שינה VS. תזונה, מה קריטי יותר? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שינה VS. תזונה, מה קריטי יותר?

shibby15

Recommended Posts

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ממה שהספקתי למצוא השיא האנושי שתועד עד היום היו 11 ימים ללא שינה.

מה המאקסימום שאדם יכול לחיות ללא (בלי מים/עם מים)?

יש מחלה תורשתית שמונעת שינה, אני יודע רק על אדם מתועד אחד שחלה בה, הוא לא ישן במשך שישה חודשים ובסוף מת מזה

האדם הרגיל שהחזיק ללא שינה את 11 הימים האלה השתנה לחלוטין בעיקבות זה, האישיות ההרגלים התזונה, הכל השתנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בליין חי רק עם מים 43 יום אם אני זוכר נכון, ויש תיעוד על תקופות ארוכות דומות (יש קבוצת אנשים הזויים שטוענת שהם חיים חודשים בלי כלל, ומתקיימים כמו צמחים על מים ואור שמש בלבד, אבל אין שום תיעוד אמין שלהם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי המדע עדיין לא בטוח מה המטרה של שינה בכלל, ולמה זה הכרחי לחיים של צורות חיים מורכבות.

מעניין אם אפשר להרוג אדם מחוסר שינה, למרות שהוא בטח יתעלף לפני זה.

שאלה- יש חייה שלא ישנה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא אומר שהוא לא ישן.

אני לא יודע איך כרישים עושים את זה, אבל דולפינים לדוגמה צריכים לעלות כל חצי שעה כדי לנשום (אין להם זימים). מה שקורה הוא שכשהדולפין "ישן", רק חצי מהמוח שלו ישן, והחצי השני בינתיים דואג לשאר הפעולות. אח"כ הם מתחלפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא אומר שהוא לא ישן.

אני לא יודע איך כרישים עושים את זה' date=' אבל דולפינים לדוגמה צריכים לעלות כל חצי שעה כדי לנשום (אין להם זימים). מה שקורה הוא שכשהדולפין "ישן", רק חצי מהמוח שלו ישן, והחצי השני בינתיים דואג לשאר הפעולות. אח"כ הם מתחלפים.

[/quote']

ממש כפולי הדולפינים האלה :lol: :lol: :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי המדע עדיין לא בטוח מה המטרה של שינה בכלל, ולמה זה הכרחי לחיים של צורות חיים מורכבות.

מעניין אם אפשר להרוג אדם מחוסר שינה, למרות שהוא בטח יתעלף לפני זה.

שאלה- יש חייה שלא ישנה?

אחת ההשערות היא שבזמן השינה המידע שאספנו במהלך היום עובר מהזיכרון לטווח קצר לזיכרון לטווח ארוך (גזע המוח אם אני לא טועה...), וזה שומר על איזון בין הכימיקלים השונים במוח...

האדם שהחזיק הכי הרבה זמן בלי שינה לא ישן חצי שנה, ועד שהוא מת הוא השתגע (פסיכוזה, סכיזופרניה ומה לא...), וזה הייה בגלל איזה מחלה גנטית...

ממש כפולי הדולפינים האלה :lol: :lol: :lol:

מערכת עיבוד האנפורמציה של דולפינים מפותחת בכמה סידרי גודל מזו של האדם. בגלל זה הם נחשבים ליצור הכי חכם על כדור הארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שזה בקרום המוח :P לא זוכר בדיוק... אני רק זוכר שהזיכרון לטווח קצר נמצא איפשהו מקדימה, ולטווח ארוח בקודקוד או מעל לצוואר איפשהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכת עיבוד האנפורמציה של דולפינים מפותחת בכמה סידרי גודל מזו של האדם. בגלל זה הם נחשבים ליצור הכי חכם על כדור הארץ.

אני כבר רואה את ה"להתראות, ותודה על כל הדגים"...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...