deja vu מה זה בעצם למה זה קורה? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

deja vu מה זה בעצם למה זה קורה?

MasterDK

Recommended Posts

היום חשבתי לעצמי בשיעור פיזיקה המשעמם על אנרגיה מה זה בעצם deja vu? זה הרי שאתה מרגיש שהרגע שאותו אתה עובר עכשיו כאילו עברתה אותו בעבר כבר? כאילו הרגשה שזה כבר קרה בעבר.. למה זה קורה לנו? האם למישהוא יש הסבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הנה ניחוש מטורף:

אתה מרגיש כאילו היית באותו מקום ועשית את אותו דבר כאשר המוח שלך מוצא בזיכרון שלך משהו דומה מספיק למה שאתה עושה.

אם ככה אז באמת הייתי במצב דומה אם כן למה אני מרגיש את המצב הזה בפעם שנייה כ deja vu ולא כזיכרון או מקרה בהייתי בו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב החוקרים משערים שהגורם לתופעת הדז'ה וו הוא כשל מוחי הממוקד באונת הרקה. למרות שאין לנו באמת את הזיכרון של החוויה אותה כביכול עברנו בעבר, דבר מה בתפיסה שלנו משתבש וניראה לנו כמו זיכרון.

השערה אחת היא שהמוח שלנו מעביר את החוויה ישירות לזיכרון לטווח-ארוך וכתוצאה מכך נוצרת כפילות של מידע המלווה בהרגשה המוזרה. השערה אחרת היא שהתופעה נגרמת כתוצאה מ"שבר בזיכרון" של הדקות האחרונות שפרט אחד בו תואם את החוויה הנוכחית והדז'ה וו הוא בעצם ניסיון של המוח להשלים את הזיכרון החסר הזה בחוויה מן ההווה.

השערה אחרת היא שחלמנו חלום, שאנחנו לא זוכרים אותו בבירור, ואז שהמקרה קורה לנו, אנו נזכרים בו, ומזה נוצרת ההרגשה הזאת. יכול להיות גם שקרה לנו מקרה דומה, ואז אנחנו גם חווים את הדז'ה וו.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7%94_%D7%96%27%D7%94_%D7%95%D7%95

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השערה אחרת היא שחלמנו חלום, שאנחנו לא זוכרים אותו בבירור, ואז שהמקרה קורה לנו, אנו נזכרים בו, ומזה נוצרת ההרגשה הזאת. יכול להיות גם שקרה לנו מקרה דומה, ואז אנחנו גם חווים את הדז'ה וו.

אתה מתכוון במקרה לחלום נבואה? כי אם כן איך הוא נוצר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי, הדזוו קורה בגלל כתוצאה משיכחה רגעית של מה שאתה חווה כרגע. השיכחה הזו בזיכרון שלך, אך היא אבדה רצף לזיכרון הנוכחי שלך.

לא יודע לא נשמע ממש אמיתי...

אני יותר הולך לקטע של "השערה אחת היא שהמוח שלנו מעביר את החוויה ישירות לזיכרון לטווח-ארוך וכתוצאה מכך נוצרת כפילות של מידע המלווה בהרגשה המוזרה. "

זה נראה הכי הגיוני..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגיוני נשמע אולי, אבל מפתחות חסרים בידך<--סגנון מאסטר יודה) איך בזכרון יכול להיות משו שכביכול לא חויתה אבל אתה כבר יודע בזכרון מה אתה הולך לחוות ?!

כי הקטע של הדז'וו הזה זה שאתה יודע מה הולך לקרות בכמה שניות לפני שזה קורה. כמובן שבהרבה מקרים זה באמת יכול להיות סינכרון רגעי בעיבוד נתונים בין מה

שאתה רואה לבין משהו שחלמת. אך זה רק במקרה וחלמת על זה. ואני לא משוכנע מהקטע של כל אדם בממוצע חולם 10 חלומות בלילה רק לא זוכר אף 1 מהם.

איך אפשר לחלום בלי לזכור ? אז מה הטעם בחלום אם לא זוכרים ולא רואים. בנתיים כל מה שאני חלמתי זכרתי. אפשר אפילו אם לא זוכרים על מה חולמים לפחות לזכור שהכן חלמת. ומחלום עדו סתם מושג, "הא חלום אז לא נורא רק חלום" מה זה חלום, אם אתה זוכר אותו הרי אתה בהכרה, אם את חש אותו בזמן אמת זה לא חלום כבר, זה הכרה בתת מודע. חלום זה לא שטויות במיץ עגבניות. המדענים המציאו לתופעה מושג וזהו, חלום זה פנטזיות עולם אחר לגמרי. מה פתאום. אם אתה זוכר אז אתה בהכרה במצב אחר פשוט. מה שמוזר אבל שרוב החלומות באים בדיוק כמה דקות לפני שמישו בא להעיר אותך, שעון מעורר דפיקה בדלת ציפור הורים.

יש תעולם המדעי ויש תעולם המתים ! MUHA HA HA HA !!!!... צריך לקחת מידע משני הצדדים כי בשניהם יש עובדות.

עוד הסבר מופלץ של מדענים זה שאתה רואה משו ואז יש קירטוע בין קליטת עיניך למה שנשלח לזכרון שלך ועין 1 מאחרת בשליחת נתונים חדשים ואז מרגישים מהזכרון הקודם כאילו אתה חווה עכשיו משו מקודם. הקיצר אי סינכרון בין הקלט לפלט לתפיסה שלך לסביבה. אבל אני ישר שולל את זה, כי זה יסביר רק דז'ווים של שניה שתיים.

אז למי שיש דז'וו של שניה שתיים כנירא זה מה שקורה לו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

scriewy

אתה בלבל בין דזוו לבין נבוא..

דזוו זה לא שאתה יודע מה הולך לקרות עוד שנייה אלה אתה מרגיש שכבר חווית את זה בעבר.. ואתה מתייחס בהתחלה

איך בזכרון יכול להיות משו שכביכול לא חויתה אבל אתה כבר יודע בזכרון מה אתה הולך לחוות ?!
אז זהו שאתה לא יודע...! אתה פשוט מרגיש כבר חווית את זה אתה לא באמת יודע מה הולך לקרות.. כי אם תנסה לומר באותו רגע של ה דזוו מה הולך לקרות לא תתליח ואף אחד אחר לא.. כי אף אחד במאת לא יודע מה הולך לקרות..
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב החוקרים משערים שהגורם לתופעת הדז'ה וו הוא כשל מוחי הממוקד באונת הרקה. למרות שאין לנו באמת את הזיכרון של החוויה אותה כביכול עברנו בעבר, דבר מה בתפיסה שלנו משתבש וניראה לנו כמו זיכרון.

השערה אחת היא שהמוח שלנו מעביר את החוויה ישירות לזיכרון לטווח-ארוך וכתוצאה מכך נוצרת כפילות של מידע המלווה בהרגשה המוזרה. השערה אחרת היא שהתופעה נגרמת כתוצאה מ"שבר בזיכרון" של הדקות האחרונות שפרט אחד בו תואם את החוויה הנוכחית והדז'ה וו הוא בעצם ניסיון של המוח להשלים את הזיכרון החסר הזה בחוויה מן ההווה.

הסיבה השניה והשלישית, הן אלה שתמיד קורות לי! ויש לי המון פעמים את התופעה שנקראת דג'ה וו, ואני תמיד חושב לעצמי וחופר לעצמי מחשבות עם עוד מחשבות בתוך מחשבות וככה בד"כ נוצרת אצלי דג'ה וו, לפי הסיבה השניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...