גיבוש טייס - אפריל 2006. מי בא? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גיבוש טייס - אפריל 2006. מי בא?

Ran B

Recommended Posts

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא כ"כ נכון אני מכיר מישהו שיש לו סעיף ראיה והוא מתגייס לצוללות השבוע.. הוא עבר גיבוש והכל ועדיין עם בעיית ראיה

זה הכל תלוי במספר לא פוסלים אותך על הסף אם יש לך ...

לי בעצמי יש .

יכול להיות שהוא יתבלבל עם שייטת 13, בכל זאת צוללות זה שייטת 7.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה חצי קשורה:

מישהו היה בגיבוש צוללות ויודע איך זה? גם 4 ימים בבת גלים.

הייתי בגיבוש שהיה ב 19.2 ..

סקירה כללית של מה שהיה בגיבוש -

יום ראשון - הגיבוש יתחיל עם מילוי של כמה שאלונים ובדיקת לחץ דם . לאחר מכן יחלקו לכם מימיות ויעלו אתכם על אוטובוסים לב"ח , שם תבקרו באחת מהצוללות (אנחנו היינו על הדולפין) . לאחר מכן תחזרו לבסיס , שם אחד המדריכים מבית הספר לצוללן ירצה לכם על המערכת ההידראולית בצוללת (יחלקו לכם דפים - אני ממליץ בחום לרשום כל מילה שהוא מוציא מהפה ...) . אחרי זה תעלו על מדים ויחלקו לכם ציוד (עוזי דמה מעפן, מעיל צבאי, תד"ל עם שני זוגות מדים, מימיה ושק"ש) . תלכו לאיזור של האוהלים , ואז יתזזו אתכם כמה שעות , ותרדו הרבה למצב 2. אחרי ארוחת הערב יקחו אתכם לקצת סיבובים סביב הבסיס , סתם בשביל הכיף . אני חושב שהלכו לישון בסביבות עשר .

יום שני - יעירו אתכם בסביבות 4 בבוקר , ארוחת בוקר מהירה וישר לאוטובוסים לעתלית למסע . המסע יתחיל בחצי שעה בערך של הליכה בלי תד"לים , ואז יעלו אתכם על תד"לים (10-15 קילו לדעתי) , ותתחילו ללכת ולרוץ . כל המסע נעשה בעלייה , ובתפירות (ברגע שיש פער בין המחלקות , המחלקה שפתחה פער רצה לסוף הטור , ככה שאתה רץ סביב עצמך ולא מתקדם ..) . אחרי כמה שעות תעצרו , יפתחו אלונקה , ויתנו לכם לטפס על איזה גבעה (די גדולה :ף) ככה שאסור לאלונקה לגעת ברצפה . אחרי שתסיימו את זה , תסגרו אלונקות , ותמשיכו במסע כמו בחלק הראשון עוד כמה שעות . מידי פעם המפקד (שמוביל את כל הטור) יתחיל לחזור וללכת במעגלים , עד שכל המחלקות יהיו צפופות ..

ב 12:30 בערך תסעו לאיזה פארק בעתלית , שם תאכלו ארוחת צהריים (חמה !) , ויעשו לכם כל מיני משימות קבוצתיות מפגרות , ואחרי זה גם דיון קבוצתי על איזה נושא (וזה תמיד איכשהו מגיע לבנות בצה"ל ..) . כמובן שאם לא תעמדו בזמנים יריצו אתכם . תחזרו לבסיס ב 4:00-4:30 בערך , יקחו לכם שעונים , יתנו לכם לאכול ותלכו לישון בסביבות 6 . תתכונן להקפצה בלילה ולאיזה מתקן סודי.

יום שלישי - תסיימו את המתקן , תחזרו לישון , ותקומו מתישהו (אתם לא יודעים ממש מתי, כי לקחו לכם את השעונים) . יאכילו אתכם , ואז יהיה לכם קצת זמן לשבת בשקט בדשא , בזמן שאחד אחד תלכו למפקד לפרק ולהרכיב כל מיני שטויות (יש ריבוע כזה מצינורות , m16 ומאג) . באמצע ייקחו אתכם לחדר הצפות (שזה סתם חדר מעפן שלאט לאט מתמלא מים, ואתה צריך לעשות משימות מפגרות) . בצהריים בערך הרס"ר של בית הספר לצוללן לקח את כל מי שנשאר לפרק את כל הציוד של האנשים שפרשו .. כמובן שהוא ייתן זמנים , ואתם תרדיו למצב 2 כי לא תעמדו בהם . יותר מאוחר יהיו לחלקכם שיחות עם פסיכולוג , ולכולם שיחה אישית עם המפקד (בלי דיסטנס כבר..) . חבר שלי חיכה שם עד 23:00 לשיחה כי המפקדים ראו משחק של ברצלונה :D

יום רביעי - בגדול הגיבוש הסתיים .. יעיר אתכם חניך בקורס , יתנו לכם הרבה זמן להתארגן ולאכול , ואז תשבו ותחכו עד 2:00 בערך לתוצאות ..

החלקים היחידים שבאמת קשים בגיבוש הם המסע , והמתקן הסודי . אבל הכל בראש , ואם אתה מספיק רוצה , אתה תסיים את הגיבוש כמו שצריך .

מקווה שעזרתי לך .. בהצלחה :)

עריכה :

לצוללות וחובלים יש מיונים נפרדים לבעלי וקב"א גבוהה , שמאפשר להם "לעקוף" את הגיבוש המרכזי ויום סיירות . מי שהגיע דרך המיונים האלו (מאתר צדדי) לא יכול לקבל גיבושי המשך כמובן .. אני אישית הגעתי דרך מאתר צדדי .

צו ראשון זה פרופיל וכל שאר הדברים כמו קב"א (לא שאני יודע מה זה, אבל אני יודע שזה משהו שקשור חח) ?

אבל בצו הראשון הצבא מייחס חשיבות ליכולות לימודיות? כי כמה חברים זיינו את השכל שצריך 5 מת' ו-5 פיזיקה, ואני ב-4 מת' וכרגע בפיזיקה, אבל נראה לי ששנה הבאה אני מפסיק.

אני מכיר בנאדם בקורס טיס עם 3 יח"ל מתמטיקה , ובלי פיזיקה . התעודת בגרות שלך לא משנה , כל עוד הקב"א , הפרופיל והדפ"ר שלך מתאימים , ועברת את כל המיונים .

חוץ מזה , מעטים הם האנשים שמסיימים את הקורס במגמת קרב .. חבר שלי נפל עכשיו ממגמת קרב לתובלה , אחרי כמעט שנה וחצי בקורס :/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר מדברים על הצבא, פלטפוס מוריד פרופיל? או האם ניתן לקבל הקלות מפלטפוס?

כי באמת קשה לי ללכת מרחקים קצרים גם. למשל, הליכה של 1 ק"מ ~ אני בקושי יכול לזוז ואני חייב לנוח.

אז מקבלים על פלטפוס הקלות? חבר שלי אמר לי שיש הקלה של אי הליכה בנעליים צבאיות, והצבא נותן אישור לקנות איזה נעליים שרוצים גם אם זה עולה 2000 שקל ::) לא נראה לי הגיוני .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Canibal - תודה רבה על המידע.

בעיקרון אני יודע מה המתקן הסודי, ובערך מה עושים שם לא לפרטים הקטנים.

הייתי גם אמור ללכת ב-19, אך חליתי והייתי צריך לדחות למאי.

עברת? אם כן באיזה היית?

ברור שאני ינסה לבוא בכושר הכי טוב שלי, אבל מעניין אותי את כושרם של האנשים שעברו.

איך היה המתקן הסודי? מפחיד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תום יא שמן

אם תחשוב עמוק תיזכר מי אני

הממ...מה זה קב"א ודפ"ר?

בעע יותר מדי שאלות טיפשיות...פשוט אני ממש לא מכיר את כל העניינים הצבאיים האלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל בין השייטות.

שייטת 13 זה הגיבוש הכי קשה נראה לי וסיירת מטכל גם קשה להתקבל, אבל צוללות זה שייטת 7 וזה גם עם בדיקות בלחצים וכאלו...

כן הוא רצה להתקבל לשייטת 13,הציעו לו סיירת מטכל אבל הוא לא רצה

דיברתי איתו היום והוא אמר לי שהוא ידע שהוא לא הולך להתקבל בגלל המשקפיים אבל הוא עשה את זה בשביל החוויה ובשביל

שיהיה לו יותר קל להתקבל למקומות אחרים בצה"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כתבת בכותרת :" גיבוש טייס - אפריל 2006. מי בא? "

אז נדמה לי שהטענה מופנית כלפיך...

אתה לא פיקח במיוחד מה שמוסיף לטענה שלי לגבי הסלקציה של צה"ל..

אתה באמת דביל, נכון?

אני לא מאיית נכון קורס טיס?

לא התכוונתי לרשום קורס טיס, באפריל 2006 לא מתחיל אחד כזה!

יש גיבוש טיס באפריל 2006, לאלה שעברו את המבחנים ומתאימים לגיבוש.

אם יעברו את הגיבוש יתקבלו לקורס טיס.

אז אני לא יודע למה אתה מתכוון, אבל אם הכוונה לזה שרשמתי גיבוש במקום קורס -

אתה באמת דביל מוחלט. ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר מדברים על הצבא, פלטפוס מוריד פרופיל? או האם ניתן לקבל הקלות מפלטפוס?

כי באמת קשה לי ללכת מרחקים קצרים גם. למשל, הליכה של 1 ק"מ ~ אני בקושי יכול לזוז ואני חייב לנוח.

אז מקבלים על פלטפוס הקלות? חבר שלי אמר לי שיש הקלה של אי הליכה בנעליים צבאיות, והצבא נותן אישור לקנות איזה נעליים שרוצים גם אם זה עולה 2000 שקל ::) לא נראה לי הגיוני .

מישהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה באמת דביל, נכון?

אני לא מאיית נכון קורס טיס?

לא התכוונתי לרשום קורס טיס, באפריל 2006 לא מתחיל אחד כזה!

יש גיבוש טיס באפריל 2006, לאלה שעברו את המבחנים ומתאימים לגיבוש.

אם יעברו את הגיבוש יתקבלו לקורס טיס.

אז אני לא יודע למה אתה מתכוון, אבל אם הכוונה לזה שרשמתי גיבוש במקום קורס -

אתה באמת דביל מוחלט. ::)

אני חושב שהוא התכוון שרשמת "גיבוש טייס" במקום "גיבוש טיס" בכותרת ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...