אני בונה אתר ויש לי שאלה לגבי כתיבת קוד - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני בונה אתר ויש לי שאלה לגבי כתיבת קוד

idanpc

Recommended Posts

אם יש לי כתבה מסוימת בדף באתר ואני רוצה שיהיה גם בדף אחר מבלי שאני יכתוב אותו פעמיים ולמשל אם אני משנה משהוא בדף אחד אני רוצה שזה ישנה גם בדף השני אוטומטי

איך אני עושה את זה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לי כתבה מסוימת בדף באתר ואני רוצה שיהיה גם בדף אחר מבלי שאני יכתוב אותו פעמיים ולמשל אם אני משנה משהוא בדף אחד אני רוצה שזה ישנה גם בדף השני אוטומטי

איך אני עושה את זה ?

יש שתי דרכים :

האחת, עבוד מול בסיס נתונים כלשהו (קובץ טקסט הכי פשוט, או בסיס נתונים של ACCESS לדוגמא), משם תשלוף את הנתונים הדרושים (חדשות, כתבות, מאמרים, ועוד). כך תוכל במספר דפים להשתמש באותו המקור.

דרך שניה היא ליצור מעין "גנב מידע" שפשוט ישתמש בדף המקורי ויגנוב משם את המידע בכל פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אני עושה את זה ?

יש שתי דרכים :

האחת, עבוד מול בסיס נתונים כלשהו (קובץ טקסט הכי פשוט, או בסיס נתונים של ACCESS לדוגמא), משם תשלוף את הנתונים הדרושים (חדשות, כתבות, מאמרים, ועוד). כך תוכל במספר דפים להשתמש באותו המקור.

דרך שניה היא ליצור מעין "גנב מידע" שפשוט ישתמש בדף המקורי ויגנוב משם את המידע בכל פעם.

אתה יכול לפרט יותר איך אני עושה את זה אני עדיין במצב מתחיל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אני עושה את זה ?

יש שתי דרכים :

אתה יכול לפרט יותר איך אני עושה את זה אני עדיין במצב מתחיל

הכנס לאתר www.asp.org.il ותמצא שם כל מה שתרצה בנוגע לטכנולוגיות ASP ו JS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי ואבוי חן! מה אתה עושה לילד? בשביל מה להשתמש בבסיסי נתונים לנתונים סטטים?למה שירוץ ללמוד SQL וADO וJS (או VBS) וASP כשאפשר להשתמש בפקודת SSI אחת?!

IDD נסביר לך בדוגמה:

נניח שבתחתית כל עמוד של האתר שלך אתה רוצה שתופיע השורה הבאה:

<div>Copyright IDD 2002</div>

אפשרות אחת היא להעתיק את הקוד הנ"ל ולהדביק אותו בכל אחד מעמודי האתר. אבל כבר שמת לב שזה לא חכם במיוחד - אם היית רוצה לשנות את השורה היית צריך לעבוד על כל העמודים בהם שתלת אותה ולשנות אותם ידנית.

אפשרות שנייה-

SSI - פקודות Server Side Includes

פקודת Include שנשתמש בה היא אחת מני רבות בSSI. היא מאפשרת לך להרכיב עמוד מקבצים שונים שיושבים על השרת. כך אתה יכול להשתמש כמה פעמים בכל קובץ בעמודים שונים באתר.

איך עושים זאת?

אתה שומר את השורה (או כל קוד שאתה רוצה להשתמש בו יותר מפעם אחת) כקובץ, נקרא לו למשל footer.htm

בכל עמוד שאתה רוצה שהיא תופיע אתה עושה את הדברים הבאים:

1. מכניס את הקוד הבא במקום המתאים לך בעמוד (בדוגמה שלנו-בסוף הקובץ):

<!-- #include file="footer.htm" -->

2. משנה את סיומת העמוד ל shtm או shtml

זהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SSI - Server Side Includes

אם יש לך עמוד, או קוד, שאתה רוצה שיופיע בכמה דפים, אתה שותל אותו באמצעות

<!-- #include file="filename.xxx" -->

עריכה:

IDD מה זו החתימה הבכיינית הזאת?

סתאם משהוא מפגר שחבר שלי עשה הנה אני משנה אותה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי ואבוי חן! מה אתה עושה לילד? בשביל מה להשתמש בבסיסי נתונים לנתונים סטטים?למה שירוץ ללמוד SQL וADO וJS (או VBS) וASP כשאפשר להשתמש בפקודת SSI אחת?!

IDD נסביר לך בדוגמה:

נניח שבתחתית כל עמוד של האתר שלך אתה רוצה שתופיע השורה הבאה:

<div>Copyright IDD 2002</div>

אפשרות אחת היא להעתיק את הקוד הנ"ל ולהדביק אותו בכל אחד מעמודי האתר. אבל כבר שמת לב שזה לא חכם במיוחד - אם היית רוצה לשנות את השורה היית צריך לעבוד על כל העמודים בהם שתלת אותה ולשנות אותם ידנית.

אפשרות שנייה-

SSI - פקודות Server Side Includes

פקודת Include שנשתמש בה היא אחת מני רבות בSSI. היא מאפשרת לך להרכיב עמוד מקבצים שונים שיושבים על השרת. כך אתה יכול להשתמש כמה פעמים בכל קובץ בעמודים שונים באתר.

איך עושים זאת?

אתה שומר את השורה (או כל קוד שאתה רוצה להשתמש בו יותר מפעם אחת) כקובץ, נקרא לו למשל footer.htm

בכל עמוד שאתה רוצה שהיא תופיע אתה עושה את הדברים הבאים:

1. מכניס את הקוד הבא במקום המתאים לך בעמוד (בדוגמה שלנו-בסוף הקובץ):

<!-- #include file="footer.htm" -->

2. משנה את סיומת העמוד ל shtm או shtml

זהו.

זה מצוין למי שרוצה העתק מדויק - כולל פונטים, עיצוב, צבעים והכל של המקור. בשיטה שאני הצעתי, בעצם משתמשים במקור הנתונים עבור הנתונים, ובכל דף ניתן להשתמש בנתונים בכל צורה שהיא. לדוגמא - בדף אחד להציג רק את כותרות החדשות, ובדף שני להציג תקצירים, ובדף שלישי להציג תוכן הודעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...