מחשב Pentium 133Mhz עם 90MB RAM לשימוש כשרת וכ- Router - מה עדיף? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב Pentium 133Mhz עם 90MB RAM לשימוש כשרת וכ- Router - מה עדיף?

OmerS

Recommended Posts

שלום,

לפני כמעט חצי שנה קיבלתי מחשב פנטים 133 מגה הרץ ישן עם 80 מגה זכרון (לאחר שדרוג שלי) ודיסק קשיח עם קיבולת של 800 מגה בלבד. עד עכשיו השתמשתי בו כ- ל ADSL בלבד ומערכת ההפעלה שעבדתי איתה היא Red Hat 7.3, בעקרון אני מרוצה מאוד מתפקוד המערכת.

בשעה טובה אני מקבל דיסק קשיח חדש למחשב האישי שלי וזה אומר שאני יכול להעביר את הדיסק הישן שלי (15GB 7200RPM) לשרת,

אני מתכוון להשתמש בו כשרת (FTP, Web, Telnet ועוד) וכ- ADSL שישתף את האינטרנט לכל הרשת, בנוסף אני גם יעבוד עליו מה- Telnet מדי פעם, רציתי לדעת האם יש גרסה אחרת שכדאי לי להתקין ושתעבוד טוב יותר מה- Red Hat?

בתודה מראש,

עומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, אני מריץ קונפיגורציה מאוד דומה

p166 MMX

32 MB

SYSDRIVE 800MB

MEDIA DRIVES 15GB & 6 GB

RedHat 7.1

כשהארדיסק של השמונה מאות מגה מאכלס את המערכת,

וההארדיסקים האחרים משמשים לאיכסון כללי.

תשאיר את המערכת שלך כמו שהיא, רק תוסיף את הארדיסק הנוסף,

לדעתי זה מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מסכים,

אצלי יש ארבע לקוחות פנימיים שמשתמשים בסמבה כדי לגשת לקבצים כול הזמן(מוזיקה וכו')

ובנוסף אני עליו כולמני עבודות בפרל ובאפצ'י, (בנוסף לזה שהוא מתפקד כראוטר)

ואין לי שום בעיות ביצועיים.

להפך, הLoad על המעבד הוא אפסי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חולק על מה שנאמר כאן על ידי כמה מהנכבדים (אמיר ידידי ואחרים).

פנטיום 133 יכול לשמש אחלה שרת !

עם 96 זיכרו ן הוא יכול לשמש כשרת ממש ממש לא רע.

אני מכיר ספק אינטרנט כלשהו, שנותן גם שירות של שרתי יוניקס (למעשה לינוקס).

הנה הכתובת של העמוד הרלוונטי:

http://www.kinneret.co.il/h_unix.htm

תראו מה הדרישות שלהם לשרת מלא. למי שמתעצל להכנס ללינק, מדובר על פנטיום 166 עם 64 .

הוא מספק לשיטתם לשרת עם 1000 משתמשים, וכולל שרת web/ftp/poxy/dns/mail וכו'....

אני לא יודע לגבי סמבה, אבל כבר שמעתי על מחשבים חלשים, כמו פנטיום 60 שעובדים עם סמבה בצורה מאוד סבירה.

בקיצור זה מחשב חזק מדיי (כמה שזה ישמע משונה) למטרות המדוברות.

למעשה, אפשר בתיאוריה גם להסתפק בהרבה פחות מזה למטרות הבסיסיות שעליהן מדובר....

אני לא רואה את הבעיות שהוצגו כאן כריאליות, זה ועצמתו במחשבים חלשים כאלה מתגלה בענק.

וחוץ מזה, מזל טוב לי, נרשמתי היום לפורום. מהיכרותי עם כמה כותבים כאן, אין לי ספק שהרמה כאן חייבת להיות גבוהה יחסית

(-:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להריץ שרת על כזה מחשב זה דיי קריעה מצדו (בדוק), תוכל לנסות, אל תנסה יותר משלוש ארבע יוזרים.

תגיד מה אתה שפוי ?!

486 יכול לסחוב חיבור ISDN כפול גם עם 20 יוזרים.

פנטיום 1 יכול לקחת חופשי כבלים או ADSL עם אפילו 60 יוזרים.

על כמובן :P

ואין לי מושג מה עשית שהצלחת להעמיס על 233 עם OBSD. אבל כנראה אתה בחור מוצלח.

הדבר היחיד שצריך לשרת זה כמה שיותר .

מינימום של איזה 8 מגה כמובן יספיקו לשימוש בסיסי כשרת נורמלי, אבל כמה שיותר יותר טוב :)

לגבי מה שביתר אמר על הפנטיום של כנרת, גם הוא חי בסרט. טכנית הוא לא יעמוד ב 1000. מגבלת זכרון/מהירות.

go read www.freesco.org

ואני מצטט מהאתר שלהם:

:Requirements

CPU - any 386 or better

RAM - min (with swap) 6 MB, normal (on the edge between swap/no swap) 8 MB, recommended 16 MB

FDD - 1.44 MB

HDD - not required for 8-16 MB system, but recommended (for swap and for future extensions)

וזה מספיק לראוטר בסיסי למספר משתמשים בודד בבית בלי בעיה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו טענה של כנרת, לא שלי.

אני לא חושב שיש לי סיבה לפקפק בטענה הזאת, היא נראית לי די הגיונית למען האמת.

אם לא אלף, אפשר להשתמש בכמה מאות יוזרים לדעתי בלי בעיה.

בכל מקרה, בשביל הכמות יוזרים שציונה כאן, עם המטרות שציונו כאן, המחשב המדובר, חזק די והותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שיכול, הבעיה היא אחרת ! בהפצות המודרניות (ברובן) המחשב בכלל לא יעבור את ההתקנה אולי... ואולי בעצם כן (כי יש 96 אם אני זוכר נכון).

נדמה לי , שאם ראד האט תסרב להתקין את עצמה, אפשר לנסות את מנדרייק (פחות כבדה) או שאפשר פשוט לנסות הפצה סטייל ג'נטו שמתאימה את עצמה למחשב על ידי קימפול כל החלקים או דביאן שנחשבת למאוד יציבה ומאובטחת (אבל קצת מסובכת להתקנה).

בכל מקרה, יש אפשרויות שונות, ועם התקנה טובה וכיוונון טוב של המערכת (דהיינו הורדת שירותים מיותרים, בלי הרצה של X כמובן וכו', אין לי ספק שאם לא מאות, עשרות יוכלו לעבוד במחשב (עשרות יוזרים) בלי שום בעיה...

אישית אין לי נסיון בזה, אבל ממאמרים שונים שקראתי, זה אמור ללכת מצויין.

זה אחד היתרונות הגדולים של , שאפשר לקחת מחשבים ממש חלשים להפוך אותם לשרתים מאוד שימושיים.

אפשר להשתמש גם ב - 486 אם רוצים לשרת WEB שימושי (ראיתי דוגמא לזה בעבר, לשרת שהיה באוויר, עם לא מעט כניסות, על 486 !).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...