בחרתם "קדימה"? --> תקבלו טרור בחסות שרת ממשלה ! - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בחרתם "קדימה"? --> תקבלו טרור בחסות שרת ממשלה !

hck

Recommended Posts

·._.·´‾ link=topic=175945.msg1509089#msg1509089 date=1144747713]

אוייש כמה שטויות... הביאו לינק תלמדו קצת.

סבבה הנה תלמד קצת (הכל ציטוטים מהלינק)

טרור הוא שימוש שיטתי בכוח ובאלימות, המופנה בעיקר כלפי אזרחים אקראיים וחפים מפשע, של מדינה,קבוצה אתנית או דתית, על-ידי קבוצה מאורגנת, אדם בודד, ואפילו מדינה, מתוך מטרה לגרום לדמורליזציה של הקבוצה המותקפת, לשם השגת מטרות פוליטיות.
פעולות טרור בדרך כלל אינן ממוקדות, כלומר אינן מכוונות כלפי אדם מסוים אלא כלפי אוכלוסייה שלמה - הטרוריסט אינו מייחס חשיבות לזהותם של קורבנותיו. רצח של אדם מסוים, גם אם הוא מבוצע בידי ארגוני טרור או בשיטות של טרור, נחשב כרצח פוליטי ולא כפעולת טרור. כך, למשל, רציחותיהם של ג'ון פ' קנדי, יצחק רבין ורחבעם זאבי אינן מעשה טרור (אם כי במקרה האחרון היו המבצעים חברים בארגון טרור).
החיץ המבדיל בין פעולות גרילה לבין טרור הוא שלוחמת גרילה מכוונת רק (או בעיקר) כנגד כוחות הצבא של הצד השני ולא כנגד אזרחים לא חמושים. בין הדוגמאות ללוחמת גרילה שאינה טרור ניתן לראות את הפרטיזנים שפעלו כנגד הצבאות הנאצים ובעלי בריתם, ואת לוחמי הויאט-קונג שפעלו נגד האמריקנים במלחמת וייטנאם. ארגוני טרור מנסים מדי פעם להידמות לארגוני גרילה, בכך שהם פעולות כנגד האוייב, אך עיקר פעילותם מכוונת כנגד מטרות אזרחיות.

ולכן אם מישהו פוגע אך ורק בחיילים הוא לא טרוריסט...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 85
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בעיקר אומר לך משהו?

ואף אחד לא אמר רק בחיילים....

כשאנחנו נמצאים במצב שפוגעים בנו על מנת להשפיע ולא משנה במה פוגעים או במי... זה טרור........

אני לא צריך ללמוד.... אתה צריך ללמוד ופה נגמר הויכוח מבחינתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המדים ונשק עושים את כל ההבדל (ליתר דיוק רק המדים זה לא משנה אם לחייל יש נשק)

עריכה:

אתה שם לב שלמשל רצח רחבעם זאבי הוא לא פעולת טרור למרות שהוא בוצע ע"י חברי ארגון טרור?

כל הויכוח כאן זה שהיא אמרה שפגיעה בחיילים הוא לא מעשה טרור והיא צודקת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה ההבחנה נותנת אם לא לגיטימציה? או לפחות הפחתה בחומרה של פגיעה בחיילים?

זה לא ברור שזה פחות חמור לפגוע בחיילים מאשר לפגוע באזרחים?

(לא שלפגוע בחיילים זה לא מעשה חמור בפני עצמו).

חוסר האובייקטיביות שלכם פשוט מדהים לפעמים

אם מישהו מהליכוד/ישראל ביתנו היה אומר כזה דבר כולם היו מסכימים איתו

אבל כמו חבורה של ילדים, ברגע שזה מישהו מקדימה ישר מתנפלים עליו

ברגע שהיא עשתה את ההבחנה הזאת, בתור שרת החוץ, בתקשורת זרה, זה כאילו היא נתנה לגיטימציה לפגיעה בחיילים.

אני ממש לא מבין למה אתה רואה את זה ככה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה, מה קשור :s05:, זה לא בגלל שהיא קדימה, מצידי שתיהיה במפלגת פועלי הבניין עם הבנדורה ביד.

למה אני רואה את זה ככה? כי היא מייצגת את מדינת , זה למה.

אסור לה להגיד דברים כאלה. נכון שטרור על חיילים הוא למעשה פעולת גרילה ולא טרור, אבל עדיין, אסור לה להגיד דברים כאלה בתור שרה בממשלה, שממונה על החיילים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה לא שקר

זה אמת

חד וחלק

זה לא אומר שהממשלה לא רואה בחומרה פגיעה בחיילים

וזה בטח לא נותן לגיטימציה לשום דבר

אומנם אני מסכים עם דקטור אבל ההבחנה שהיא עשתה רק החמירה את המצב , תנסה אתה רגע להיות אובייקטיבי

תכנס לראשו של צרפתי\בריטי\אמריקאי ותגיד לי שהדברים של ליבני לא מכוונים לאיזושהיא לגיטימציה כלפי ארגוני הטרור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי בעיה עם ההבחנה כאבחנה, כי זה נכון.

אבל היא לא היתה צריכה להגיד את זה.

אל לה לשכוח שהיא איננה בנאדם פרטי עוד, היא מייצגת את המדינה ואת הממשלה, ואסור לה לדבר בצורה הזאת, דבר שיכול לחזור כבומרנג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אומנם אני מסכים עם דקטור אבל ההבחנה שהיא עשתה רק החמירה את המצב , תנסה אתה רגע להיות אובייקטיבי

תכנס לראשו של צרפתי\בריטי\אמריקאי ותגיד לי שהדברים של ליבני לא מכוונים לאיזושהיא לגיטימציה כלפי ארגוני הטרור.

היא אמרה שפגיעה באזרחים יותר חמורה מפגיעה בחיילים

מה לא נכון בזה?

איך זה מחמיר את המצב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...