Samsung 740B: חוות דעת מוצר. - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Samsung 740B: חוות דעת מוצר.

George

Recommended Posts

הי

קניתי השבוע צג LCD מתוצרת Samsung מודל 740B. היתה לי תהייה לגבי הכיבוי האוטומטי של ה- Windows, אז פרסמתי אותה כאן, וכמה אנשים שלחו לי בפרטי שאלות על איך המוצר הזה באופן כללי. כתשובה החלטתי לכתוב סקירה קצרה.

קודם כל אדגיש שאני מחבר אותו כרגע בחיבור אנלוגי רגיל. החנות לא שלחה לי כבל DVI כי הם בכלל לא ידעו איך נראה הבפנים של הקופסא (שהכבל לא נמצא בה) - מדובר באחד המסכים הראשונים מהדגם הזה שהם מוכרים. ראיתי עליו ביקורות מהללות והמלצות חמות באתרי חו"ל. הוא נחשב להמשך ישיר של סדרת 700 של סמסונג - סדרה מעולה שהתחילה עם ה- 710 וה- 730 ששניהם מסכים מעולים.

איכות התמונה פשוט מצוינת. חלקה, חדה וצלולה. הצבעים חיים מאד, ממש יופי טופי. הקונפיגורציה שניתן לבצע בו מאד נרחבת ומתוחכמת: החל בשינויים בפרמטרים סטנדרטיים כמו קונטרסט ובהירות שמתבטאים היטבה על המסך (כיוונון הקונטרסט בייחוד דרמטי), וכלה בקונפיגרציות מתוחכמות בהרבה שניתן לבצע באמצעות תוכנות שמגיעות עם המסך והופכות אותו למעשה למסך מקצועי, למשל יכולת כיוונון של הצבעים כך שיהיו תואמים לפלט הדפסה (חשוב מאד לגרפיקאים/מעצבים מקצועיים). למי שסבל בעבר ממסכי LCD כהים - המסך הזה ייתן לכם חוויה מתקנת. הוא מאד בהיר וידידותי לעין. כל זה כשהמחיר ממש סביר למסך LCD 17 אינטש. עם זאת, אני רוצה להזהיר שאישית קיבלתי אותו עם פיקסל אחד שרוף. מחר אני מתכוון ליצור קשר עם החנות ולבקש החלפה (בכל זאת, אלף שבע מאות שקל לא הולכים ברגל).

לגבי דברים נוספים ששאלו אותי:

1. זמן התגובה מאד מהיר ורואים את זה. איך בכלל ghosting. בהחלט מתאים לגרפיקה מהירה, ומשחקים. כל מה שהרצתי נראה פשוט חלק ומעולה.

2. טקסט מוצג נהדר, נעים וברור לעין. אני מתכנת במקצועי ובארבעת הימים מאז קיבלתי אותו ישבתי מולו 12-14 שעות בקריאה נונסטופ. בסוף היום לא הרגשתי בכלל עייפות בעיניים. פשוט תענוג.

ג'ורג'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

הי

זה עדכון לגבי ההודעה שפתחה את השרשור הזה. אני כבר יותר משבועיים עם המסך, ובזמן הזה קרו שני דברים:

1. קיבלתי מהחנות כבל DVI וחיברתי איתו את המסך למחשב במקום הכבל האנלוגי הקודם. הבעיה עם הכיבוי האוטומטי נעלמה; כשהמחשב מעביר למסך הוראת כיבוי דרך החיבור הדיגיטלי, המסך אכן נכבה. לא שזה היה נורא קשה לכבות ידנית, אבל בכל אופן.

2. קניתי את המסך דרך חנות טובה - קצת יותר יקרה, אבל עם אחריות טובה ומקיפה (דטה סטור). התלוננתי אצלם לגבי הפיקסל השרוף והם דאגו שיחליפו לי את המסך בחדש. במסך החדש שקיבלתי אין שום פיקסל שרוף.

כל יתר מה שכתבתי בביקורת נותר בעינו, ואף אושש בתקופה שהמסך נמצא אצלי. כל יום שעובר אני רק מעריך אותו יותר: לפני הסמסונג עבדתי עם CRT מעולה, ועדיין העיניים היו מתעייפות לי אחרי 4 שעות. ה- LCD מאפשר לי לעבוד עם תחושה רעננה וכייפית גם 12 שעות רצוף. אני רק מצטער שלא עברתי ל- LCD מוקדם יותר; שעות של עבודה מול CRT העלו לי לפחות מספר וחצי במשקפיים (המספר הנותר הוא באחריות הטלוויזיה שראיתי בגיל יותר צעיר). אני בספק אם הייתי מגיע למספר הנוכחי לו היו מסכי LCD לפני עשר שנים - התחושה מולו היא מזכירה פחות צפייה בטלוויזיה ויותר הסתכלות בתמונה.

ג'ורג'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב לדעת שאתה נהנה מהמסך אכן אחד מהאיכותיים , אם תוכל לספק השוואה קצרה בין משחקים עם crt ל Lcd

זה יהיה נחמד :xyxthumbs:

מבחינת משחקים, 740B נותן ממש את כל היתרונות של CRT ו- LCD. הרצתי עליו Quake עם FPS עצבני ביותר. שום בעיה, שום תופעה. חלק כמו CRT, נעים לצפייה כמו LCD. פשוט תענוג. ואחרי שש שעות משחק רצוף, העיניים שלך ירגישו בהבדל. היטב.

לגבי שאלה שקיבלתי בפרטי על החנות: יש לי רק דברים טובים להגיד עליהם. כאמור הם דאגו שהיבואן יחליף לי את המסך בגלל פיקסל שרוף אחד (!). התווכחו עם היבואן בשבילי, סגרו איתו את מה שצריך לסגור, באו, לקחו את המסך עם הפיקסל ונתנו לי חדש דנדש. בלי בעיות, בלי ויכוחים. באופן כללי הם נותנים על כל החלקים והמחשב המורכב אחריות בבית הלקוח לשלוש שנים. שירות מעולה, הכל מעולה. טיפה יותר יקר ממקום כמו KSP, אבל שווה כל שקל. רק הסיפור עם המסך הצדיק את הבחירה בהם; קראתי מספיק ביקורות של אנשים שהתעקשו לחסוך מאה-מאתיים שקל בחנויות שהשירות שלהן ידוע כדפוק ("מי צריך שירות?! אני טכנאי אני") . קל לזלזל בחשיבות של השירות, ולהסתכל על השורה התחתונה בחשבונית, ולנפח את החזה שחסכנו עוד שקל... עד שאתה נתקע, לדוגמה, עם חמישה, שבעה ואפילו עשרה (!) פיקסלים מתים במסך החדש שקנית במיטב כספך. ואז אתה מקבל את השירות העלוב שידעת שתקבל, ופתאום זה הרבה פחות סבבי וחפיף, וכולך מתפוצץ מתסכול וחוסר אונים. לא שווה. תמיד לקנות רק מספקים שידועים בשירות שלהם, ולשלם עבור זה.

זה יהיה הכסף הכי חכם שהוצאתם בחיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזאת בדיוק הסיבה למה שילמתי 50 שקל יותר והייתי אחד מהראשונים בארץ לקנות את ה 1790HR החדש

ב BUG מחשבים . . . על המסך הראשון שמכרו לי, ובדקנו בחנות, היה פיקסל אחד שרוף. על הבוקר שלמחרת חיכה לי מסך נוסף מהמחסן. הוא היה "נקי" ואני פשוט בהלם מהביצועים שלו (יש מצב שאני אעלה עליו ביקורת בקרוב).

מלבד זאת, אסור לדון על חנויות בפורום(חופשי בפרטי, פשוט כל חנות תובעת את האתר אח"כ על "הוצאת דבר דיבה" מבחינתה) אז נסיים בזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם לפני שבוע התחדשתי במסך כזה ואני נהנה מל רגע!!

נ.ב

האם אתה מריש שיפור שהחלפתה -dvi?? כי אני מרגיש שהמסך טיפה בהיר...

נ.ב 2

אני לא קיבלתי שום פיקסל שרוף!! :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש שיפור. אני אענה על הכל בפוסט נפרד. זה לא הפוסט הנכון לכאן. בכלל, לא רוצים שאני אכתוב ביקורת על המסך הזה כאן, משום מה. הרי אני לא יכול לעשות ביקורת כמו באתר של טום עם הגרפים המתקדמים וכל זה, הרי אין לי את המכשירים האלה שלהם למדידות.

כנראה שכאן הגישה היא(שזה לא לגמרי נכון) - אם זה לא בסטנדרטים של טום - זה לא כאן.

מנהל צוות הביקורות פסל כרגע ביקורת מסך (עדיין אין להם ביקורת על מסכים אם תשימו לב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב לציין שהדיון הזה נראה לי יותר כמו פרסום סמוי מביקורת...

שמע, זה לא המחשב הראשון שקניתי בחיים. אבל זאת כן הפעם הראשונה שעשיתי עבודת הכנה כזאת מקיפה. בדקתי ביקורות, קראתי השוואות, סרקתי פורומים בארץ - ואפילו יותר בחו"ל. אז אני לא מתבייש להודות שהעבודה הזאת השתלמה. עבדתי קשה כדי לבחור מסך טוב, והמסך שבחרתי בסופו של דבר אכן התברר כמוצר משובח. אני מרוצה עד הגג, גם לפני שהחליפו לי את המסך עם הפיקסל השרוף, ואין צורך לומר שאחרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם לפני שבוע התחדשתי במסך כזה ואני נהנה מל רגע!!

נ.ב

האם אתה מריש שיפור שהחלפתה -dvi?? כי אני מרגיש שהמסך טיפה בהיר...

האמת - לא מרגיש שום שיפור שהוא. אולי, אולי, אולי התמונה טיפה יותר נקייה בוידאו וטקסטורות. אבל גם זה בטח נדמה לי.

השיפור האובייקטיבי היחיד היה שעכשיו המסך מגיב לסינגל כיבוי. והוא באמת קצת יותר בהיר, כמו אצלך, למרות שזה לא בהכרח שיפור - המסך הזה מספיק בהיר בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, זה לא המחשב הראשון שקניתי בחיים. אבל זאת כן הפעם הראשונה שעשיתי עבודת הכנה כזאת מקיפה. בדקתי ביקורות, קראתי השוואות, סרקתי פורומים בארץ - ואפילו יותר בחו"ל. אז אני לא מתבייש להודות שהעבודה הזאת השתלמה. עבדתי קשה כדי לבחור מסך טוב, והמסך שבחרתי בסופו של דבר אכן התברר כמוצר משובח. אני מרוצה עד הגג, גם לפני שהחליפו לי את המסך עם הפיקסל השרוף, ואין צורך לומר שאחרי.

הפרסומת היא לחנות, לא למוצר, ותקרא את חוקי הפורום...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...