גיבוש טייס - אפריל 2006. מי בא? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גיבוש טייס - אפריל 2006. מי בא?

Ran B

Recommended Posts

לקראת הגיבוש הקרב ובא, רציתי לדעת מי עבר את כל השלבים וזומן לגיבוש הזה ב2 באפריל.

אני עברתי ירפ"א ב' בתחילת ינואר וקבלתי את הזימון עם כרטיסי הנסיעה לתל השומר, לפני כמה ימים בדואר.

אז מי מזומן ובא? ;D

בהצלחה לכולם! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אין לי ממש מושג, אבל אני בטוח שיש קצת חומר באינטרנט אם אתה מעוניין לדעת.

בפורום "פרש" יש כמה תארדים של אנשים שמספרים חוויות [כאלה שעשו את הגיבוש במחזורים קודמים],

מה עושים, איך היה להם וכדומה.

יצא לי לקרוא קצת מזה. הבנתי שאתה חיי ממש על מערכת של שניות וזמן, אין לך שעון ואתה די מנותק.

מקפיצים אותך בלילה, יש לך מסעות עם אלנוקה ופק"לים (לא שיש לי מושג כ"כ מזה).

אבל סה"כ נשמע חוויה לכל אחד, בין אם הוא עובר או לא.

אז שיהיה בהצלחה, ואני מקווה שמי שבאמת רוצה קורס טייס יתגשם חלומו והוא יעבור.

אני עדיין מתלבט אם זה מה שאני רוצה. :)

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאמין לי שאתה לא רוצה לדעת מה זה עלונקות ופקלי"ם..

וזמן בצבא זה קודש, גם בלי שעון.

הגיבוש של הטייסים נחשב לקשה ביותר וזה מכיוון שטובים לטייס והטובות לטייסים, צוות טייס מעל הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיבוש טייס הוא בהחלט לא הגיבוש הקשה ביותר.

אך מכיוון שלא מדובר ביחידה קרבית מיוחדת, נבחנים בנוסף למנטליות של המועמד גם היכולת שלו לתפקד ולחשוב במצבי לחץ (בדומה מאוד לגיבוש חובלים - שם יש דגש על חשיבה תוך כדי מאמץ מרוכז).

כמובן דרוש גופני גבוה על מנת לסיים את הגיבוש בהצלחה

אלונקות - אני מניח שאתם מכירים, מן מיטה כזאת שעליה סוחבים פצועים, משמשת בגיבושים להקשות במסעות (בד"כ על כל אלונקה יש 3 שקי חול מלאים = 80 ק"ג).

פקלים - כל מתגבש לוקח על עצמו את הנשק שמקבלים בגיבוש + 2 מימיות + שק חול של בערך 10 קילו על הגב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיבוש טייס הוא בהחלט לא הגיבוש הקשה ביותר.

אך מכיוון שלא מדובר ביחידה קרבית מיוחדת' date=' נבחנים בנוסף למנטליות של המועמד גם היכולת שלו לתפקד ולחשוב במצבי לחץ (בדומה מאוד לגיבוש חובלים - שם יש דגש על חשיבה תוך כדי מאמץ מרוכז).

כמובן דרוש גופני גבוה על מנת לסיים את הגיבוש בהצלחה

אלונקות - אני מניח שאתם מכירים, מן מיטה כזאת שעליה סוחבים פצועים, משמשת בגיבושים להקשות במסעות (בד"כ על כל אלונקה יש 3 שקי חול מלאים = [b']80 ק"ג).

פקלים - כל מתגבש לוקח על עצמו את הנשק שמקבלים בגיבוש + 2 מימיות + שק חול של בערך 10 קילו על הגב.

???

תנסה 7 פקלי"ם על אלונקה(200 קילו), ו30 קילו על הגב.

יום גיבוש לנחל מוצנח...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה סה"כ 3 שעות גיבוש נדמה לי, לכן זה הרבה הרבה יותר מרוכז.

בגיבוש של 4 ימים אתה לא יכול לתת 30 קילו על הגב ואלונקה של 200 קילו.

ונראה לי שאתה מגזים...ז"א אני בטוח שאתה מגזים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום , אבל שום מצב שנתנו לכם לסחוב 30 קילו על הגב ו 200 קילו על האלונקה . אולי זה נראה לך כבד , אבל זה לא 200 קילו .

בד"כ סוחבים על הגב בין 10 ל 15 קילו , וכשפותחים אלונקה שמים עליה 7-8 תדלים . יוצא משהו כמו 100 קילו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה מופנת אלי?

תנאי הקבלה? אין לי ממש מושג, כל אחד יתן לך פה פרטים כמה קב"א צריך וכמה דפ"ר,

אין לי ממש מושג בדברים האלה, אבל נדמה לי שטייס צריך קב"א 54 ועוד כמה נתונים תואמים.

את הזימון למכתבים הראשונים אתה מקבל ממש כחודש פחות או יותר אחרי הצו ראשון שלך, במידה ואתה מתאים כמובן.

אם עברת את המיונים הראשונים (מבחן פסיכוטכני, מבחן קורדינאציה ומבחן של פירוק והרכבה של מכונה כלשהיא) ->

אתה עובר לשלב ירפ"א א' (שאותו יכולים לחלק לך ל2 חלקים בימים שונים, או את 2 החלקים באותו יום - ככה עשו לי זה היה יום סיוט של

איזה 7~8 שעות בירפ"א שם כל הזמן במבחנים בלי הפסקות! ששם יש לך סימולאטור, עוד מבחנים, לספר קורות חיים, אסיטואציות פסיכולוגיות כאלה,

כל מיני שטויות ובולשיט למניהם) ->

אם עברת את שלב ירפ"א א' בהצלחה -> אתה מזומן לשלב האחרון ירפ"א ב' בו אתה נפגש עם פסיכולוגית שמקריא לך דברים שרשמתי באסיטואציות

ועל עצמך בירפ"א א' ושואלת אותך שאלות מפגרות ואתה צריך לענות איכשהו.

אם עברת את שלב הפסיכלוגית (אומרים לך במקום) -> אתה עובר להמשך ירפ"א ב' שזה כבר בדיקות רפואיות, פה אתה יודע שהשכל כבר לא קובע,

אלא רק מה שאלוהים (הדבר הזה שלא קיים..) נתן לך ותקווה לעבור את כל הבדיקות בסדר, הרבה מאוד (לפי מה שאני ראיתי וגם לי זה קרה)

עוברים את כל השלבים הרפואיים בצורה חלקה מגיעים לרופא שמסכם לך הכל ואומר לך אם אתה כשיר לגיבוש - הוא עושה לך מדידות לחץ דם והרבה

מקבלים לחץ דם גבוה מאוד בגלל ההתרגשות והלחץ מהתוצאה, ככה גם קרא לי.

אז הוא לא אומר לך שב 15 דקות בצד, תנוח וננסה שוב. הוא שולח אותך הביתה לעשות 10 בדיקות עם הרופא משפחה ולשלוח להם בפקס.

זה שטויות, אם זה קורה לך ויש לך לחץ דם תקין בדר"כ תדע שאתה כבר בגיבוש כי 99.9% שהלחץ הגבוה היה מהתרגשות וכדומה.

זה מה שאני יודע, וזה השלבים שאני עברתי בנתיים. :)

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ממציא.

הפק"לים על הגב היו 30 קילו ועל העלונקה 6-8 פקלים שכל אחד גם כן 30 קילו..

וזה לא היה רק בצוות שלי בדקתי עם חברים.

עם העלונקות עברנו 4 קילומטר, הלוך בהליכה חזור בהפוגות[ריצה הליכה ריצה הליכה]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...