עלה ירוק - טוב לגולשים? - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עלה ירוק - טוב לגולשים?

Guy King

Recommended Posts

מאותה סיבה שכולם משלמים מס הכנסה, גם אם הכסף הזה לא תמיד חוזר אליהם בצורה כלשהי (לדוגמא, מהכסף שאתה משלם למס הכנסה, המדינה תבנה בעוד שנתיים שלושה כבישים חדשים בנגב).

אגב, לגבי זה שמי שגר בהתנחלות "נהנה" יותר משירותי הצבא מאשר מישהו שגר בהרצליה - זה פשוט לא נכון. הצבא מגן על הרצליה באותה מידה שהוא מגן על התנחלויות, וזה שאתה לא רואה גדודי חי"ר בתוך הרצליה לא אומר שזה לא כך. כל פעולות הצבא, בתוך ומחוצה לה, נועדו להגן על כל המדינה, לא רק על ההתנחלויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 128
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

OK

אז מדובר בעניין של סמנטיקה

אם לא היו קוראים לזה מס וזה פשוט היה נכנס לתוך המדרגות של מס הכנסה זה היה בסדר?

ובכלל, כל העניין של הלוגיסטיקה סביב דרך החישוב של האדם

וכמובן העובדה שאנשים יצטרכו להבדק בדיקות תקופתיות על מנת לקבוע את שיעור המס שלהם יכולות להפוך את כל העניין הזה ללא כדאי.

בכל מקרה, הרי התשלום הזה לא עומד בפני עצמו ובנוסף אתה משלם לקופת חולים שם התשלום מחושב לפי סיכונים/גיל וכדומה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא רק זה

אתם חושבים שמיליוני אנשים שמתו מי דבר חיו חיים לא בריאים?

או שהרבה מאוד אחרים מתים היום ממלריה שלא קשורה לסיגריות ואורך חיים לא בריא

בריאות זה לא מדויק וכל אחד יכול להיות חולה

הדבר הפשוט ביותר זה לעלות תמעמ על מוצרים מזיקים ככה לא פותחים דלת גדולה לפשיעה כמו בתקופה היבשה בארצות הברית

וגם מצמצמים תשימוש בדברים מזיקים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית מאוד מסכים עם זה...

אני חושב שעל כל דבר כזה צריך להיות מס מסויים - ושכספי אותו מס ינותבו בלעדית לטיפול בבעיה שמביא איתו הדבר הזה.

למשל, מס על דלק/מכוניות מזהמות - ינותב לצורך השקעה בחברות הזנק שמתמחות בתחום אנרגיה נקייה (או בפרוייקטים כאלה, בלי קשר להזנקים).

למשל, מס על סיגריות - ינותב למלחמה בסרטן הריאות, או לאכיפת החוק הקיים בנוגע לעישון במקומות ציבוריים, או אולי לסיבסוד גמילה מסיגריות.

וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קר כאבן,

דווקא ההצעה שלך פחות יעילה מההצעה שלי.

קח לדוגמא בנאדם בריא כשור, שאין לו נטייה להשמנה והוא רוצה לאכול המבורגר. לא יקרה לו כלום אם הוא יאכל המבורגר.

למה שישלם מס גבוה בגלל ההמבורגר שלא ישפיע על בריאותו?

מצד שני יש אדם שיש לו נטייה להשמנת יתר, חילוף חומרים קצת איטי, כולסטרול גבוה תורשתית. הוא יתחיל לבלוס המבורגרים זאת תהיה סכנה עבורו.

בכל ההשוואה למסים אחרים יש כאן בעיה.

העלתם נושאים כמו "אני לא משתמש בחינוך, אני צריך לשלם פחות מס." או "אני צורך פחות 'בטחון' אז אני נהנה ממנו פחות וצריך לשלם פחות מס."

בהצעה להטיל מס דיפרנציאלי אין כאן בכלל עניין של מי נהנה יותר או פחות. משיגים שתי מטרות:

1. מעודדים אנשים לנהל אורח חיים בריא יותר.

2. כתוצאה מ-1 אנשים ישלמו פחות מס .

אנשים ינהלו אורח חיים בריא יותר, יתעמלו קצת, יפסיקו לעשן, לא ישתו ויאכלו כמו חזירים. עדיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא ממש פרקטי

היחידים שממש יפגעו מזה אלו אנשים עם בעיות השמנה

כי פשוט אף אחד לא ידווח שהוא מעשן/שותה/מסניף קוקאין/לא עושה .

לא כשזה כרוך בתשלום מס גבוה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ ציזה בשיטה שהיא לא שלי אני רק נתתי אותה לדיון

השמנים מעשנים וכו משלמים יותר הם פשוט משלמים את זה על המוצר וככה אחד ששמן ביגלל מחלה

לא משלם יותר ואחד שמנהל אורך חיים לא בריא כן משלם יותר

זה גם טוב למכוניות מזהמות ודברים אחרים

בעל רכב מזהם שדופק של אנשים אחרים ישלם הרבה מיסים על הרכב וזה יעזור גם לצימצום המכוניות המזהמות

וגם יכניס הרבה כסף לקופה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא ממש פרקטי

היחידים שממש יפגעו מזה אלו אנשים עם בעיות השמנה

כי פשוט אף אחד לא ידווח שהוא מעשן/שותה/מסניף קוקאין/לא עושה ספורט.

לא כשזה כרוך בתשלום מס גבוה יותר.

1. הניהול של זה הפוך, כדי להוריד את המס אתה צריך להתחייב שאתה לא שותה, לא מעשן ועושה ספורט

2. כל אלא כל מאד לבדוק בבדיקות רפואיות פשוטות (שגם בלי קשר לביטוח/מס רצוי שכל אדם יעשה אותם)

3. הוכח ששיקרת ב1? העלמת מס לכל דבר ותענש בהתאם (זה כמו שכשנכנסים לארה"ב ממלאים תופס שבו אתה מתחייב שאתה לא פושע מלחמה נאצי, לכאורה סעיף מטומטם אבל על סמך הסעיף הזה הם יכולים לגרש אותך בקלות)

4. חברות הביטוח פועלות על פי המודל הזה כבר עשרות שנים, למה להן אין בעיה איתו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש לא רציני. "עלה ירוק" היא מפלגה לא רצינית עם אנשים לא רצינים שבקושי יעברו את אחוז החסימה וגם אם הם יעברו לא יהיה להם מספיק כוח לבצע את מה שהם רוצים והאמת היא שחוץ מהנושא שהועלה פה אולי טוב שכך

הם היו ונשארו מפלגה של סטלנים בעיניי, נקודה. הם מתייחסים לבעיות שאם היו הגדולות ביותר שלנו - מצבינו היה בכי טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הניהול של זה הפוך, כדי להוריד את המס אתה צריך להתחייב שאתה לא שותה, לא מעשן ועושה ספורט

אני סבור שיש פגיעה חמורה בחופש הפרט אם המדינה פוגעת ומענישה כלכלית את האדם אם הוא לא עושה או שותה. לגבי העישון הדין לדעתי מעט אחר, כי גם אנשים אחרים נפגעים מעישון פסיבי, ולכן נכון לתת כמעיין "קנס" למענשים שיתבטא ע"י העלת מחירי הסיגריות (מה שיגרום גם לכך שהם יעשנו פחות ויפגעו פחות בעצמם). אבל אם אדם לא נוהג לעשות כמעט כלל, והוא אינו שמן - פשוט הוא סולד מזיעה נניח, או שאין הוא רוצה לעשות פעיליות - הוא לא מזיק לסביבה והוא לא עוזר לעצמו, אבל אין פירוש הדבר שהוא מזיק לעצמו. כמו שהממשלה לא יכולה לחייב אנשים לצחצח שיניים כל יום או להתקלח כל יום, או להטיל קנס על דברים כאלה, כך היא גם לא יכולה להטיל קנס על אדם אם הוא שותה (לא אלכוהוליסט, נגיד הולך לפאב פעם בשבוע ושותה 2-3 בירות) או לא עושה . לכן גם לא צריך להעלות את המס על ממתקים וכו', כי בחירתו של האדם זכותו, ומאוד לא חכם להתערב בשוק חופשי כלכלי מעבר להכרחי, כל התערבות ממשלתית מוציאה את המשק בצורה קיצונית יותר מהמצב האופטימלי שבה הוא נמצא מלכתחילה, מלפני שהממשלה התערבה. המס נועד בעיקר כדי לייצור שיוון מירבי בין חלקי החברה ובשביל לספק לכל החברה תנאים בסיסיים קיומים, ללא קשר להכנסתה. שוב - מס פוגע במצב האידאלי של המשק, ולכן לא כדי לשחק איתו בשביל שטויות כאלו. סיגריות הן מקרה קיצוני, כי הן פוגעות גם באלו שלא משתמשים בהן ישירות ופגיעתן חמורה וישירה באנשים המעשנים אותם. (וזאת בניגוד לאכילת פרוסת עוגת קצפת או קרטיב, שאינם מזיקים כלל אם אינם נצרכים בכמות מפורזת ביותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע כמו אחלה מוטיבציה להחזיר אותי לעסוק בסקייט-פאנק (הספורט, לא המוזיקה המגעילה).

אבל באמת, קופות החולים עושות דיי והותר כדי לפגוע בחולים. מה לעשות, יש אנשים שאין להם כוח לעסוק בספורט או שהם עובדים הרבה ויש להם ילדים ולמי יש זמן לזה? וגם תחשבו על זה, בארץ אין בכלל שבילי אופניים/רולר כמו בחו"ל, מתנ"סים ומועדוני נסגרים (בית הפועל בת"א) ואם אתה ממש רוצה לעסוק בספורט - כדאי מאד שיהיה לך כרתיס לקאנטרי קלאב. :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן כללי יש דווקא אחלה סינגלים לאופניים בארץ (סינגל = שביל צר לאופניים).

אבל זה מחוץ לערים.

יש גם המון חדרי , שצצים כמו פטריות אחרי הגשם (Great Shape/Shape ודומיהם), אם מישהו באמת רוצה, יש לו איפה לעשות .

בכפר-סבא (לא יודע מה עם ערים אחרות), יש שבילים - בטיילת על בן יהודה עם סימונים של כמה הלכת/רצת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זהו לא קנס, זה פרס! המדינה הרי רוצה לעודד את הציבור

הוכח שיש קשר ישיר בין עשית ספורט ובריאות, אם אתה עצלן אין סיבה שתהיה נטל על המערכת הציבורית

בסדר, זאת דעתך. אם תבדוק יש הרבה אנשים שעברו את גיל 100 ולא עשו כמעט ספורט בחייהם - אנשים עובדים, חוזרים הביתה מאוחר, מעט מנויים בחדרי- (יחסית לכלל האוכלוסייה), לא הרבה הולכים ברגל ומעטים אף יותר משחקים במשחקי באופן קבוע (ואני לא מדבר על נוער, אלא על גילאי 30-40-50 נגיד).

חוץ מזה - ומה אם מחר המדינה תקבע שמי שלא מניח תפילין חייב בקנס? ושוב - יגידו שזה לא קנס, זה פרס, הרי זה מרומם את הנפש, מביא לגאולה וכל זה. אבל אתה תגיד שאלייך זה לא מדבר, אתה לא אוהב את זה, אתה לא רוצה לעשות את זה באופן קבוע אם בכלל ואתה לא רוצה שיכפו עלייך לעשות את זה. כנ"ל - יש הרבה אנשים שלא עושים והם בריאים ורזים, זה נטל בשבילם לעשות , הם לא רוצים לעשות את זה באופן קבוע אם בכלל ובטח שלא ייכפו את זה עליהם. תראה - אף מדינה בעולם לא חוקקה שום חוק או הטילה קנס בנושא (ועל דת אתה לא יכול להגיד את זה - מדינות מוסלמיות למשל). חוץ מזה - אולי תחשוב שזה בגלל שהעולם המודרני הוא כזה - אבל למיטב ידעתי בכל ההיסטוריה לא היה חוק כזה או קנס בנושא, באף תרבות שאני שמעתי עליה לפחות. ככה שאם זאת הייתה כזאת הצעה מעולה סביר היה להניח שלפחות חברה אחת בתקופה כלשהי בהיסטוריה הייתה מאמצת אותה, או שמדינה כיום בעולם הייתה מיישמת אותה. גם כרעיון תיאורטי לדעתי זה רע, בנוסף לכל מה שכתבתי זה יוציא את כל ההנאה מעשיית ספורט - אני בטוח שאם הייתי מחוייב לשחק כדורגל פעם בשבוע או ללכת מס' מסויים של קילומטרים הייתי שונא את הדבר הזה, ואז בריאותי הנפשית הייתה נפגעת. חוץ מזה - איזה חוק אתה מכיר שדומה לזה? שמתערב בזמנו הפנוי של הפרט? אני לא מצליח לחשוב על חוק כזה. יש חוקים שמונעים ממך לעשות דברים בזמנך הפנוי (לגנוב למשל), אבל איזה חוקים יש המכריחים אותך לעשות משהו? בטח משהו שמשפיע רק עלייך ולא על החברה?

נ.ב - בקשר להודעה מעלי - אני למשל לא יודע לרכב על אופניים - אז אם יעשו חוק כזה, מה אני אעשה? אלמד במיוחד לרכוב בשביל ליישם את החוק? ואם כבר, אז אני יודע לנגן, וזה עוזר לבריאות הנפש, אז למה לא לחייב את הציבור לנגן חצי שעה ביום על כלי כלשהו? 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בארה"ב ביטוח הבריאות הוא פרטי (והוא המקבילה למס בארץ, בערך), כאשר אתה עושה את הביטוח עושים לך סדרת בדיקות מקיפה, ובנוסף אתה צריך לחתום שאין לך שום הרגלים לא בריאים, בנוסף אתה יכול להראות שיש לך הרגלים בריאים

עושים סיכום של כל הפקטורים הללו, כל אחד בהתאם לרמת הסיכון, ולבסוף לפי זה אתה משלם

הבעייה של ארהב עם השיטה הזו היא שלא מכריחים אנשים לעשות ביטוח, וחסרי הביטוח מהוים נטל על מערכת הבריאות

לכל דבר תמצא יוצאי דופן, תמצא אנשים בני מאה שמעשנים, ששותים, שמזריקים הרואין, שהיו הרבה בשמש והיו מעט בשמש, זה לא אומר כלום

אנשים צריכים לקחת אחריות על עצמם, תוכיח שאתה מנהל אורח חיים בריא- תשלם פחות מס, המדינה תרויח מאנשים בריאים יותר, אתה תהיה בריא יותר וגם תשלם פחות מס. ונניח שנקבל את הטיעון שלאנשים חסר זמן כדי להתעמל ולכד', תעלה את המס לאלו בעלי הרגלים לא בריאים כמו עישון או שתיה (קח רק הרגלים שבודאות לא בריאים) ועל חשבון זה תוריד לשאר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...