מחיר הלחם מתייקר - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחיר הלחם מתייקר

rk666

Recommended Posts

• תגובות 73
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

נו, על זה אני מדברת... וכל שר וולוו, ותקציבים אחרים, וכלכלה, וטלפונים וזה שהם נוסעים לחו"ל על חשבון המדינה (במקום לבוא לדיונים, וגם כשהם באים הם לוקחים תנומה או מתנהגים כמו ילדים עם ADHD קשה מאד). ותאמינו לי, כל הפקידים והסגנים שלהם גם לא הולכים ברגל... ואבטחה... ומגורים ובעעע. גוועלד! פושטים את עורינו! איפה בן-גוריון?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תזכיר לי רגע למה יש לנו חוב לאומי? נראה לי אפשר היה לחסוך הרבה אם היינו שולחים כמה ח"כים וסגני שרים הביתה. איך זה שבארה"ב, מדינה פי כמה וכמה וכמה גדולה משלנו, בפרלמנט יושבים פחות אנשים מכאן? ואיך בסקנדינביה שרים נוסעים באופניים ופה בוולוו? אגב, שמעתם? קנו להם מכוניות חדשות השנה. אין כסף, בכלל אין. תחפשו במשכן הכנסת, הם שוב שיפצו... כל חצי שנה הם משפצים.

אני מבטיח לך שהחוב הלאומי שלנו לא נובע מהדברים שהזכרת.

זה באמת נורא קל להגיד תקצצו פה/תקצצו שם

לעשות את זה במציאות זה קצת יותר קשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטחון? כן, בסדר. אם היית רואה את חשבון הבנק שדרכו היינו רוכשים ציוד לחיל-הים מתרומות FMS של אמריקאים (אגב, כל מה שאנו קונים בכסף הזה יוצא מאית ממחירו המקורי!!!) היית מחרבן קוביות. איכשהו הכסף הזה מוצא דרכו למחוזות רחוקים ובסוף אומרים שאין כסף לחלב בבסיס, רק לקפה של קצינים ונגדים שיש להם אחלה משכורת והם יכולים להרים בדרך לבסיס, מהסופר, ברכב הצבאי שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר של הסיפור הנחמד הזה עכשיו?

אין ארוחות חינם, כסף שיצא מהממשלה לסבסוד לחם ירד ממקום אחר.

למחיר הלחם יש נוסחה קבועה שמורכבת בין השאר ממחיר העבודה (שעלה) ומחיר האנרגיה (שעולה כל הזמן)

זה לא מצב נורמלי שעסק יעבוד ועל כל שקל מכירות יהיו לו הפסדים של 27 אגורות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו זוכר את הביקורים של אולמרט בבתי התמחוי? או את הטיול לדרום שהוא אירגן למשרד האוצר כשהוא נכנס לתפקיד שר האוצר?

וזה אכן הלחם האחיד שמתייקר... (ואגב, על קאוויאר יש מספיק מס... ואם זה לא מס, אז המחיר שלו בחנויות מספיק גבוה...)

עמרי, זה באמת לא הגיוני שיהיו הפסדים, אבל זה גם לא הגיוני שבגלל שלהם יש הפסדים אז הממשלה מעלה את המחיר של המוצר במקום להוריד\ לסבסד את חומרי הגלם! בהחלט אפשר לחתוך בתקציב שהכנסת מבזבזת, ואפילו עמוק מאוד! את האזרח הקטן לא אמורה לעניין הפוליטיקה הקטנונית של הח"כים, אותו מעניין שעכשו הוא יכול לקנות פחות והח"כים יכולים לקנות יותר, והקחת את כל הקניות הביתה באוטו היוקרה החדש שהם קיבלו. אגב, אותם ח"כים אמורים לעבוד בשביל האזרח הקטן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חופשי-חודשי ;)

מי שאכפת לו ורוצה לעשות טוב למדינה הזאת ירכב גם בסוסיתא מעפנה כמו בן-גוריון. אם לא היו כל ההטבות האלו הייתם רואים איך כל מוצצי הדם היו מתחפפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ צודקת...

להיות ח"כ זה שליחות, שצריך לרצות אותה. היום רוב הח"כים סתם פרזיטים שבאו לקדם את העניינים האישיים שלהם ועל הזין שלהם כל העולם. אני לא חושב שיש סיבה לזה שהם יקבלו כאלה בוחטות של כסף, בנוסף לים ההטבות. בכלל כל הסיפור הזה נוצר בגלל שמי שקובע את השכר של הח"כים, הם הח"כים עצמם... יש להם תקציבים מנופחים שמנוצלים לדברים הכי פחות חשובים שיש. חפש את רשימת הקניות על חשבון "הקשר עם הבוחר"... ותיזכר בכול החופשות שהמדינה מימנה לח"כים...

ואני לא מדבר על שכר מינימום, אלא על שכר הגיוני... אין שום סיבה שהם יקבלו יותר מ13K~ נטו בחודש...

ורכב שיקנו לבד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני לא מבינה למה כל העם קונה לבד והם לא... וזה לא שאין ולא היה להם פרטי לפני זה. ובכלל, חוץ מפוליטיקה יש להם עוד עסקים בצד שהשאירו להם כיסים מנופחים מספיק. אני חושבת שיש צורך לשנות את השלטון כאן למעט יותר סוציאליסטי, לפחות עד שהעניינים יתאזנו כלכלית ונצליח למגר את העוני והפשע, כמו שעושים במדינות מתפתחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מתעסקים בקטנות

נניח שהקיצוצים שאתם מתארים היו מתבצעים, כמה זה כבר היה משפיע על תקציב המדינה?

זה היה יכול לממן את הסבסוד בלחם? זה טיפה בים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני לא מבינה למה כל העם קונה לבד והם לא... וזה לא שאין ולא היה להם פרטי לפני זה. ובכלל, חוץ מפוליטיקה יש להם עוד עסקים בצד שהשאירו להם כיסים מנופחים מספיק. אני חושבת שיש צורך לשנות את השלטון כאן למעט יותר סוציאליסטי, לפחות עד שהעניינים יתאזנו כלכלית ונצליח למגר את העוני והפשע, כמו שעושים במדינות מתפתחות.

רק תנסי למנוע מהחזירים הקפיטאליסטים ששולטים במדינה (מממנים את הח"כים) הגדלה של הרווחים.... ואני לא מדבר על הקפאה ברוווחים או על צימצום שלהם לטובת הכלל- צימצום הפערים ואיזון (כלשהו) בין השכבות הסוציאו- אקונומיות במדינה...

אתם מתעסקים בקטנות

נניח שהקיצוצים שאתם מתארים היו מתבצעים, כמה זה כבר היה משפיע על תקציב המדינה?

זה היה יכול לממן את הסבסוד בלחם? זה טיפה בים

זה גם משהו... התקציבים האלה בסידרי גודל של כמה מליונים, ועם עוד קצת מאמץ אני בטוח שאפשר לסדר סיבסוד הולם למוצרי הבסיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...