עידכנתי ביוס ל-945PG, ועכשיו אני מקבל מסך שחור! (עודכן: עמ' 2) - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עידכנתי ביוס ל-945PG, ועכשיו אני מקבל מסך שחור! (עודכן: עמ' 2)

malcolmx9

Recommended Posts

INTEL Pentium D 2.6 (805) DUAL

GIGABYTE GA-8I945PG

LEADTEK - PX7600 GT TDHWD 256MB

WD 80GB-8MB JB -7200RPM ATA100

WD 160GB-8MB JB -7200RPM ATA100

1GB Samsung II - 533

LG -RW GSA4167 x16

COMPUCASE CI-6a19

?CREATIVE Audigy 2 Value

את העידכונים לביוס אני בעזרת תוכנת העידכונים שבאה עם דיסק ההתקנה של הלוח.

קניתי את המחשב לפני כמה שבועות, ועל ההתחלה ביצעתי עידכון לגרסה F10 של הלוח.

בהודעההזאת, הביאו לי קישור לגרסה מספר F11, שאותה הורדתי והתקנתי בעזרת התוכנה של הלוח. ההתקנה התבצעה בהצלחה, ואחריה ביצעתי ריסטרט.

אבל אז, כשהמחשב מתחיל לעלות, אני רק מקבל מסך שחור ולא שומע שום ציפצוף או משהו דומה. אני לא יכול להיכנס אפילו להגדרות הביוס של הלוח.

ניתקתי לגמרי את המחשב מהחשמל, ולא עזר. עשיתי CLEAR CMOS, ואותה התוצאה.

מה עוד אני יכול לעשות?

החשד שלי, שהלוח אם מת :'(

אבל חשבתי שאולי אני אוכל לשחק עם הסוללה של הלוח, או משהו דומה כדי לפתור את הבעיה.

דרך אגב, האחריות מכסה את התקלה שיש לי או שאצטרך לקנות לוח חדש במידה ואין פיתרון? :behead:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. האחריות לא מכסה מקרים כאלה.

ב. כשעשית clear coms חיכית מספר שניות לפני שהחזרת ת'גמפר? המלצה שלי, חכה אפילו דקה! מה שבטוח בטוח. אחרי הכל, אם זה לא עוזר ואתה בטוח ב-100% שהעדכון אכן עבר בהצלחה אז הסיבה היחידה שאני יכול לחשוב עליה היא שהביוס שצרבת פשוט לא תואם לדגם של הלוח שלך ופשוט צרבת ביוס של לוח אחר עם שם דומה... הלוח שלך חדש יחסית ונמכר עדיין בחנויות מה שמקנה לך את האפשרות לשלוח אותו לתיקון ושם יוכלו לסדר לך ת'ביוס בלי יותר מידי בעיות. ככל שהלוח מתיישן כך יותר קשה למצוא לו ביוס תואם. בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזמן שהמתנתי לתשובה, קראתי יותר על הנושא ובאמת ראיתי שזה לא מכוסה ע"י האחריות :-\.

קראתי גם שללוחות גיגהבייט יש ביוס נוסף כגיבוי, אבל משום מה לא הצלחתי למצוא את זה במפרט של הלוח אם, באתר הבית! זה היה יכול לחסוך לי טרחה גדולה.

שמתי את הג'מפר של הכונן קשיח על שני הפינים של ה-CMOS למשך 15 דקות כשהיה בחשמל, ו-4 דקות כשהיה מחוץ לחשמל, לא עוזר.

גם ניסיתי להוציא את הסוללה של הלוח, קראתי שזה יכול לעזור. אבל לא הצלחתי להוציא אותה מהמקום, ופחדתי שאהרוס את הלוח עוד יותר, אז וויתרתי על העניין.

צרבתי באופן וודאי גרסת ביוס של הלוח אם שיש לי, והנה הלינק אליה: F11.

בפורום יש מדריך לעידכון ביוס, ושם לינקים לשני אתרים שמוכרים את הביוס של לוחות האם באופן נפרד, די בטוח שזה יכול לעזור אבל יותר מדי טרחה ובלאגן. אז מחר אני אתקשר

לחנות שממנה רכשתי את הלוח אם, ואראה אם הם יסכימו לתקן לי את הלוח. יעלה לי בטח חצי מהמחיר שלו, אבל כך אהיה בטוח ב-100% שיתקנו אותו כמו שצריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אשאל שאלה שאני קרוב לוודאי יודע את התשובה אליה:

באיזה בעיות בשימוש במחשב נתקלת שהחלטת לעדכן ביוס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:smile1:

בכל הפעמים שעדכנתי גרסת ביוס לא נתקלתי בשום בעיה, כך שהפעם ראיתי שיש גרסה חדשה יותר וחשבתי שזה לא יזיק לעדכן, למרות שכנראה לא ארגיש בהבדל.

הרי לפי ההגיון, העדכון היה צריך לעבור בצורה חלקה. גרסת הביוס היא גרסה רשמית של גיגהבייט, אני מעדכן עם תוכנת העידכונים שבאה עם הלוח אם, והעידכון גם עבר בהצלחה! לא חשבתי שיש סיבה לדאוג. אבל לקח נלמד לעתיד :P.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע הלוח מת זה קרה לחבר שלי על אותו לוח אותו סיפור אבל הלכנו לחנות ואמרנו לו שהמחשב הפסיק לעבוד פתאום כמו שני מפגרים שלא יודעים כולם והחליפו לו לחדש הוא אמר שזה קורה בלוחות האלה וכל ניסיון אם הגמפרים והביוס השני לא יעזרו ניסינו תאמין לי שעתיים ניסינו עד שחזרנו לחנות

מקווה שעזרתי. :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשחק נקנה לפני חודש, והוא עולה 210 ש"ח! הורדתי בערך 45% מהערך שלו, שזה הוגן לגמרי.

לא בטוח אם הביוס מולחם או מולבש על סוקט, אבל אם הכוונה שלך היא שאחליף רק ביוס ואפתור את הבעיה, אז ציינתי שזה יותר מדי טרחה.

בחנות שממנה קניתי את הלוח יש חברה נחמדים, אבל לא חושב שהם טיפשים שיבוא ויחליפו לי את הלוח בחינם על טעות שאני עשיתי! ואני גם לא מצפה לזה. אם כמו שאתה אומר הלוח מת, אז משער שלוח חדש יהיה בפתח :-\.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אפשר לקנות את ה CDKEY של המשחק בפחות מ 100 שקל ולא צריך יותר מזה.

ב. יותר מדי טרחה ? טוב, אם אתה אוהב לבזבז כסף.

ג. אל תגיד שעשית משהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.מוכר חבילה שלמה, לא רק CDKEY. למי שיתאים יקנה, ולמי שלא אז לא יקנה.

2.אוקיי, אתה יכול להסביר לי יותר על הנושא? כמה עולה ביוס חדש, איך מתקינים ומה סיכויי ההצלחה?

3.טכנאי המעבדה שלהם קורא בפורום, והוא מכיר את שם המשתמש שלי כך שהם יגלו לבד. אם זאת הייתה חנות של חאפרים אז לא הייתה לי כל בעיה לנסות ולדפוק אותם, אבל אני לקוח קבוע של החנות הזאת, ואני לא רוצה לרמות אותם, לא מרגיש בנוח עם זה. אז האפשרות הזאת לא באה בחשבון.

עריכה:

יש לי מעל ל-1000 הודעות, מתי יהיו לי 4 כוכבים ??? :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. צודק...

2. הממ, לא יודע לגבי היכולת לקנות, פשוט התכוונתי שתמצא מישהו עם אותו ותעשו HOTSWAP לביוס. סיכויי הצלחה כל עוד אתה לא דופק כלום הם גבוהיים ביותר.

3. חחח, אתה תמיד יכול למחוק (אבל אז איפה תהיה הסולידרויות, שהוא יקרא את ההודעה שאתה לא מנסה לדפוק אותם :) ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר אף אחד עם מחשב חדש יותר מ-P4 1500MHz :-\.

ואני לא רואה שום סיבה, שמישהו מהפורום יסכים לעזור לי בתחום ולסכן את הלוח אם שלו בתהליך (לא רוצה להיות אחראי על שני לוחות אם דפוקים).

שלחתי אימייל לבעלי החנויות badflash ו-flashbios, שמספקים CHIP מוכן של ביוס ללוח, כדי לראות אם אפשר לעשות את זה על הלוח אם שיש לי. ובכל מקרה, אפנה לחנות שממנה רכשתי לראות מה הם יכולים להציע.

תודה על העזרה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

עדכון

הבאתי את הלוח אם בתחילת השבוע לזיגזג, והם שלחו ליבואן לראות מה יוכל לעשות. היבואן עשה כמה בדיקות, ומצא שהתקלה לא נבעה מאשמתי, כי עידכון הביוס בוצע בצורה תקינה, והסכים להחליף את הלוח בחינם :) (אוסף מחר).

שוב, תודה לכולכם על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...