גיבוש טייס - אפריל 2006. מי בא? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גיבוש טייס - אפריל 2006. מי בא?

Ran B

Recommended Posts

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הבדיקות הרפואיות בירפ"א ב'?

בדיקת דם, שתן, שמיעה, ראייה, ריאות, גובה, משקל ובכלל אם יש לך כל מיני בעיות רפואיות.

שם בודקים חד משמעי אם אתה כשיר ויכול ללכת לגיבוש ובכלל לקורס טייס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה חצי קשורה:

מישהו היה בגיבוש צוללות ויודע איך זה? גם 4 ימים בבת גלים.

אתה מתכוון לגיבוש שייטת?

אם כן אחי הגדול עבר את זה ואחרי שנגמר הגביוש הודיעו לו שבגלל הראייה הוא לא יכול להתקבל(יש לו משקפיי ראיה בשביל לראות ולקרוא)

לפי מה שהוא אמר זה הגביוש בין הכי קשים שיש בצבא אם לא הכי קשה שיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי במספר

המשקפיים לא יורידו לך בפרופיל רק יהיה לך סעיף של שוב זה תלוי במספר נראה לי שיש מקרים שאיפשר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון לגיבוש שייטת?

אם כן אחי הגדול עבר את זה ואחרי שנגמר הגביוש הודיעו לו שבגלל הראייה הוא לא יכול להתקבל(יש לו משקפיי ראיה בשביל לראות ולקרוא)

יש הבדל בין השייטות.

שייטת 13 זה הגיבוש הכי קשה נראה לי וסיירת מטכל גם קשה להתקבל, אבל צוללות זה שייטת 7 וזה גם עם בדיקות בלחצים וכאלו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה מופנת אלי?

תנאי הקבלה? אין לי ממש מושג, כל אחד יתן לך פה פרטים כמה קב"א צריך וכמה דפ"ר,

אין לי ממש מושג בדברים האלה, אבל נדמה לי שטייס צריך קב"א 54 ועוד כמה נתונים תואמים.

את הזימון למכתבים הראשונים אתה מקבל ממש כחודש פחות או יותר אחרי הצו ראשון שלך, במידה ואתה מתאים כמובן.

אם עברת את המיונים הראשונים (מבחן פסיכוטכני, מבחן קורדינאציה ומבחן של פירוק והרכבה של מכונה כלשהיא) ->

אתה עובר לשלב ירפ"א א' (שאותו יכולים לחלק לך ל2 חלקים בימים שונים, או את 2 החלקים באותו יום - ככה עשו לי זה היה יום סיוט של

איזה 7~8 שעות בירפ"א שם כל הזמן במבחנים בלי הפסקות! ששם יש לך סימולאטור, עוד מבחנים, לספר קורות חיים, אסיטואציות פסיכולוגיות כאלה,

כל מיני שטויות ובולשיט למניהם) ->

אם עברת את שלב ירפ"א א' בהצלחה -> אתה מזומן לשלב האחרון ירפ"א ב' בו אתה נפגש עם פסיכולוגית שמקריא לך דברים שרשמתי באסיטואציות

ועל עצמך בירפ"א א' ושואלת אותך שאלות מפגרות ואתה צריך לענות איכשהו.

אם עברת את שלב הפסיכלוגית (אומרים לך במקום) -> אתה עובר להמשך ירפ"א ב' שזה כבר בדיקות רפואיות, פה אתה יודע שהשכל כבר לא קובע,

אלא רק מה שאלוהים (הדבר הזה שלא קיים..) נתן לך ותקווה לעבור את כל הבדיקות בסדר, הרבה מאוד (לפי מה שאני ראיתי וגם לי זה קרה)

עוברים את כל השלבים הרפואיים בצורה חלקה מגיעים לרופא שמסכם לך הכל ואומר לך אם אתה כשיר לגיבוש - הוא עושה לך מדידות לחץ דם והרבה

מקבלים לחץ דם גבוה מאוד בגלל ההתרגשות והלחץ מהתוצאה, ככה גם קרא לי.

אז הוא לא אומר לך שב 15 דקות בצד, תנוח וננסה שוב. הוא שולח אותך הביתה לעשות 10 בדיקות עם הרופא משפחה ולשלוח להם בפקס.

זה שטויות, אם זה קורה לך ויש לך לחץ דם תקין בדר"כ תדע שאתה כבר בגיבוש כי 99.9% שהלחץ הגבוה היה מהתרגשות וכדומה.

זה מה שאני יודע, וזה השלבים שאני עברתי בנתיים. :)

בהצלחה!

אני ממש לא מבין בכל הקטע של הצבא

אתה מציע את עצמך כטייס, סתם ככה, ואם אתה מתאים (לפי מה? פרופיל?) אז כן?

אחרי מה מקבלים את המבחנים הראשוניים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צו ראשון זה פרופיל וכל שאר הדברים כמו קב"א (לא שאני יודע מה זה, אבל אני יודע שזה משהו שקשור חח) ?

אבל בצו הראשון הצבא מייחס חשיבות ליכולות לימודיות? כי כמה חברים זיינו את השכל שצריך 5 מת' ו-5 פיזיקה, ואני ב-4 מת' וכרגע בפיזיקה, אבל נראה לי ששנה הבאה אני מפסיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון לגיבוש שייטת?

לא כ"כ נכון אני מכיר מישהו שיש לו סעיף ראיה והוא מתגייס לצוללות השבוע.. הוא עבר גיבוש והכל ועדיין עם בעיית ראיה

זה הכל תלוי במספר לא פוסלים אותך על הסף אם יש לך ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד שמישהו עולה על f16 ן הוא צריך לשרת איזה 10 שנים בחייל ולהכיר כל במטוס ועד אז אלוהים גדול ;)

מטוס של 30 מיליון דולר זה לא צחוק :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שעצוב כאן הוא שהאידיוט הזה אפילו לא יודע לאיית נכון קורס טיס...

חבל שהסלקציה של צה"ל בכל נוגע לקורסים מובחרים לוקה בחסר...

למי זה מופנה בדיוק? ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...