מזוז פסק: ליברמן לא יוכל להיות שר לביטחון פנים . ביזיון??? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מזוז פסק: ליברמן לא יוכל להיות שר לביטחון פנים . ביזיון???

zorgi

Recommended Posts

• תגובות 183
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מה לעשות, חברי כנסת אחרים לא הוקלטו כשהם קוראים לראשי המשטרה אנטישמים וגזענים...

וגם איסתרא יודע את זה, רק "נשמט" לו.

מה לעשות, התיק הזה כבר נסגר מזמן ללא הרשעה בעקבות התנצלותו של ליברמן. מה לעשות שלא מדובר על "ראשי המשטרה" אלא רק על ניצב (אז תנ"צ) מזרחי, שהועף מהמשטרה אחרי שהפר את החוק וצו בית המשפט בציתות אחרי גורמים פוליטיים שונים, כולל לליברמן.

וגם oba3k היה אמור לדעת את זה, אבל כרגיל הוא לא נותן לעובדות להפריע לו.

החקירה התחילה בשנת 2000

בעקבות דו"ח מבקר המדינה.

אני זכרתי שמונה שנים, אבל מילא. גם שש שנים זה יותר מידי, לא נראה לך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כזה דבר העיתוי של המשך החקירה

היא לא נסגרה מעולם

וכל עוד התיק פתוח המשרד הזה סגור בפניו.

אבל אף אחד לא מופתע מהידיעה הזאת

לא התקשורת ולא ליברמן (וגם לא איסתרא)

כולם ידעו שהוא לא יכול להיות שר פנים

כבר לפני חודש בדיונים על הבחירות דיברנו על הנושא.

נו, באמת. המשטרה כבר העבירה את התיק לפרקליטות אחרי שנות חקירה רבות, בשלב הזה כבר לא צריכה להיות מניעה למנות את ליברמן לשר לבטחון פנים, שבכלל לא אחראי על הפרקליטות. אז מה קרה שהתיק חזר פתאום למשטרה?

אגב, תראה מה מצאתי ב- NRG:

קרב אמינות בין המשטרה לפרקליטות? אביגדור ליברמן מצביע בימים האחרונים על ניסיונות לחבל בסיכוייו להתמנות לתפקיד השר לביטחון פנים. "מוציאים מחדש את תיק החקירה סמוך למו"מ הקואליציוני, וטוענים שיש לו השלמות. מעולם לא נרשם תקדים כזה. מבחינתי מדובר בהליך בלתי חוקי", אמר ליברמן בראיון לערוץ 2. גורם בכיר במשטרה התייחס היום לטענותיו של ליברמן, ואמר ל-NRG מעריב כי החקירה הסתיימה מזמן ללא תשתית ראייתית, וכי נראה כי גורמים בפרקליטות מעוניינים להציף את הנושא שוב ושוב. בפקרליטות דוחים את הטענות. עד שתוכרע המערכה, צפויים לאהוד אולמרט קשיים רבים באישור המינוי.

הגורם הבכיר ציין עוד, כי התיק נגד ליברמן הועבר לפני זמן רב לידי הפרקליטות. לטענתו, הפרסום על כך שהמשטרה ביקשה בימים האחרונים לקבל לידיה את התיק לצורך השלמות חקירה שגוי, מאחר והפרקליטות היא זו שהגישה את הבקשה לטובת ביצוע השלמות טכניות. לדבריו, התיק הועבר ליחידת הארצית לחקירות הונאה, ועוד באותו היום הוחזר לפרקליטות.

גורמים במשטרה מסרו כי הניסיון ליצור מראית עין ממנה משתמע כי היא זו המנסה לחבל בסיכוייו של ליברמן, תוך הדלפות חוזרות ונשנות לתקשורת על כך שהחקירה נגדו טרם הסתיימה, מופרכות בעליל, וכי גורמים בפרקליטות הם אלו שכנראה מעוניינים להציף את הנושא.

עוד הדגישו, כי החקירה נגד ליברמן הסתיימה לפני זמן רב וכי בתיק לא נמצאה תשתית ראייתית כלשהי שבגינה ניתן להמליץ על העמדתו לדין. לדבריהם, בפרקליטות מודעים לעובדה זאת, ואין כל מניעה, הלכה למעשה, שליברמן יתמנה לתפקיד.

להזכיר לך שוב את תפירת התיק לנאמן, כדי למנוע ממנו להיות שר המשפטים? וזה רק המקרה הבולט ביותר, היו עוד מקרים מפוקפקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר את העניין לעומק, גם לא את האינטריגות בין המשטרה, הפרקליטות וליברמן.

אני יודע שהתיק היה אמור להסגר זמן קצר לאחר הבחירות

אני יודע גם שהחליטו לא לסגור אותו בינתיים

כרגע התיק במשטרה ואתה מבין את הבעייתיות בעניין הזה.

עכשיו, לא הבנתי, של מי האינטרס שהוא לא יהיה שר לבטחון פנים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

של המשטרה או של הפרקליטות.

בא אדם ואומר "כשאני אהיה אחראי על X, אני אעשה שינויים גדולים". אם ישנם גורמים ב- X שמעדיפים את המשך המצב הקיים, ברור שהם יתנגדו למינויו. אבל פסילה אוטומטית יכולים לארגן רק במשטרה או בפרקליטות ורק לתפקידי השר לבטחון פנים ושר המשפטים.

להזכיר בפעם השלישית את מקרה נאמן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך להזכיר לי.

ועדיין, אולי תופרים לו תיק ואולי לא

אני מאמין שבקרוב נדע

בכל מקרה, מלאך הוא לא

אני בטוח שיש דברי בגו

(כמו שהיה ויהיה עם הרבה פוליטיקאים אחרים, למשל ברק)

בכל מקרה, אני לא אבכה אם לא אראה אותו בתפקיד שר הפנים (או בממשלה בכלל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברק? אותו פוליטיקאי שהיה צריך לאנוס את היועץ המשפטי לממשלה להורות על פתיחת חקירה נגדו ובסוף כל תיקי החקירה שלו ושל מקורביו נסגרו ללא העמדה לדין, למרות שבמקרה אחד לפחות לא היה שום ספק באשמת אחד מאותם מקורבים?

ליברמן הוא לא מלאך. אני לא בטוח אם הוא יהיה שר לבטחון פנים טוב ואני מעדיף אותו באופוזיציה. אבל בחייך, התיק כבר הועבר לפרקליטות עם המלצה לסגירה מחמת מחסור בראיות, לא נראה לך מוזר שהוא בדיוק חוזר למשטרה להשלמת החקירה?

לי ברור שבסופו של דבר התיק יסגר, או שהפרקליטות תחליט להגיש כתב אישום ובית המשפט יזכה אותו. יש שורה ארוכה של תקדימים - רפול, שטרית, ריבלין, נאמן ועוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי הדבר מסריח מאוד

ליברמן אמר במערכת הבחירות שאחד מהדברים החשובים לו זה לחימה קשה בפשע

שזה אומר עבודה קשה לשוטרים ולפרקליטות

ופיתאום מקימים לתחיה תיק מת היתי מבין אם זה היה תיק שיש לו בשר

ואני לא אומר שהבולדוג הרוסי צדיק אבל לברק בנושא העמותות לא עשו כלום למרות שכל המדינה ידעה מיזה

על התיק של ליברמן אני לא יודע כלום אני רק יודע שאין מספיק ראיות ככה שצדק שווה אין פה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לתיק יש המון בשר.

חקירה נגד ליברמן מתנהלת בפרשת עמותות "ישראל ביתנו" הנמשכת כבר כמה שנים. החקירה החלה בעקבות דו"ח מבקר המדינה בשנת 2000, ממנו עלה חשד לאי-סדרים כספיים במפלגה. בדו"ח המבקר נכתב כי המפלגה "קיבלה קו אשראי בבנק בארץ בערך של מיליון דולר. כביטחון לקו אשראי זה, שימשה ערבות בנקאית של בנק שמושבו בווינה. הבנק הווינאי קיבל כבטוחה נגדית להעמדת הערבות, ערבות אישית שהעמיד תושב חוץ". אותו תושב חוץ הוא כנראה אזרח אוסטרי.

עבירה ברורה על חוק מימון מפלגות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לתיק יש המון בשר.

חקירה נגד ליברמן מתנהלת בפרשת עמותות "ישראל ביתנו" הנמשכת כבר כמה שנים. החקירה החלה בעקבות דו"ח מבקר המדינה בשנת 2000, ממנו עלה חשד לאי-סדרים כספיים במפלגה. בדו"ח המבקר נכתב כי המפלגה "קיבלה קו אשראי בבנק בארץ בערך של מיליון דולר. כביטחון לקו אשראי זה, שימשה ערבות בנקאית של בנק שמושבו בווינה. הבנק הווינאי קיבל כבטוחה נגדית להעמדת הערבות, ערבות אישית שהעמיד תושב חוץ". אותו תושב חוץ הוא כנראה אזרח אוסטרי.

עבירה ברורה על חוק מימון מפלגות.

אתה אומר שזה משנת 2000 עד כמה שאני זוכר בארץ יש חוק יתישנות אחרי 7 שנים שזה אומר שיש לחוקרים+-

שנה אחת לקחת את זה למישפט

ביתחשב שזה לקח כל כך הרבה זמן והיה במחסנים של הפרקליטות אתה באמת חושב שזה יגיע למישפט תוך שנה?

לפי דעתי יש כמה אנשים שלא רוצים את ליברמן בתור הבוס שלהם

אז הם עשו תרגיל מסריח שימנע מליברמן ליצתרף לממשלה בשנה הקרובה וזהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההכרעה אם זה יגיע לבית המשפט או לא תתקבל בשבועות הקרובים

בכל מקרה, אני לא בטוח שחוק ההתיישנות חל על משהו שנמצא בחקירה משטרתית (אפילו די בטוח שלא)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושוב - אם ליברמן לא היה קורא לבכיר במשטרה אנטישמי וגזען ואם לא היה תוקף תבפרקליטות כל שני וחמישי אז אולי היה לו את מי להאשים פרט לעצמו.

אישית לא רוצה שר ביטחון פנים שהורשע בתקיפת ילד בן 12.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...