האם יש איזה תוכנה או אלוגריתם שמתמכה בדחיסה של קבצי קול בלבד (mp3) - עמוד 3 - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש איזה תוכנה או אלוגריתם שמתמכה בדחיסה של קבצי קול בלבד (mp3)

bobby323

Recommended Posts

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

להמיר ל WAV בכל מקרה לא מוריד מהאיכות.

ממש לא בטוח. בימינו WAV זה כמו AVI, פורמט "מעטפת". יש תוכנות שיוצרות קובצי אך נותנות להם סיומת WAV סתם בשביל לעצבן אותך.

בובי - אין יותר טוב מפורמט WMA בביטרייט נמוך מ-96 קילוביט, נ-ק-ו-ד-ה. אין מה לשחק עם המרות כפולות ומכופלות. קח מה שיש לך, WAV או או מה שלא יהיה ודחוס אותו אל WMA בעזרת Media Encoder בביטרייט נמוך כמה שאתה יכול בלי לסבול, לטעמך האישי, יותר מדי.

אם זה מאוד קריטי לך אתה יכול לשפר את איכות הצליל לפני הדחיסה עם Adobe Audition (לשעבר Cool Edit Pro) - להגביר ווליום, ולנקות רעשים noise reduction. מאכילים את האלגוריתם כמה שניות של "שקט" מההקלטה (עם רחשים סטטיים בלבד, ללא דיבור) ככה הוא לומד לזהות "רעש רקע" מההקלטה המסויימת ביותר שלך, ואח"כ מריצים את אלגוריתם ניקוי הרעש על כל הקובץ. עובד מצויין מניסיון שלי של כמה עשרות שעות של ניקוי רחשים מהקלטות של הרצאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי את התוכנה מותקנת כרגע אז אני לא יכול להגיד במדוייק, אבל הרעיון הוא: קודם להגביר ווליום ולוודא שהוא לא יוצא מהסקאלה עד כדי רעש צורם.

אח"כ כדי לנקות צריך לסמן שנייה-שתיים של רחשים בלבד (רעש "קלאסי" מאותה הקלטה, ללא דיבור או רעש משונה שנשמע אך ורק באותו הרגע). אז אתה בוחר באופצייה NOISE REDUCTION ובוחר משהו כמו GET SAMPLE או משהו כזה. ככה זה "לומד" את אותן שתי שניות בתור רעש קלאסי שצריך לנקות. בשלב זה אתה מסמן איזה קטע קצר (נגיד 10 שניות) שמכיל דיבור (ורעש כמובן) כדי לעשות כמה טסטים - אפשר לשלוט ב"חוזק" של הניקוי בכל טסט, ואז לעשות UNDO לחזור לקובץ המקורי לטסט נוסף. ניקוי יותר חזק יפחית מהרעש אבל גם יהפוך את הקול האנושי ליותר מתכתי. ברגע שמצאת את חוזק הניקוי המתאים לך אתה מסמן את כל הקובץ ומפעיל על כולו את הניקוי. מזל טוב. אני בטוח שיש שיטות יותר "נכונות" לנקות רעש אבל תצטרך כבר לשאול מהנדס או לחפש חומר בגוגל... :P

אף אחד לא לימד אותי איך לעבוד עם התוכנה בזמנו (פשוט שיחקתי עם התפריטים והפעלתי היגיון), אז במיוחד עם ההדרכה שלהלן אני בטוח שתצלח דרכך לנקות אותו "מספיק טוב". ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

:xyxthumbs:

אני אבדוק את זה,תודה ;D

תודה רבה פיקצייה, האיכות באמת השתפרה פלאים אחרי הסינון, דחסתי את זה ל mp3pro ה Audition המליץ על זה בשביל דחיסת קול

שתי שאלות

א) במחשב קרוב לוודאי מותקן לי mp3pro, האם בנגני ישמעו פחות טוב מאצלי (נראה לי שכן לפי מה שקראתי!!)

ב) לפעמים מתקבל קול מתחתי אחרי הסינון (לא הגזמתי עם הסינון או משהו כזה), יש איזה פילטר לשפר את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיי פלז'ר ;)

א) בחלק מהנגנים ישמעו פחות טוב (אלה שלא תומכים ב-pro) אבל לא בטוח כמה זה קריטי. המלצנו לך לעבוד עם WMA שמתאים לצרכים שלך כמו כפפת משי ליד גבירה.

ב) נראה לי ברגע שהקול מתכתי אין שום דבר שאפשר לעשות, אבל אני לא מומחה . לכן אתה צריך להפחית עם הסינון הראשוני ולחפש פילטר אחר לשחק איתו (לא יכול לעזור בזה מצטער). קרוב לוודאי משהו שקשור לחסימת טווח תדרים מסויימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיי פלז'ר ;)

א) בחלק מהנגנים ישמעו פחות טוב (אלה שלא תומכים ב-pro) אבל לא בטוח כמה זה קריטי. המלצנו לך לעבוד עם WMA שמתאים לצרכים שלך כמו כפפת משי ליד גבירה.

ב) נראה לי ברגע שהקול מתכתי אין שום דבר שאפשר לעשות, אבל אני לא מומחה . לכן אתה צריך להפחית עם הסינון הראשוני ולחפש פילטר אחר לשחק איתו (לא יכול לעזור בזה מצטער). קרוב לוודאי משהו שקשור לחסימת טווח תדרים מסויימים.

אני חושב שהאודיטיון המליץ להשתמש ב Pro, הוא אמר שזה מעולה לדחיסת דיבור :nixweiss:

אני אבדוק קצת WMA

ושוב אם למישהו יש מושג בקשר לקול המתכתי, זה יעזור מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...