בעזרת מה פתחתם את המכפלה שלכם? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעזרת מה פתחתם את המכפלה שלכם?

idanpc

Recommended Posts

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ערכה מיוחדת ש The_Byter הקפיץ אליי... ;D

איפה אתה גר?

אני יכול לקפוץ אליך?

אני חושב על הAMD שלי ואם יש דרכים אחרות לפתוח אותו אבל "ערכה" נשמע הרבה יותר בטוח מעיפרון..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי... קודם כל...

המכפלה לא פתוחה מעצמה... זה בטוח... אלא אם כן קנית מחשב מאיזה חנות משונה שעשתה אוברקלוק למחשב כדי לקחת ממך עוד כסף....

והעיפרון לא יעבוד על מעבדים חדשים... רק במעבדים הישנים (כמו ה-TBird) היה אפשר לפתוח מכפלה עם עיפרון...

ולמי ששאל מה זאת מכפלה:

המעבד שלך רץ במהירות מסוימת... הוא מגיע למהירות הזאת ע"י FSB ומכפלה... FSB זה בעצם המהירות שעון הפנימית שלו...

במקרה של ה-Athlon XP לדוגמא, ה-FSB הוא 133MHZ... כאשר ל-1800+ שרץ ב-1533MHZ יש מכפלה של 11.5

(133*11.5 = 1533 בערך) וה-1900+ עם מכפלה של 12 (133*12=1600 בערך)

בכדי לעשות אוברקלוק צריך: או להעלות FSB או לשנות מיכפלה (או שניהם)... כאשר מכפלה אפשר לשנות רק ב- כי באינטל אי אפשר לפתוח אותה (המכפלה נעולה בכל מעבד) ורק ב- ניתן בעצם לפתוח אותה אבל זה תהליך מסובך ודיי מסוכן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי... קודם כל...

המכפלה לא פתוחה מעצמה... זה בטוח... אלא אם כן קנית מחשב מאיזה חנות משונה שעשתה אוברקלוק למחשב כדי לקחת ממך עוד כסף....

והעיפרון לא יעבוד על מעבדים חדשים... רק במעבדים הישנים (כמו ה-TBird) היה אפשר לפתוח מכפלה עם עיפרון...

ולמי ששאל מה זאת מכפלה:

המעבד שלך רץ במהירות מסוימת... הוא מגיע למהירות הזאת ע"י FSB ומכפלה... FSB זה בעצם המהירות שעון הפנימית שלו...

במקרה של ה-Athlon XP לדוגמא, ה-FSB הוא 133MHZ... כאשר ל-1800+ שרץ ב-1533MHZ יש מכפלה של 11.5

(133*11.5 = 1533 בערך) וה-1900+ עם מכפלה של 12 (133*12=1600 בערך)

בכדי לעשות אוברקלוק צריך: או להעלות FSB או לשנות מיכפלה (או שניהם)... כאשר מכפלה אפשר לשנות רק ב- כי באינטל אי אפשר לפתוח אותה (המכפלה נעולה בכל מעבד) ורק ב- ניתן בעצם לפתוח אותה אבל זה תהליך מסובך ודיי מסוכן...

לא, יש שהגיעו

Factory unlocked, כלומר הגיעו פתוחים מן המפעל בלי טריק העפרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...