רכישת דיסק קשיח 250 SATA2 - שאלות - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רכישת דיסק קשיח 250 SATA2 - שאלות

Kidney_stonE

Recommended Posts

היי אנשים

עקב הכתבה החדשה באתר על דיסקים של 250GB, החלטתי שיש במחשב שלי מקום להרדיסק חדש שכזה

שאלות :

1. הלוח שלי הוא DFI NF4 UD

האם הוא תומך ב SATA2 ?

אם הוא תומך רק ב SATA1 , זה אומר שאין מצב שאני מחבר דיסק חדש של SATA2, או שאפשר לחבר והוא יעבוד על SATA1 ?

2. כרגע שני ההרדיסקים הנוכחיים שלי הם ATA רגיל

אני מניח שיהיה כדאי להעביר את מערכת ההפעלה לדיסק החדש , כי זה יהיה יותר מהיר, נכון ?

באיזו דרך הכי קלה, אפשר אחרי חיבור של הדיסק החדש, להעביר אליו (תמונת דיסק ממש) את הדיסק הישן שלי C במלואו ?

(להתקין דיסק SATA2, להעביר אליו את כל התוכן, כולל , ללא התקנות מחדש של שום דבר, ולרוקן את הדיסק הישן)

יש שיטה קלה לבצע דבר כזה ?

3. איך המחשב יודע מאיפה לעשות את ה BOOT

כלומר מי ה MASTER ? האם זה ה MASTER של ה ATA או ה MASTER של ה SATA2 ?

4. האם SATA2 צריך דרייבר על גבי דיסקט, כמו SATA1, או שיש לוחות מהדור החדש שכבר מזהים אותו לבד ? (כמו הלוח שלי ?)

תודה רבה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. תומך SATA2. גם אם לא היה תומך, דיסק SATA2 היה רץ לפי הפרוטוקול הקודם.

2. אכן כדאי להעביר לדיסק החדש. הדרך הכי קלה להעביר את מערכת ההפעלה לדיסק החדש היא Ghost ודומיו.

הבעיה היא שיתכן וזה לא יעבוד. הדיסק החדש ישב על בקר אחר לחלוטין, ויתכן כי מערכת ההפעלה תמשיך לנסות לגשת לדיסק על הבקר הישן.

תלוי בשיטת האנומרציה של הביוס.

3. אין ב SATA מסטר או סלייב. חבר אותו לפורט ה SATA הראשון של הצ'יפסט, ותגדיר בביוס את סדר האיתחול המתאים.

4. לא צריך דיסקט כל עוד אתה מחבר את הדיסק לבקר שכלול בצ'יפסט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לשאלה 2

אתה יכול להעתיק את המערכת כמו שאמרו לך

אבל......

אתה תצטרך לשות את ה PATH בקובץ ה BOOT.INI

זה הקובץ ששולט על התפריט שהוא מציג לך כדי שתבחר איזה מערכת הפעלה אתה רוצה מתי שיש 2 (כל שורה זה מיקום אחר בדיסק/מחיצה)

אבל גם שיש רק אחת ה PATH מכיל את הכתובת ואת המיקום של קבצי הווינדס הדרושים כדי להעלות את הווינדוס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...