עלה ירוק - טוב לגולשים? - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עלה ירוק - טוב לגולשים?

Guy King

Recommended Posts

אם הביטוח בארה"ב הוא פרטי, זה עניינן של החברות הפרטיות. אני מדבר על כך שאף ממשלה לא מתערבת בדברים כאלה. שוב - לשחק יותר מדי עם המס ולהטיל אותו על כל דבר זה לא נכון וטוב כלכלית, זה רק יזיק למשק. ככל שהממשלה תתערב פחות במשק ככה יהיה יותר טוב - ואני לא מדבר מבחינה ערכית, מוסרית או שזאת דעתי - אני מדבר מבחינה כלכלית, זה לא יעיל, וכדי לעשות את זה רק אם זה מאוד חשוב חברתית או מוסרית. אם אדם רוצה לא לעשות ולעשן - זכותו, בעיה שלו, מה אכפת לממשלה? היא לא יכולה ולא רוצה ולא תרצה (להערכתי) להתערב בעניינים כאלו. זאת בעיה של הפרט, ואם מדברים על אירגונים פרטיים, להם יש אינטרסים כלכליים (בניגוד לממשלה, שעניינה אינו השגת רווח כספי), זאת החלטתם וזה נכון לגביהם לעשות כך.

אתה אומר שהמדינה תרוויח אנשים בריאים יותר. הבעיה היא שהאנשים לא שייכים למדינה (!). הם כפופים לחוקיה, הם משלמים מיסים מהכנסתם, הם משרתים בצבא, אבל יש גבול להתערבות הממשלה בענייני הפרט. אפילו בחברה הקומוניסטית היה לך חופש כזה. מלבד זאת - למה לעצור כאן? לא חמור יותר נגיד שאב מסתכסך עם בנו בצורה חמורה ולא מדבר איתו? (דוגמה רווחת למדי - אב חרדי שלו בן שחזר בשאלה). למה שהמדינה לא תאתר אנשים כאלו ותטיל עליהם מס עד שלא יוכח שהם ישלמו? הרי זה חיוני לאחדות החברה, מניעת רגשות קשים מחברי החברה ומניעת מלחמת אחים. למה זה לא חשוב יותר? אז אולי קשה יותר לאכוף את זה, אבל הנקודה היא שזה לא עניינה של הממשלה, והיא לא יכולה לחדור עד כדי כך לפרטיות. טוב, לפחות לא בגלוי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 128
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני חושב שאתה מגזים.

אין כאן התערבות בחיים הפרטיים של בנאדם.

אף אחד לא אוסר עליו לעשן כמו קטר או לשתות עד שהכבד שלו יתאבד.

בא איש לעשות ביטוח (טוב, לא בא - כי זה חובה - אבל אתם מבינים את הרעיון). עורכים לו בדיקות. עושים לו חשבון של גורמי הסיכון התלויים בו בלבד, ומחשבים כמה מס ישלם. הוא רוצה לעשן? שיעשן, מה אכפת לי. אבל למה אני צריך לשלם יותר מס כי הוא החליט דווקא לפגוע בבריאות שלו ולעשן? אחר כך הוא יהיה מאושפז בבית חולים עם סרטן ריאות, וחברת הביטוח תשלם מאות אלפי שקלים. אין לי בעיה עם זה, כמו שאמרתי. אבל שיקח הבנאדם אחריות על עצמו - ישא בפרמיית ביטוח גבוהה יותר.

זה נהוג בכל העולם. הבעיה בישראל היא שביטוח הבריאות הוא חובה וממשלתי. אני לא אומר שצריך להפריט אותו - אבל יש לנהוג בצורה דיפרנציאלית כפי שנהוג ברוב העולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יודע על מה אתה מדבר

בו נגיד שאתה חולה במחלה חמורה והתרופות היקרות לא בסל התרופות

או שאתה צריך ניתוח יקר שלא מסובסד

פעם הארץ נחשבה מאוד טובה מיבחינת שרותי לאזרחים אבל בשנים האחרונות היא יורדת ויורדת

אפילו מיבחינת מקום לישפוז אנחנו על הפנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות המחסור החמור בכח אדם,למרות הזקנה במסדרון ולמרות שהמצב התדרדר עקב המחסור הנ"ל אנחנו עדיין נמצאים מקום דיי טוב מבחינת מערכת הבריאות.

בארצות אחרות רק הרפואה הפרטית ברמה, השאר פשוט זבל, פה היא איכשהו סבירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות המחסור החמור בכח אדם,למרות הזקנה במסדרון ולמרות שהמצב התדרדר עקב המחסור הנ"ל אנחנו עדיין נמצאים מקום דיי טוב מבחינת מערכת הבריאות.

בארצות אחרות רק הרפואה הפרטית ברמה, השאר פשוט זבל, פה היא איכשהו סבירה.

לפי הניקוד שהיה לא מיזמן בתחום אנחנו מאוד רחוקים מהמקומות הראשונים במערב

ולמעשה יותר קרובים למקומות האחרונים

תבינו מה שהיה פעם לא תקף להיום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה הזה אני לא מדבר על מה שהיה פעם.

אני יכול להעיד לפחות על 2 בתי חולים (אמנם לא ממשלתיים, אבל לא פרטיים), שהמצב היחסי שלהם מצויין, אלו איכילוב וביילינסון.

על הממשלתיים כמו וולפסון/סורוקה/(הזה שבנהריה) אני לא ממש יכול להעיד...

בתי החולים הפרטיים פה ברמה בין הטובות בעולם.

אני לא ממש רוצה להשוות אבל הייתי פעם בבית חולים פרטי בטורקיה (קיפוד ים ישר לרגל, אההם) והוא פחות מסודר מאיכילוב... על הבתי חולים הציבורים אני לא רוצה אפילו לדבר.

וגם בארה"ב יש בתי חולים ברמה כזאת ירודה שפה הבית חולים הכי גרוע פי 10 יותר טוב ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בארה"ב צריך לשלם הרבה כסף עד כמה שאני יודע על ביטוח בריאות

ככה שזה לא דוגמה טובה

ואני מדבר רק על הבתי חולים הממשלתים

זה שיש רופאים מצוינים בארץ זה ידוע

השאלה מה מקבל האזרח הקטן ושאזרחים לא מקבלים תרופות מצילות חיים או ניתוחים מסוימים

זה בטח לא מצב טוב

וגם צפיפות בבתי חולים זה גם לא מצב טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שנים מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...