 4 שניות מהדלקה עד צילום זאת לבדה סיבה מספיקה טובה לא לשקול קניה שלה.

ניסית לצלם מאקרו מ1 ס"מ ? זה שטות.

הפסילה הגורפת שלך לא מעידה על ידענות גדולה. רוב צילומי החרקים מתבצעים ממרחקים כאלה. מאקרו של 10 ס"מ דורש קרופ עצום, ועם האיכות הירודה למדי של ה-S1 התוצאה בלתי שמישה.

זה יתרון רק אם מחפשים קומפקטי , בעיני זה חסרון.

מצלמה גדולה אכן עושה יותר רושם על הסובבים, אם זאת המטרה שלך, גודל הוא אכן יתרון. למי שרוצה לקחת את המצלמה לכל מקום גודל ומשקל הם חיסרונות מהותיים.

כצלם אני יודע מה חשוב ,זו לא מיושנת , וה 610 לא חדשה.

ה-S1 הייתה מיושנת כשיצאה (3MP היה כבר אז פאסה). ה-A610 אמנם לא חדשה, אבל היא בהחלט מיוצרת, רלוונטית ומומלצת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק רוצה להסב את תשומת לבך למצלמות עם זום גדול, זו לא חייבת להיות ה-S1 של קנון. לזום גדול יש הרבה יתרונות.

עם זאת לכל יש את היתרונות והחסרונות שלה, הכל תלוי בהעדפות שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...