Infima Archiver - בדיחה גרועה או סכנה? - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Infima Archiver - בדיחה גרועה או סכנה?

maorc1981

Recommended Posts

לאחרונה פורסם באתר אודות תוכנת דחיסה חדשנית בשם Infima Archiver, פרי פיתוח ישראלי, העשויה לחולל מהפך בעולם המחשבים.

כמו כל ישראלי פטריוט, גם אני גלשתי מיד אל אתר החברה כדי להוריד את גרסת הבטא. תהליך ההורדה היה מסורבל ומייגע, אך לבסוף הצלחתי להוריד את ההתקנה, אך גם אז לא תמו ייסוריי, ברכת "out of memory" קיבלה את פניי כשניסיתי להתקין את התוכנה על 2 מתוך 3 מחשבים עליהם ניסיתי להתקין את התוכנה ובמחשב השלישי שעליו כן ההתקנה הצליחה הופתעתי לגלות תוכנה מלאה בשגיאות ומסורבלת שאינה ראויה אפילו להקרא "גרסת בטא".

עברו חלפו להם שבועיים, והנה הופצה גרסה חדשה שאותה כן הצלחתי להתקין.

לאור ההצהרות הגרנדיוזיות של החברה בנוגע ליכולות הדחיסה החלטתי לבדוק בעצמי האם יש בכך דבר.

התוצאות שקיבלתי הוכיחו שלא רק ש-Infima אינה מביאה דבר חדש, אלא גם שהיא איטית, מסורבלת, מלאה פגמים והכי גרוע: על אף הצהרותיה של החברה על Lossless Compression, כלומר דחיסה ללא איבוד מידע, הרי שקבצי מאבדים לעיתים אף 50% מגודלם המקורי. הדבר היה נסבל אילולא לא הייתה נפגמת איכות הקול.

באחת הבדיקות שביצעתי, דחסתי קובץ בגודל 12.5MB בעזרת Infima לגודל של 5.7MB ולאחר מכן חילצתי אותו חזרה לכדי 6.26MB, כלומר חצי מהגודל המקורי!!! כדי לבדוק האם איכות הקובץ נפגמה השמעתי את השיר המקורי לעומת הקובץ שחולץ אחרי הדחיסה ונדהמתי לגלות שהאיכות נפגמה באופן דרסטי. תחום התדרים הגבוהים נעלם כלא היה, דבר שניתן לאבחנה ע"י אדם בעל שמיעה ממוצעת (כמוני למשל), וכן העוצמה הכללית של השיר ירדה גם היא.

אז מה בסה"כ מחדשת Infima? שום דבר... להיפך, החברה מצהירה על דחיסה ללא איבוד מידע כשבעצם היא מעלימה חצי מהמידע בדרך...

בעיני זוהי רשלנות פושעת שכן חברה, או אדם פרטי שבוטחים בתוכנה שאמורה לשמור את הקבצים המקוריים כמו שהם עלולים לאבד אותם לעד!

Infima מטעה את הצרכנים באומרה שהיא מספקת דחיסה טובה יותר כאשר היא בעצם עושה שימוש ברעיון ידוע של הסרת תדרים גבוהים מהקובץ (כך זה נשמע בכל מקרה...), כמו למשל, ובעצם מצהירה שהקובץ נשמר כמו שהוא, כלומר Lossless. בנוסף Infima איטית בצורה מחרידה, בנויה בצורה חובבנית ביותר, ומלאה פגמים אין ספור. בתור מתכנת, הייתי מתבייש אפילו לומר שאני חלק מהצוות שפיתח אותה...

לסיכום, ההבטחה הגדולה הפכה לאכזבה וסכנה טוטאלית. ושלא תגידו שלא הזהירו אתכם!

בקובץ המצורף תוכלו לקרוא את דו"ח ההשוואה שביצעתי של דחיסה בפורמט ZIP לעומת LAN (הפורמט של Infima), כדי שתוכלו לקבל קצת מושג על זמנים ואיבוד מידע.

מאור

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כן גם לי התוכנה הזו נשמעה דיי חשודה (כל איזה חצי שנה-שנה ישנם חדשות על איזו חברה שמצאה איזושהי פורמולת דחיסה חדשה ומשופרת), אבל בוא גם לא נשכח שהתוכנה היא בשלבי בטא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה דיון מעניין על התוכנה:

http://www.hydrogenaudio.org/forums/index.php?showtopic=43311

מדברים שם על כך שהתוכנה מבוססת בעצם על גניבת קוד של תוכנות אחרות. בנוסף לכך המפתח שלה קיבל באן באותו אתר על הגניבה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זבל של תוכנה , אני גם לא מבין למה פה באתר עשו עליה כתבה בכלל , זה נראה היה כמו פרסומת זולה ותו לא

פעם הבאה תבדקו יותר טוב עם מי אתם מתעסקים ועל מה אתם כותבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאן בHWZONE:

http://hwzone.co.il/news/1144176655/13200/

ובקשר ל:

הנה דיון מעניין על התוכנה:

http://www.hydrogenaudio.org/forums/index.php?showtopic=43311

מדברים שם על כך שהתוכנה מבוססת בעצם על גניבת קוד של תוכנות אחרות. בנוסף לכך המפתח שלה קיבל באן באותו אתר על הגניבה הזו.

אם זה היה גניבת קוד זה עוד היה טוב , זה היה מראה שיוצרי התוכנה אשכרה יודעים לתכנת ,לדברי האתר שהבאת מה שעשו פה זה לקחו את מנועי הדחיסה הטובים ביותר בשלמותם והשתמשו בהם עם ממשק ומערכת פשוטה שמנסה להסתיר את העובדה שהממשק פשוט קורא לתוכנות

(ומיותר לציין שאף אחד מיוצרי התוכנות לא נתן את אישורו לדבר הזה)

ואגב, דף ההורדה באתר שלהם "נעלם" באופן פתאומי, ומכיוון שההורדה דרשה הרשמה והכנסת כתובת אימייל, לא צריך להיות שרלוק הולמס כדי לשער מאיפה הם הרוויחו את הבוחטה שלהם (מישהו אמר ספאם?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי אישית הנסיון עם התוכנה הוא לא כזה גרוע כמו איבוד מידע וכו'

סך הכל כשהתקנתי אותה היא לא פעלה ועכשיו אני גם לא יכול להסיר אותה... תכנות גאוני!

עריכה: תיקון טעות עכשיו הצלחתי (למרות שהקיצור של UNINSTALL לא פעל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזלי שבכתבה צויין שהפיתוח הוא ישראלי, דבר שעורר את חשדותיי, ככה הצלתי את השירים שלי... ;)

מעניין איך יגיבו המשקיעים על הרמאות הזו... לא נראה לי שלחברה מצפה עתיד ורוד, אלא אם כן הם יסירו את הקוד שמבצע דחיסה ל- (אותה דחיסה שמסירה חלקים מהקובץ). אבל אז הם ישארו עם תוכנה שלא עולה על אף אחת אחרת בדחיסה, בטח לא בממשק ושלא לדבר על מהירות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שכל היחצנים למינהם של התוכנה הזאת נעלמו מעל פני האדמה מאז הגילוי על איך התוכנה הזאת באמת עובדת , מה שעוד יותר מחזק את הטענות נגדה , תרמית עלובה שרק מראה שאי אפשר לנסות לעבוד על ציבור המשתמשים הרחב ולצאת מזה בשלום ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...