בעיה שלאחר ההתקנה ובעיה שלפני ההתקנה - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה שלאחר ההתקנה ובעיה שלפני ההתקנה

The-Q

Recommended Posts

אז ככה, אני יודע שהכותרת קצת מטומטמת אבל זה מה יש.

אז ככה, יש לי מחשב ראשון, Xp 1600+, Gforce2Mx, וזכרון חיצוני 39G.

הדיסק מחולק בצורה:

29G Fat32

950M Swap

9G Ext2

התחלתי להתקין את slackware 8.1, הוא סיים את ההתקנה והתחלתי לקנפג, ובאמצע הקינפוג של הלילו יצאתי באמצע. אז ככה, הלילו לא מקונפג, ואני מוצא את עצמי ללא הלינוקס. הכנסתי את הסידי של סלק וואר, עשיתי לו בוט דרך הסידי, ולצערי לא מצאתי את הקובץ קונפיג של לילו. בקיצור - אין קובץ קונפיג של לילו, הלילו לא מוגדר, לא מצליח להכנס ללינוקס ללא בוט דרך הסידי של הלינוקס.

בעיה שניה עם מחשב שני Petnium 133Mhz, כרטיס מסך ישן (אני חושב 4 מגה), והארד דיסק לא מזוהה.

אז ככה, כאן הבעיה היא בהתקנה עצמה. עשיתי בוט למחשב עם הסידי של סלק וואר (8.1) אני מכניס setup והופל'ה הוא מודיע לי כי אין הארד דיסק שתואם . ניסיתי להריץ cfdisk, לא עבד. ניסיתי fdisk, הוא לא מצליח לכתוב לדיסק. אני ינסה אולי עוד כמה דברים עם ההארד דיסק הזה כי הוא בעייתי מאוד ואני חושב שאולי יש עליו כמה קבצים של ווינדואס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לבעיה הראשונה,

תעשה boot מהדיסק של סלאקוור, בשלב מסויים תראה שורה כזה "boot: "

במידה והלינוקס שלך נמצא על hda7 (סתם דוגמא), תרשום את המשפט הבא:

linux root=/dev/hda7 ואז לחץ אנטר

הלינוקס יעלה לך כאשר hda7 יתפקד כ /, וכך בעצם נכנסת ללינוקס שלך,

כעת הפעל liloconfig, הגדר את הלילו שלך, התקן אותו ובצע reboot למחשב, אם עשית הכל נכון, הלילו אמור לעלות לך ולהפעיל את הלינוקס.

בקשר לבעיה השניה, תיתן יותר פרטים, מה היא הודעת השגיאה שקיבלת? איזה הארדדיסק זה? סאקזי או ide? באיזה שלב הוא מביא לך את השגיאה? האם הוא תקין? אתה מצליח לגשת אליו מווינדוס למשל? וכל פרט אחר שאתה חושב שיכול לעזור..

ולמקרוט:

כי סלאק שולט ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אני מנסה מנסה מנסה, הורס את המחשב, מפרמט מתקין מחדש ואז ככה עד שהכל נקלט טוב.

תשמע, זה עבד טוב עד עכשיו.

בכל מקרה, אני עדיין מעוניין במישהו שיסביר לי על כמה מושגים בסיסים, בבקשה פנו אלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סלאק זה הדבר הכי קל שיש, היא מגיעה עם קיי די אי 3.0.1, לוקח חמש דקות להתקין את המודם, עוד דקה להתקין פונטים עיבריים, והופ, כבר אפשר לעבוד.

היא לא קלה כמו רד-האט\מנדרעק, אבל לפחות לומדים משהו כשמשתמשים איתה (לעומת רדהאט\מנדרעק שזה פשוט וינדוס, קצת יותר יציב, ובחינם [בכל אופן מנקודת מבט של מי שלא יודע את כל האפשרויות הלא מוגבלות ואת כוחה האמיתי של הלינוקס])

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא לא קלה כמו רד-האט\מנדרעק, אבל לפחות לומדים משהו כשמשתמשים איתה (לעומת רדהאט\מנדרעק שזה פשוט וינדוס, קצת יותר יציב, ובחינם [בכל אופן מנקודת מבט של מי שלא יודע את כל האפשרויות הלא מוגבלות ואת כוחה האמיתי של הלינוקס])

מסכים... רד האט ומנדרעק זה פשוט גירסאות Export של וינדוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...