מעודכן: עזרה בבחירת מסך 19 --זקוק לדעה לפני קנ&#1497 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעודכן: עזרה בבחירת מסך 19 --זקוק לדעה לפני קנ&#1497

Guyn

Recommended Posts

טוב אז בגדול אני מתכנן לקנות LCD 19 אני לא ממש בטוח באיזה רזולוציה...

בכל מקרה שיהיה הכי הרבה עד סביבות ה-2,000 שקל

והכי חשוב שיהיה מסך מעוצב ולא "עוד מסך" 8)

אז ככה זה מה שמצאתי בינתיים:

http://www.lamir.co.il/product.asp?product=9719

אנשים יקרים, תפתיעו אותי ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסך שבחרת ממש לא מומלץ. לרשמים על מסכי CMV כאן

בכל מקרה יש לך את ה 1950B של עם עיצוב פלסטיק דק

מסביב לתצוגה. חוץ מזה יש גם את ה 930B של סאמסונג(שבטוח נראה יותר יפה מה CMV)

אם אתה מחפש עיצובים ממש שונים יש את המסכים של אבל אלו יקרים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על המידע פרופסור ;)

אני מבין שה-CMV לא ממש איכותי, דבר שישפיע מן הסתם בסופו של דבר על השיקולים שלי...

בכל מקרה לא ממש אהבתי את המסך שהצעת לי, יש לי אחד כזה בעבודה והוא פשוט ריבוע פלסטיק וזהו. אני מחפש משהו ייחודי כמו ה- CMV שהמסגרת שלו ממש יפה... (אבל כמובן מצד שני שיהיה איכותי ::))

לגבי ההמלצה שלך על אכן יש להם מסכים חביבים, לדוגמא המסך הבא שמחירו 1,800 שקל:

http://www.g-tech.co.il/Product.asp?Pid=HS95DB&Cat2Cat1ID=13&Cat2ID=28&aff=Zap

----------------------

שאלה נוספת: התרשמתי מהמסכים הרחבים, האם לדעתכם הם בעייתים בהצגה של משחקים? האם מישהו עבד עם אחד כזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסך בהחלט יפה יותר מריבוע פלסטיק

מבחינת זמן תגובה סוני לא ידועים כחברה שמשקיעה בנושא

לכן המסך הנ"ל יהיה מומלץ לעבודה משרדית ואולי צפיה בסרט או משחק מדי פעם.

רוב המסכים הרחבים אינם מתאימים למשחקים מכיוון שהמשחקים לא מותאמים לעבודה במסך רחב.

לא מומלץ לקנות את המסכים הרחבים בעלי רזולוצית ביניים כגון 1440X900 שכן הרזולוציה הזו

לא מתאימה כמעט לשום ולא תהיה טובה ברגע שיגיע באיכות HD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיארתי לעצמי שמסך רחב לא יטיב עם משחקים... אבל הייתי חייב לשאול.

אז אני אלך על 1280X1024, מהו יחס הניגודיות המומלץ? ומה לגבי קצב רענון?

Bagheera תודה על היחס המקצועי ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקצב רענון אין שום השפעה על LCD

אם התמונה לא השתנה קצב הרענון הוא 0HZ ואם היא משתנה אז כל מסכי ה LCD מוגבלים ל 60HZ

כאשר בחיבור אנאלוגי ניתן להגביר ל 75HZ אבל זה לא משנה ומבחינת איכות עדיף DVI שמוגבל ל 60HZ בכל מקרה.

עוד מידע על קצב ריענון ב LCD יש כאן

רוב המסכים שמכבדים את עצמ מציגים יחס ניגודיות של מעל ל 500 לרוב יש יותר גבוה מזה

בסופו של דבר ככל שהנתון יותר גבוה יותר טוב. תמיד צריך לקחת את הנתונים בזהירות,

לכל חברה יש דרך משלה למדוד ולכן אם אפשרי כדאי לראות את המסכים בעיניים מכוונים ומציגים את אותה התמונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי אותך, שוב תודה על הסבלנות.

אני רוצה להבין משהו, מסך כמו המסך הבא:

http://www.tronics.co.il/Product.asp?productid=532

שיש לו ניגודיות של 1:1100 לא יהיה מוגזם מדי? כלומר הניגודיות של הצבעים לא תהיה גדולה מדי כך שצבעים מסוימים יהיו בהירים מדי? ולכן יש טווח מסוים (בסביבות ה-1:700) שכדאי להישאר בו?

את כל זה אני כמובן טוען לאחר שקראתי מספר מאמרים, אלא אם כן לא הבנתי נכון.

אני מניח שתודה מראש לך Bagheera ? :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הוא לא יהיה מוגזם מכיוון שיחס ניגודיות בודק בפשטות את הנקודה הכי בהירה (כל הצבעים במקסימום שיוצרים לבן)

ואתה הנקודה הכי חשוכה במסך(כל הצבעים מכובים). מכיוון שמסכי LCD פועלים על ידי סינון אור ממקור חיצוני משמע

הגבישים עצמם אינם מייצרים אור אלא מווסתים אור שנוצר ע"י CCFL מאחורי המסך,ישנם דליפות אור בין הפיקסלים(מה לעשות הטכנולוגיה לא מושמלמת).

ככל שדליפות האור האלה קטנות יותר יחס הניגודיות עולה. היחס עולה מכיוון שהשחור שנוצר הוא חשוך יותר כי הדליפות קטנות יותר.

למרות שיחס ניגודיות הוא לא בהכרח מדד לבהירות השחור (שצריכה לשאוף ל 0cdm)

מסך בעל יחס ניגודיות גבוה יתן שחור אמיתי יותר ממסך בעל יחס ניגודיות נמוך יותר.

ישנן כל מיני שיטות ופילטרים אופטיים שמטרתם להעצים את רמת השחור אבל אלה נותנים למסך אפקט מראה

ובכך מונעים עבודה בסביבה בעלת תאורה חזקה וכו, הקונצנזוס הוא שיש להימנע ממסכים אלו.

המסך שצינת נחשב בין המסכים הטובים ביותר שניתן לקנות ב19" אבל כמו שאתה טוען הוא נראה כמו קופסא :)

אני דווקא אוהב את המראה באופן אישי ולא מתרגש מצורות כמו ה CMV בהתחלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני חושב שלאט לאט אני מגבש דיעה ועד סוף השבוע אני אחליט איזה מסך לרכוש.

Bagheera מגיעה לך תודה על ההסברים המצוינים שלך, אתה 10! :xyxthumbs:

** אשמח לשמוע עצות/דעות נוספות מחברי הפורום...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסך בהחלט יפה יותר מריבוע פלסטיק

מבחינת זמן תגובה סוני לא ידועים כחברה שמשקיעה בנושא

לכן המסך הנ"ל יהיה מומלץ לעבודה משרדית ואולי צפיה בסרט או משחק מדי פעם.

בגירה, אתה כותב שסוני לא משקיעים בזמן התגובה, אבל לפי הנתונים היבשים (אין לי מידע על שיטת המדידה של כל חברה) המסך בלינק שלגביו נשאלה השאלה הוא בעל זמן תגובה של 8ms - ממש כמו ה-Viewsonic המומלץ וכמו ה- 930B עליו גם די המלצת. האם למרות הערך המספרי הזה הם אינם שווים בזמן התגובה שלהם לא שזמן תגובה הוא הדבר הכי חשוב, אבל בכל זאת ...

עוד שאלה היא לגבי הבהירות: מבחינה זו, שוב הערכים של ושל Viewsonic משתווים (250), ואם אני לא טועה - הערך במסכי גבוה יותר. מה הערך המומלץ, והאם גם כאן יש שיטות מדידה שונות שהופכות השוואה על פי נתוני היצרן לחסרת משמעות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגירה, אתה כותב שסוני לא משקיעים בזמן התגובה, אבל לפי הנתונים היבשים (אין לי מידע על שיטת המדידה של כל חברה) המסך בלינק שלגביו נשאלה השאלה הוא בעל זמן תגובה של 8ms - ממש כמו ה-Viewsonic המומלץ וכמו ה- 930B עליו גם די המלצת. האם למרות הערך המספרי הזה הם אינם שווים בזמן התגובה שלהם לא שזמן תגובה הוא הדבר הכי חשוב, אבל בכל זאת ...

עוד שאלה היא לגבי הבהירות: מבחינה זו, שוב הערכים של ושל Viewsonic משתווים (250), ואם אני לא טועה - הערך במסכי סמסונג גבוה יותר. מה הערך המומלץ, והאם גם כאן יש שיטות מדידה שונות שהופכות השוואה על פי נתוני היצרן לחסרת משמעות?

זמן התגובה של מסכי נמדד במספר מסכים על פני מספר ביקורות ב THG ונמצא שלמעט המסכים המאוד יקרים של זמני התגובה

ברוב הפאנלים שלהם מגיעים לעיתים ל 60ms. לכל חברה יש דרך משלה לבדוק את זמן התגובה והחברה בוחרת איזה נתון לפרסם.

ל VP930 יש זמן תגובה של 8ms GTG או אפור לאפור ואילו זמן התגובה לבן -> שחור -> לבן שעומד על 20ms (מנתוני האתר של VS)

נתונים אלה מדויקים למדי כפי שנבדקו ע"י THG ולכן אי אפשר תמיד לסמוך על מה שהיצרן רושם כמו במקרה של .

לגבי בהירות נוצרה האשליה שככל הנתון גבוה יותר המסך טוב יותר, טעות! מרגע שעוברים בהירויות של 250cdm על פני תקופת זמן

שבה אתה צופה במסך אתה לאט לאט מסתנוור ממנו. לנתון בהירות האמיתי של המסך קוראים בהירות מכוילת.

ישנה בהירות מכוילת שתתאים יותר לעבודה משרדית בה הרקע לרוב לבן ולכן מסנוור(כאן אנו זקוקים לבהירות נמוכה יותר)

ואילו בליטוש ועבודה עם גרפיקה נזדקק לרמת בהירות גבוהה יותר.

אחת הבעיות במסכים בהירים כדוגמת מסכים של CMV היא שכאשר מורידים את הבהירות לרמה יותר נורמלית המסך נהיה חיוור

מכיוון שיש קשר בין הבהירות לניגודיות(בתאוריה הם נתונים נפרדים), מומלץ להימנע ממסכים בהירים מכיוון שאלו יקשו עבודה יומיומית ויגרמו לכאבי ראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על ההמלצה באמת נראה מסך טוב מבין המבחר הענק של (רק מהמסכים LCD בגודל 19 אינץ' יש להם 13 דגמים שונים)

יש לי עוד שאלה:

מה עם TOSHIBA ? הם מייצרים מסכי LCD למחשב? קיים כזה דבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זמן התגובה של מסכי סוני נמדד במספר מסכים על פני מספר ביקורות ב THG

לגבי בהירות נוצרה האשליה שככל הנתון גבוה יותר המסך טוב יותר, טעות! מרגע שעוברים בהירויות של 250cdm על פני תקופת זמן

שבה אתה צופה במסך אתה לאט לאט מסתנוור ממנו.

THG זה Tom's Hardware?

אפשר להסיק שהבהירות המומלצת על ידך היא 250cdm? לא יותר ולא פחות?

Bagheera, אני חייב להגיד שהידע שלך בתחום ממש מרשים (כמו גם הנכונות לחלוק אותו עם אחרים ולהסביר בסבלנות לנו, ההדיוטות). אפשר לשאול מנין כל הידע? סתם סקרנות שלי ...

האם גם בתקציב מעט גבוה יותר (עד 2400) הוא עדיין המומלץ, או שמא ה-1970?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...