שוקר חשמלי - עמוד 4 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שוקר חשמלי

borg

Recommended Posts

• תגובות 65
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בשביל להתחשמל צריך לסגור מעגל

צריך להבדיל בין 2 סוגים של התחשמלות

התחשמלות מ-220V בבית - בדרך כלל בהתחשמלות כזאת נוגעים בהדק החיובי (הפאזה) של החשמל וזרם עובר ממנו דרך הגוף לתוך האדמה. במקרה כזה התנגדות די גובה כי המסלול דרך הגוף מהיר יותר ויש את הנגדות הנעליים והאדמה. לכן הזרם יחסית נמוך אבל עדיין מסוכן כי הוא עובר מהיד שנגעה במקור החשמל לרגל שנוגעת בקרקע דרך בית החזה והלב.

התחשמלות משוקר - התחשמלות משוק מתרחשת כאשר סוגרים מעגל עם 2 ההדקים של השוקר, במקרה כזה המסלול של הזרם דרך הגוף די נמוך ולכן ההתנגדות נמוכה יותר אבל הזרם של השוקר מוגבל.

בכל מקרה התחשמלות מעל 30 מילי אמפר מהווה סכנה מיידית ללב.

שוקרים עובדים על מתח גבוה מאד שיכול לעבור בפריצה (ברק) את הבגדים והעור ממש בקלות אבל הזרם שלהם רחוק מאד מלהיות קטלני ללב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש קצת חוסר היגיון במה שאתה אומר

או שלפחות חסר משהו...

כתבת כשאתה מתחשמל בבית (220V) הזרם נמוך יחסית, אבל הרי זה מסוכן

אבל כתבת שמשוקר הזרם גבוה, אך שוקרים אינם מסוכנים

אלא אם כן התכוונת שהזרם בבית (220V) נמוך יחסית לכמה זרם שעובר בחוטים

בבית, שזה ממש הרבה, ולכן זה נמוך יחסית לזה, אבל עדיין מסוכן

והזרם בשוקר גבוה יחסית ל... יחסית ל... בטריות?

מצטער, אני סתם מנסה להבין למה התכוונת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מרוב עריכות בהודעה המקורית יצא בלאגן

בהתחשמלות בבית הזרם עושה מסלול מהיד שנוגעת במגע לרגל שנוגעת באדמה. זה שהחשמל בבית מסוגל לתת 20A לא אומר שבהתחשמלות נקבל את כולם, צריך להתחשב גם בהתנגדות הגובה של הגוף והנעליים.בהתחשמלות ממוצעת בבית עובר מעל 30 מילי אמפר דרך הגוף ודרך הלב, זרם כזה נחשב מאד מאד מסוכן ללב ולכן הסכנה בהתחשמלות ביתית.

בהתחשמלות משוקר המסלול שעושה הזרם הוא מהדק אחד של השוקר להדק השני. בתאוריה ההתנגדות במקרה הזאת נמוכה משמעותית (ולכן אפשר הזרם בתאוריה גבוה יותר) אבל השוקרים מתוכננים כך שלא יתנו זרם גבוה מ-30 מילי אמפר ככה שלא יהוו סכנת מוות, שוקר מצוי נותן מספר בודד את מילי אמפרים (בערך 5 מילי).

שוקר עובד במתח מאד גבוה ככה שאין חובה במגע ישיר עם העור, הזרם הגבוה מסוגל לפרוץ בברק דרך ביגוד ועור.

הזרם הנמוך בשילוב עם מתח גבוה מביא להספק גדול דרך הגוף שמשבית את רוב שרירי הגוף לזמן קצר ומשבשב את המערכת העצבית שעובדת בעצמה על אותות חשמליים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלתי את המורה שלי לפני הרבה זמן והוא אמר ששוקר ממוצע הוא 1A.

ובשקע בישראל המתח לא קבוע AC 220 הוא עולה ויורד ב50-60 מילי שניות או/ו הרצים לא זוכר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלתי את המורה שלי לפני הרבה זמן והוא אמר ששוקר ממוצע הוא 1A.

ובשקע בישראל המתח לא קבוע AC 220 הוא עולה ויורד ב50-60 מילי שניות או/ו הרצים לא זוכר.

הרצים

ולא ניראה לי שהמורה שלך יודע על מה הוא מדבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גודל המתח קבוע (כלומר, 220V)

פשוט הכיוון שלו משתנה 50/60 פעמים בשנייה

(כלומר בתדירות של 50/60 הרץ)

האמת זה לא בדיוק נכון, כי בשביל להפוך כיוון המתח משתנה בהדרגה, אבל יוצא

שהמתח הממוצע הוא 220V.

לעומת זאת, המתח המקסימלי מגיע עד ל300 ומשהו אם אני זוכר נכון

אבל שוב, מה שחשוב כאן זה המתח הממוצע, מכיוון שהשינויים כ"כ מהירים שהמתח

הממוצע הוא המתח הריאלי

ולכן אפקטיבית, המתח לא משתנה מ220V אף פעם

שוקר ממוצע יכול להיות 1A, אבל זה תלוי במתח שלו

מכיוון שרובם עובדים על רגילות, וההספק קבוע בסוללות, הרי אם P=VI (הספק=מתח*זרם)

וP (ההספק) קבוע, אז אם המתח גדל, המתח קטן בהתאם, וההפך

מכיוון שבשוקר ממוצע המתח הוא בסביבות ה10K וולט או משהו כזה, אז הזרם חייב להיות מאוד קטן,

כדי שההספק ישאר קבוע, ולכן שוקר לא מעביר זרם של 1A

לעומת זאת, אפשר לקחת שוקר, ולשנות אותו בעזרת טרנספורמטור כך שהזרם בו יהיה 1A, אך במקרה

כזה המתח יהיה מאוד קטן יחסית, אבל זה כבר לא ישרת את המטרה המקורית של שוקר...

(שמתוכנן לא לגרום נזק, אבל רק לנטרל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבינו מעל 30mA יש סכנה גבוה מאד למוות בגלל דום לב

שום שוקר לא נותן 1A בשום חלום

חפש בגוגל "Stun Guns current mA" ותראה שכולם נותנים מספר בודד של מילי אמפרים (סביב ה-3-5mA)

המורה שלך לא מבין כלום

גם אם שוקר היה מסוגל לתת 1A התנגדות הגוף בחיים לא תאפשר לזרם כזה לעבור דרכו

http://en.wikipedia.org/wiki/Electroshock_gun

In current stun-gun models, the amperage is relatively low (2.1mA to 3.6mA) which is based in part on the electrical supply, (for example M-26 Taser models use 8 x AAs batteries). Electrical current above 100mA is considered to be potentially lethal to humans.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב הסיבה שעובדים עם מתח נמוך יותר (110 וולט) בארצות מסויימות הוא כדי להוריד את הסיכוי שתמות מהתחשמלות

פשוט בגלל זה (אם פעם תהית למה יש מתח שונה בין מדינות שונות) מישהו קבע פעם תקן לעניין הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החשמל בישראל הוא 220 וולט אפקטיבי.. במציאות הוא עולה ל320 (משהו כזה) ויורד ל320-.

ואחד אמפר... בחיים לא..

אתה מת בקלות מזה..

הזרם בשוקרים.. כנראה כמה מילי אמפרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שמשנה זה לא המקסימום/מינימום

מה שמשנה זה האפקטיבי

ואם אני לא טועה בארה"ב ההבדלי מתח בין ההדקים הם 110 (אפקטיבית)

אבל לעומת הקרקע כל אחד מהם 55 הפרש, ולכן המתח אם תתחשמל

יהיה רק 55 (אני לא סגור על זה, אבל שמעתי את זה איפשהו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

טוב, טוב, אני קורא את כל המומחים כאן ואני התחרפנתי לגמרי. זה מיועד בעיקר לפותח הנושא. :silly:

אני חושב שצריך לעשות סדר בבלאגן היות ואני גם במחפשי השוקרים... ולצערי או לשמחתי כבר קיבלתי ניסיון.

אז ככה:

מתח=וולטים

זרם=אמפרים

שוקר ממוצע לא עולה על 5 מיליאמפר וזה מה שמונע מלגרום לאדם ממוצע נזק בלתי הפיך.

המתח של השוקרים הממוצעים בשוק נע בין 10,000 וולט לבין 500,000 וולט (פאקינג חצי מיליון!).

בדרך כלל בעלי המתח הגבוהים הם מקצועיים ומגיעים בצורת אלות וכדומה למרות שיש גם שוקרים כאלה במראה רגיל.

תבין, הכל אינדוודואלי. יש מי ששוקר ישבית אותו לזמן ארוך (רבע שעה בערך) וישנם כאלה שזה יגרום להם להתכווצות שרירים מיידית אך לא יותר מכך. זה תלוי במספר גורמים; במשקל האדם, היכן אתה מחשמל אותו (בגפיים למשל לא תשיג תוצאות רצויות...), בעובי עורו, בעובי בגדיו... וכמובן שגם בעוצמת המכשיר.

בעיקרון המקום הכי טוב לתת את השוק החשמלי זה במותן, במרכז הגוף בגב או בחזה או פשוט בצוואר...

על הטייזר שמעת? אני אצרף לך לינק לאתר שם תוכל לראות כמה סרטונים נחמדים על מה מסוגל לעשות האקדח שלהם ושתבין!! מדובר על 50,000 בלבד! ;)

יחסית לשאר השוקרים הנמכרים בשוק הישראלי זה לא הרבה ואני מזמין אותך לראותך מה קורה לבריונים ואנשים על טריפים עם אנרגיות מטורפות שנופלים לרצפה כמו שק של חרא... אז להגיד שזה "רק מקפיץ" אני לא חושב... חבר שלי חטף זץ כזה כשהוא עשה משלוח פיצה (שליח של דומינוס) וזה הוריד אותו לרצפה לכמה דקות שבזמן הזה שדדו אותו :nono: (אל תכניס לעצמך רעיונות לראש...)

השוקר מטרתו לשתק את השרירים של האדם המתחשמל לזמן מה ואת זה הם עושים מצויין. אני חושב ששוקר של 100,000 וולט יספיק היטב :yelclap:אלא אם כן אתה מתכנן להמם אנשים בצורה מאסיבית.

http://www.taser.com/law/videos.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אני אגיד לך... באתי במיוחד מחו"ל בשביל לעשות לך דווקא ולהקפיץ נושא מלפני כמה חודשים :screwy:כולה מצאתי את הנושא בגוגל והתחשק לי להגיב... קח כדור בנאדם.

ומה לעשות שנוח לי לכתוב מודגש... יש לך בעיה? תמצא לעצמך חיים. :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...