שאלה על שר הטבעות - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על שר הטבעות

joni

Recommended Posts

• תגובות 84
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

למה באמת האורקים מקבילים לאלפים?

האלפים היו יצירת המופת של האלים. סאורון שהוא מן אל שסרח, לקח אלפים ועיוות אותם כדי ללעוג לשאר האלים. שימו לב שלשני הגזעים יש אוזניים מחודדות :)

מה ?

קודם כל שניצל צודק, ה"דיילים" הם ממלאי מקום של המלכים האמיתיים. שושלת המלוכה המקורית של גונדור מקורה בבני אדם מגזע איכותי במיוחד שהיה חזק מאוד, האריך ימים והיה מוכשר מאוד (כמעט ברמה של האלפים). מסיבות שונות הגזע הזה גווע וכדי לשמור על הממלכה מונו ה"דיילים". בורומיר שהוא יורש העצר,באמת חשש שאיזה מישהו (ארגורן) שטוען להיות נסיך לשושלת העתיקה יקח לו את המלוכה.

הבעיה בסרט שהוא לא נותן קנה מידה לעוצמתם של הגזעים השונים. בסרט האלפים הם בני אדם שנראים קצת אחרת שיודעים להשתמש בקסמים ואילו בספר הם מאוד עוצמתיים, הם בעצם הילדים של האלים. ואילו בני האדם הם איזה אספסוף מושחט. העובדה שהוביט (שהוא אחד היצורים העלובים ביותר) הצליח להרוג אל הוא הישג אדיר בספר. בסרט זה ממש לא ככה.

בקיצור, כדאי לקרוא ועדיף באנגלית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באיזה ספר דיברו על אלים ???

ואיזה הוביט הרג אחד כזה?

אגב, גם הגמדים ממה שאני זוכר היו די מיוחדים ולא סתם גרוזינים כמו שעשו אותם בסרט...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגמדים דיי גרוזינים. הם רבו עם האלפים על תכשיט מסוים שיצרו האלים (ייקח לי שנה להסביר) ושחטו אחד את השני. בגלל זה שני הגזעים לא ממש מסתדרים בינהם.

סילמריליון מדבר על האלים. פרודו הוא הוביט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל שניצל צודק, ה"דיילים" הם ממלאי מקום של המלכים האמיתיים.

נו אני יודע מי אלה הSTEWARDS - פשוט לא הבנתי את התרגום הכל כך מטומטם :kopfpatsch: -פיוו אני כל כך שמח שקראתי באנגלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באיזה ספר דיברו על אלים ???

ואיזה הוביט הרג אחד כזה?

אגב, גם הגמדים ממה שאני זוכר היו די מיוחדים ולא סתם גרוזינים כמו שעשו אותם בסרט...

פרודו הרג את האל הזה ע"י השמדת הטבעת, נו זה שסאורן שירת אותו..

כמו שתמיד טענתי - הספרים הרבה יותר טובים מהסרטים הם גם תמיד יותר מעניינים ויש בהם הרבה יותר פרטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגמדים דיי גרוזינים. הם רבו עם האלפים על תכשיט מסוים שיצרו האלים (ייקח לי שנה להסביר) ושחטו אחד את השני. בגלל זה שני הגזעים לא ממש מסתדרים בינהם.

סילמריליון מדבר על האלים. פרודו הוא הוביט.

אתה יכול להסביר לאן הולכים פרודו וסבא שלו והאלפים בסוף הספר השלישי? בספינה. תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האלפים עזבו את אותו "גן עדן" כדי להשיג משהו שנלקח מהם והסתבכו שם עם סאורון. כמה אלפי שנים אח"כ פרודו מצליח להביס אותו ועכשיו הם חוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, פרודו לא הרג את סאורון באופן ישיר... לפי מה שאני הבנתי (קראתי רק את ההוביט ושר הטבעות...) הטבעת הכילה איזה חלק של סאורון וקישרה אותו לעולם, וכשהטבעת הושמדה סאורון איבד את כל הכוח שלו... ככה שטכנית זה לא נחשב שפרודו הרג את סאורון, הוא פשוט הרס את מקור הכוח שלו :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...