RCA, SVideo ומה שביניהם - סוגי חיבורים! מה ההבדל? מה איכותי יותר ואיך הן עובדים? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

RCA, SVideo ומה שביניהם - סוגי חיבורים! מה ההבדל? מה איכותי יותר ואיך הן עובדים?

oren

Recommended Posts

שלום לכם,

רציתי לדעת מה הסדר הכרונולוגי לגבי איכות של סוגי החיבורים הבאים, בין לטלוויזיה ומה ההבדלים ביניהם:

Optical (מעביר גם וגם אודיו בכבל אחד אגב?)

RCA

Pb/Cb (מה זה בכלל? ראיתי שRCA נכנס שם אבל לא בצורה תקינה)

S-Video (מעביר רק הבנתי, בצורה מאוד איכותית)

תודה רבה לעוזרים :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אופטי מעביר רק קול

מהאיכותי לגרוע

Component (מה שאתה קורא Pb/Cb) - עובד על 3 כבלי RCA רגילים (עדיף קואוקסיאלים)

S-Video

Comosite - כבל RCA בודד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה :yelclap:

איך ניתן לדעת אם כבלי הRCA שאצלי הם קואוקסיאלי?

וזה 3 כבלים ששלושתם בעצם יחד מעבירים את התמונה? רק הם מעבירים שלושתם ביחד? שום אודיו??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הכבל דק הוא בטוח לא קואוקסיאלי, מעבר לזה אתה לא יכול לבדוק

פשוט תקנה כבל Component (שמגיע בצבעים כחול ירוק אדום) ביותר משקל ורוב הסיכויים שהוא יהיה קוקס.

כבלים לאודיו (לבן/אדום) הם בדרך כלל לא קוקס ככה שעדיף שלא תחבר עם כבל צהוב אדום לבן.

אם גם ככה יש לך פשוטה זה ממש לא ישנה.

וכן, שלושתם מעבירים רק וידאו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי מצויין, אתה מאוד עוזר לי!

יש לי חדשה שרכשתי שבוע שעבר במיטב כספי. יש לה S-Video, קומפוננט וכמובן גם RCA רגיל.

ל-S-video מחובר המחשב.

לקומפוננט אחבר את הDVD (כמה עולה כבל כזה עם 3 יציאות הקומפוננט, הבנתי שזה עכבה של 75 אוהם או משהו כזה...)

עכשיו אני תקוע בבעיה:

יש לי רסיבר DENON AVR 1603 , שאני רוצה להעביר את הוידאו דרכו:

אז כניסת S-Video יש לו, וגם יציאת S-video, כך שהתמונה מהמחשב תעבור דרכו עיבוד ותצא טובה יותר (או כך הבנתי...)

אבל כניסת קומפונט אני לא רואה שיש לו, פספסתי משהו? (אני רואה שם כניסה קואוקסיאלית, בצבע כתום, אין לי מושג מה לחבר אליה), כך שתהיה בעיה להעביר דרכו את הוידאו מה- ואז לחבר ממנו לטלוויזיה (כדי שיעבור פענוח נוסף ברסיבר) , נכון?

1_gr_av_AVR1603_back.jpg

DenonAVR-1603_rear.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרסיבר שלך אין component ככה שתצטרך לחבר ישירות לטלויזיה (בהנחה שלה יש component)

הקוד צבעים של component זה כחול אדום ירוק.

כבל קואוקסיאלי הוא כבל עם עכבה של 75 אוהם, כבל component כזה יכול לעלות 70-100 ל-2 מטר.

הרסיבר לא מבצע שום פיענוח ושום שינוי על הוידאו שעובר דרכו, כל מה שהוא משמש זה בתור קופסת מיתוג עצבנית לכל מה שקשור לוידאו. לא יהיה שום הבדל באיכות אם לא תחבר אליו בכלל .

בכל מקרה אם אתה מחבר רק מכשיר אחד ל-component אין ממש צורך לחבר את הוידאו שלו דרך הרסיבר כי ממילא תצטרך להעביר בטלויזיה ל-input המתאים של ה-component.

הכתום זו יציאה קואוקסיאלית של אודיו.

בעיקרון האופטי והקואוקסיאלי מאד דומים עם ההבדל שקוקס אפשר לחבר למרחקים בעוד כבל אופטי ארוך קשה להשגה ויקר בטירוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום אני לומד הרבה :yelclap:

אני שם לב שכבל קומפוננט נורא יקר, ושאצטרך לדלג על הרסיבר ולחבר ישירות לטלוויזיה (יש לי כזה חיבור בטלוויזיה).

ב- יש גם יציאת S-Video, השאלה היא כמה עולה כבל S-video? כך אחבר כבר את ה- לרסיבר ב-S-video, וגם את המחשב, ומהרסיבר אוציא לטלוויזיה את כל ה-Svideo כאשר ההפרדה היא ברסיבר. לגבי עיבוד התמונה אני חושב שיש שם איפשהו איזה , כי יש לי אפשרויות להפוך את התמונה לפנורמה וכאלו... בלי מעבד תמונה הוא לא יוכל לעשות זאת למיטב הבנתי... :nixweiss:

לגבי הקואוקסיאלי - נורא עזרת לי, באמת אני שם לב כעת שמאחורי ה- יש את האופטי ואת הקואוקסיאלי הכתום באותו טור. אולי אקנה כבל אופטי קצר נוסף בשביל לחבר גם את ה- באופטי לרסיבר., לצד המחשב.

אז נשארו רק השאלות של עלויות: כבל אופטי קצר וכבל S-video קצר (אפילו מטר).

והפינה הפתוחה לגבי של הרסיבר :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצר = סטנדרטי = 1.5-2 מטר

אופטי קצר 100 שקל

קואוקסאלי קצר 50 שקל

קומפוננט קצר 100 שקל

S-Video קצר 50 שקל

ברוב הרסיברים אין שום איבוד לתמונה וגם אם יש זה מיותר לחלוטין.

קח בחשבון שאם יש מכשיר שאתה מחבר בפורמט X לרסיבר אתה חייב לחבר את הרסיבר לטלויזיה בכבל X. כלומר אם אתה מחבר וידאו ב-Composite, מחשב ב-S-Video ו- ב-Component (בהנחה שהיה לך) תצטרך לחבר את הרסיבר לטלויזיה בשלושת הפורמטים. 99% מהרסיברים לא יודעים לבצע המרה מפורמט אחד לשני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה רבה לך.

לגבי העיבוד תמונה אני חולק על דעתך, אם יש אפשרות לעשות פנורמה לתמונה אז יש פה איזשהו עיבוד מידע.

אך באופן כללי אני מסכים איתך, עדיף לחבר ישירות לטלוויזיה... אין טעם להעביר דרך הרסיבר.

אגב - כרגע חיברתי את ה- לטלוויזיה ב-Svideo, רואים נחמד. חיברתי ב-RCA בודד - זוועה :kopfpatsch: אשקיע בכבל קומפוזיט בשביל האיכות, זה כנראה שווה את זה.

ואשאר עם המחשב מחובר לטלוויזיה ב-Svideo.

והכל יהיה בסדר :)

השאלה האחרונה שלי, שנוגעת יותר לקטע טכני של כבלים (RF)

כאשר אני מחבר את הכבל RF לטלוויזיה כדי לקלוט שידורי כבלים, שומעים רעש לוואי, בנוסף, כאשר ה-RF מחובר לטלוויזיה - התמונה שמגיעה מהמחשב ב-AV1 וגם התמונה שמגיע מה- ב-AV2 קופצות בטירוף, כאילו ששמתי איזה מגנט ליד הטלוויזיה. כאשר אני מנתק את ה-RF הכל חוזר להיות תקין, השידורי נקלטים טוב אך שומעים בבירור הפרעה (בקטע של סאונד). יש מצב שאולי יש בעיה עם הכבל RF... רציתי לדעת אם יש איזה מחבר שהופך מ-RF לוידאו ואודיו בקומפוננט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...