עזרה בקניית מחשב לעבודות מולטימדיה. תקציב כ-7000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בקניית מחשב לעבודות מולטימדיה. תקציב כ-7000 ש"ח

falconi

Recommended Posts

מבקשת עזרה בקניית מחשב מולטימדיה לעבודה בעיקר עם תוכנות גרפיות, תוכנות אנימציה ומשחקי מחשב (לעיתים עריכת וידאו).

תקציב: כ-7000 ש"ח.

אין צורך ברמקולים.

חשוב: עט גרפי (WACOM)+עכבר -אופטי, מקלדת אלחוטית.

מסך שטוח - CRT

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה כל כך קשה פשוט לערוך את הכותרת של הת'רד המקורי שלך?

עכשיו לאחר שפתחת חדש נעלתי את הקודם.

מבקשת את עזרת הציבור בחיפושי אחר מחשב חדש.

הדרישות:

כללי - עבודת מולטימדיה מאסיבית הכוללת עיצוב ותכנות בתוכנות גרפיקה ואנימציה (לעיתים גם עריכת וידאו).

צריכה עזרה במפרט מחשב:

רכיבים ודאיים:

מסך שטוח - "19

זכרון - 256 DDR

H.D - 40Gb

מארז - לפחות מידי

DVD

כרטיס רשת

עכבר ועט דיגיטלי (WACOM)

מקלדת אלחוטית

אין צורך ברמקולים

רכיבים לא ודאיים:

מעבד - או אינטל?!?

לוח אם - איזה דגם Gigabye אני צריכה? חשוב: לא רוצה שום דבר OB

אני מתכננת לקנות את המחשב תוך כמה ימים.

תודה על כל עזרה שתבוא

כפי שציינת מחשב לגרפיקה - אני לא בטוח אם עכבר הוא פתרון חכם, שכן אלו בד"כ לא הכי יציבים בהמשכיות של התנועה שלהם - דבר שמאוד יכול לתסכל גרפיקאי.. אולי האלה האיכותיים של לוג'יטק יהיו טובים.. אבל גם ככה אנחנו בתקציב דיי מוגבל כאן.

אני אישית לא מזמן קניתי ב-Ebay עכבר של RazorOne שאמור להיות דיי מדהים מבחינת הדיוק שלו. אם כי הוא אינו או אופטי. מקווה לקבל אותו בקרוב ולספק חוות דעת.

כרגע אני עם ה- Optical Mouseman, והוא דיי חביב.. לא היו לי איתו בעיות בפוטושופ.. יש את הגירסא עם השני חיישנים שאמורה להיות עוד יותר מדוייקת, ה-Dual Optical. אבל אלו אינם אלחוטיים.

אם את מתכננת לערוך 40 ג"ב בחיים לא יספיקו לך, מינימום 80 ג"ב.

ובמקרה כזה - 80gb 7200 8mb cache SE הוא ההארד דיסק המומלץ ביותר.

בקטוגריית ה-40 ג"ב - 40gb 7200 Barracuda IV.

כרגע אין לי זמן להרכיב לך מפרט אבל אני בטוח שעוד אנשים יבואו לעזור.. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם פלקוני

גם חסר מידע נוסף

את הולכת לעבוד עם תוכנות תלת ממד או דו ממד?

אם את הולכת לעבוד רק על פלאש פריהנד וכדומה את לא צריכה כרטיס תלת ממדי חזק

את צריכה כרטיס עם יכולת דו ממדית חזקה.

עכבר אופטי ממש לא מומלץ

אם את הולכת לעבוד על קבצי במחשב את חייבת הארד דיסק

מינימלי של 80 ג'יגה. תפרטי יותר למה משמש המחשב.

tropaza.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העבודה המאסיבית הנוכחית היא בדו מימד, אבל!!! (וזה אבל חשוב) בקרוב מאד אני מתחילה לעבוד גם על תלת מימד (3D-STUDIO וכד') ואני לא רוצה לקנות מחשב דו מימד חזק ואח"כ לראות שהוא לא מספיק לצרכים שלי.

עריכת , זה כרגע פוטנציאל בלבד, כי אין לי עדיין כרטיס , מה שיחכה כמה חודשים טובים עקב התקציב הענקי של המחשב הזה ולכן לא נראה לי שאני אעבור את ה-40Mb/

לגבי עכבר: אני עובדת די הרבה זמן עם עכבר אופטי והוא מצויין לי יותר מכל עכבר אחר שעבדתי איתו. העניין הוא שאני לא צריכה את העכבר לעבודות הציור/אנימציה - בשביל זה אני קונה עט אופטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התייחסתי להודעה המקורית שלך (עם תקציב 7500 ש"ח ודרישות קצת יותר מפורטות). אין לי מושג כמה עולה העט הדיגיטלי ולכן אני מקווה שהשארתי מספיק כסף בשבילו.

XP 2000 + FAN 707 ש"ח

EPOX 8K5A2 KT333 NEW 626 ש"ח

CMX512-3000C2 1,086 ש"ח

WD 80GB 7200RPM 8 MB Cache special version 667 ש"ח

WinFast A250LE TD MyVIVO

Geforce 4 Ti 4200 128Mb 1,144 ש"ח

Aopen 1648 253 ש"ח

ALPS FLOPPY 1.44 57 ש"ח

Enermax FS-710-B 350W 718 ש"ח

EDIMAX FAST 10/100 PCI 52 ש"ח

FLATRON 19 995FT 1,780 ש"ח

Genius TWINTOUCH מקלדת + עכבר אלחוטיים 287 ש"ח

סה"כ 7,378 ש"ח

מעבד- הכי משתלם כיום.

לוח-אם- מאוד אמין (יש די הרבה בעיות עם ג'יגה-בייט). הדבר היחידי שיש OB הוא כרטיס קול (למטרות שלך לא נראה שאת צריכה אחד רגיל).

זכרונות- לעבודות גרפיות כבדות ול-Studio Max רצוי מאוד 512 מגה.

דיסק-קשיח- אחד מכונני ה-IDE המהירים שיש היום. 80GB לאיחסון. חבל לקנות 40 ג'יגה היום.

כרטיס-מסך- אם תרצי לערוך סרטים ממקורות חיצוניים יש עליו Vivo. יריץ בתקופה הקרובה את כל משחקי המחשב על קצב מספיק מכובד. אם לא צריך ViVo אז אפשר להסתפק ב-Radeon9000 Pro של שגם יריץ משחקים לא רע בזמן הקרוב לפחות.

DVD- בסדר.

פלופי- הכי זול מספיק כאן.

מארז- מארז מרווח עם ספק כוח מצויין של אנארמקס.

כרטיס רשת- גם הכי זול יעשה את העבודה.

מסך- 19" שטוח של . מסך טוב מאוד. אפשר להשקיע קצת יותר ולקחת IIYAMA.

מקלדת ועכבר- כאן יש התפשרות גדולה למדי. אם יש כסף אפשר להשקיע בסט של לוג'יטק שלדעתי עולה יותר מדי. בקשר לעכבר,אם רוצים ללכת על משהו יותר איכותי אז אפשר ללכת על האלחוטי אופטי של מייקרוסופט שעולה בערך 290 ש"ח. אם לוקחים את הכרטיס-מסך בלי ה-Vivo אפשר ללכת כאן על הסט של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הולכת לעבוד עם תוכנות שהן זוללות .

אסור לך להתפשר על הדברים הבאים

מסך: את הולכת לשבת מולו הרבה את חייבת מסך טוב עם קצב עדכון טוב

זכרון: כמה שיהיה לך יותר ככה התוכנות ירנדרו לך יותר מהר את המודלים.

בנוגע לכרטיס מסך: אם את הולכת לעבוד בעיקר ופחות משחקים את יכולה להשקיע בכרטיס ייעודי

שנועד לתלת ממד הכרטיסים האלה אבל יקרים בארץ בחול הם עולים הרבה פחות.

אני מדבר על כרטיסים כמו FIRELGL וכדומה. למרות שגם GF4 4200 יעשה את העבודה

ישנם גם שמדמים את הכרטיס לכרטיס קוואדרו (כרטיס שנועד לתחנות עבודה גרפאיות)

tropaza.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הבעיות של הלוח של ג'יגהבייט? אני לא שמעתי על כלום..

מכיוון שהיא לא מתלהבת חומרה כמו כולנו פה היא יכולה לקחת את הלוח הכי פשוט שהיא יכולה למצוא עם KT333.

כולל הלוחות הראשונים של אפוקס ה-8K3A שנמכרים בימינו דיי בזול.

זיכרון - מספיק Transcend 512mb PC2700 Cas2.5.. היא לא צריכה לאבורקלוק!

זה חוסך 80 ש"ח.

כנ"ל כלפי המארז והספק - מוגזם, יש אלטרנטיבה איכותית וזולה - מארז Compucase 6919 נדמה לי (עם ספק 300W של HEC).

מחיר זכור לי בסביבות ה-400 ש"ח.

מסך - לדעתי ה- או IIYAMA.. הם בסביבות ה-2200 ש"ח, יוסיף בסביבות ה-400 ש"ח..

מקלדת ועכבר אלחוטיים של Genius.. אני לא רוצה לדמיין אפילו מה האיכות שלהם.. ::)

לדעתי תקחי את ה-Dual Optical של לוג'יטק. לא יתאים לך לדעתי.

ומקלדת תתפשרי על רגילה ופשוטה ב-40 ש"ח..

בקשר לעט הגרפי מצאתי בחנות אחת, אבל לא של wacom והמגוון שלהם נע בין 200-700 ש"ח..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן המארז שהוא ציין לא רע בכלל והוא עולה 404 שקלים אין צורך במארז של 800 שקל

הדבר היחידי שאת יכולה אולי להתפשר עליו זה הכרטיס מסך

אני חושב שראדון 9000 PRO במחיר של 650 שקל יספיק לך כרגע.

tropaza.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הבעיות של הלוח של ג'יגהבייט? אני לא שמעתי על כלום..

מכיוון שהיא לא מתלהבת חומרה כמו כולנו פה היא יכולה לקחת את הלוח הכי פשוט שהיא יכולה למצוא עם KT333.

כולל הלוחות הראשונים של אפוקס ה-8K3A שנמכרים בימינו דיי בזול.

זיכרון - מספיק Transcend 512mb PC2700 Cas2.5.. היא לא צריכה לאבורקלוק!

זה חוסך 80 ש"ח.

כנ"ל כלפי המארז והספק - מוגזם, יש אלטרנטיבה איכותית וזולה - מארז Compucase 6919 נדמה לי (עם ספק 300W של HEC).

מחיר זכור לי בסביבות ה-400 ש"ח.

מסך - לדעתי ה- או IIYAMA.. הם בסביבות ה-2200 ש"ח, יוסיף בסביבות ה-400 ש"ח..

מקלדת ועכבר אלחוטיים של Genius.. אני לא רוצה לדמיין אפילו מה האיכות שלהם.. ::)

לדעתי תקחי את ה-Dual Optical של לוג'יטק. לא יתאים לך לדעתי.

ומקלדת תתפשרי על רגילה ופשוטה ב-40 ש"ח..

בקשר לעט הגרפי מצאתי בחנות אחת, אבל לא של wacom והמגוון שלהם נע בין 200-700 ש"ח..

יותר מדי בעיות עם ג'יגה בייט בזמן האחרון... לדעתי לא כדאי לחסוך את ההפרש. אולי ללכת על לוח של (אבל אני חושב שהוא בא בלי כרטיס קול...). לדעתי איפוקס כאן היא בחירה משתלמת למדי.

זיכרון- אולי לא לאוברקלוק אבל את הקורסאיר אפשר להריץ ב-Cas2 ותיזמונים אגרסיביים ביותר.

מסך- גם לדעתי IIYAMA (כמו שכתבתי בהערה) היא הבחירה הנכונה יותר. אבל מתוקף אילוצי תקציב גם יעשו את העבודה על הצד הטוב ביותר.

מקלדת ועכבר- אם לא הולכים על כמובן שיש חלופות *הרבה* יותר טובות כמו העכבר הנ"ל של לוג'יטק ומקלדת פשוטה ביותר של ג'יניוס. אבל מכיוון שהיא ביקשה (להוציא 800 ש"ח על סט של לוג'יטק זה קצת מוגזם), לא נותרו הרבה ברירות.

מארז- אם הולכים על ג'יפורס 4 (עם ViVo), הייתי מציע להשקיע בספק 350W. המערכת הזאת צורכת מספיק (AMD+Geforce 4...) ולכן כדאי להשקיע את התוספת בספק אנארמקס 350W. במקרה והיא מתכוונת לעבוד בתוכנה שמרדנדרת עם OpenGL, כרטיס מקצועי עולה המון כסף (הכרטיס הכי זול עולה כפול מהג'יפורס שהצעתי), ולכן אם זה אחד השימושים שלה הייתי מציע ללכת על הג'יפורס 4 (שהיה כאן מישהו שאמר שניתן לעשות לו מעין אמולציה לקוואדרו).

בקשר לעט, מצאתי בחנות (ששמה מזכיר את מה שקורה לחוטים מאחורי המחשב שלי) כמה עטים של החברה הזאת. יש כמה זולים יחסית וכמה מאוד יקרים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל מה היא צריכה PC3000?

היא לא מתכוונת שום OC לפי מה שאני הבנתי וזה גם מייקר מאוד את העסקה.

לוח אם עדיף אפוקס באמת כדאי אפילו את ה8K3A ומעבד יותר משתלם ה-1800+

בקשר לכרטיס מסך כדאי להתפשר על GF4 TI4200 של חברה טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקסימום אפשר לקחת את ה-2700C2 או זיכרונות פשוטים יותר, זאת ממש לא הנקודה של לחסוך את ה-40 ש"ח האלה (בין 2700C2 לטרנסקאנד).

בקשר למעבד- לא היייתי מתפשר על 1800. כשה-2000 עולה כל כך מעט כדאי ללכת עליו.

אפשר להשקיע עוד קצת כסף על הלוח-אם, אבל אני לא רואה למה... הלוח-אם הזה יעשה את העבודה בצורה נהדרת ואין איתו בכלל בעיות אמינות כמו עם הג'יגה-בייט הסורר). אם היה Extra Cash הייתי מציע לה להשקיע במסך של IIYAMA.

בקשר לכרטיס-מסך, למה להתפשר? זה הכרטיס מסך שהצעתי בהצעה המקורית ואם מוותרים על האביזרים האלחוטיים (וקונים את העכבר האופטי ש-biodome הציע ומקלדת ג'יניוס פשוטה ב-36 ש"ח) אפשר לקנות אותו בכיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקלטו -ti4200 זה כ. מסך למשחקים. אני לא רואה למה היא לא יכולה לקנות gf4 mx או רדאון 9000...

זיכרון למה קרוסאיר? עדיף טרנסנד, מיקרון, יונדאי - משנו פשוט. מסך 19 אפשר גם LG 995FT הוא טוב מאוד ועולה קצת...

אל תשכחו שיש לנו פה אחת שלא מתלהבת מנקודות ב-, והיא לא צריכה מותגים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקלטו -ti4200 זה כ. מסך למשחקים. אני לא רואה למה היא לא יכולה לקנות gf4 mx או רדאון 9000...

זיכרון למה קרוסאיר? עדיף טרנסנד, מיקרון, יונדאי - משנו פשוט.

כרטיס חזק בשביל 3D Studio Max...

זיכרון כבר אמרנו שה-Transcend חוסך 80 ש"ח לעומת הקרוסאיר שאין בו צורך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא!! פה אתה טועה. זה למשחקים.... 3d studio מקס לא צריך את זה, התמונה דו מימדית (אתה יכול לסובב אותה, אבל היא עדין דו ממדית. ביחד היא תלת מימדית, אבל כל הזמן מוצגים שנים.) ומה שצורך כח זה רנדור, וזה אך ורק מהמעבד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...