שאלה למתמטיקאים שמבניכם בנושא שיטת ההכפלה(בהימורים)! - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה למתמטיקאים שמבניכם בנושא שיטת ההכפלה(בהימורים)!

likantrop

Recommended Posts

שאלה לי למוחות הדגולים של הפורום!( ;))

לפני כשבועים התחלתי להתעניין קצת בהימורים,בסוגים,בשיטות ובהסתברויות שונות שלהם.

לאחר שיטוט ממושך ברשת וחיפוש מייגע אחר חומר נורמלי(אני מדבר על מאמרים וכתבות נורמליות ואוביקטיביות ולא על זבל פרסומי במסווה של אוביקטיביות),הגעתי למאמר של ד"ר אדוארד ת'ורפ(האיש הראשון שהמציא(או לפחות פרסם) את שיטת "ספירת הקלפים בבלק ג'ק),לגבי משחקי קזינו שונים ובין היתר לגבי ניהול חלוקת הכסף שלך(הכוונה ל"שיטות" הימור שונות).

המאמר מדבר בעיקרון לגבי כל השיטות השונות אך מביא דוגמא ספציפית לגבי "שיטת ההכפלה".

למי שלא מכיר,השיטה אומרת שאם אתה מהמר במשחק מסוים(לדוגמא רולטה,שם אחוזי ההצלחה שלך הם כמעט חמישים אחוז),אתה צריך לבחור סכום התחלתי כלשהו וכל פעם שאתה מפסיד עליך להכפיל את הסכום שעליו הימרת,כך ברגע שתנצח אתה תחזיר לעצמך את כל הסכום שהפסדת+הסכום ההתחלתי שלך(באופן תאורתי,הרי אם אתה מהמר כל הזמן,בסופו של דבר אתה צריך לנצח וכך באותו ניצחון בודד,אתה תחזיר את כל ההפסדים שלך).

אז כמו שאמרתי,המאמר מדבר על השיטה הזאת ומסביר למה היא לא יעילה. קראתי את מה שכתוב,הבנתי בהתחלה,אבל אחרי זה איבדתי אותו,יש שם כמה דברים שהוא אומר שלא נראים לי הגיוניים.

האם מישהו יכול בבקשה לקרוא את מה שכתוב שם ולהסביר לי כמה דברים?(לינק מצורף)

הערה:המאמר מחולק ל4 חלקים(1.משחקי קלפים 2.משחקי גלגל 3.משחקים אחרים 4.ניהול כסף),אין צורך לקרוא את חלק אחד כדי להבין חלק אחר,אין ביניהם שום קשר,השאלה שלי היא לגבי חלק 4.

אגב,למרות ש"אין צורך" לקרוא הכל,זה סתם מעניין להעשרה כללית.

"THE MATHEMATICS OF GAMBLING"

by DR.Edward Thorp

http://www.bjmath.com/bjmath/thorp/tog.htm

תודה רבה!

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, שכחת גם לציין שיש שם יותר מ 30 עמודים.

אז אולי תמקד את השאלה שלך לנושא מסויים.

אם שאלתך היא רק לגבי שיטת ההכפלה ברולטה אז הרעיון הוא שלמרות שתיאורטית תמיד תרוויח בסוף, השיטה לא מעשית משתי סיבות (נניח שסכום ההימור הראשוני שלך 1000$).

1. אם אתה מגיע לתור 10 ועדיין לא זכית תצטרך בתור 11 לשים מעל 1,000,000$ וזה הולך וגדל כך שבתור 36 לפי החישובים שלו תצטרך יותר כסף ממה שיש בעולם (אמנם הסיכוי לכך אפסי אבל קיים ואז לא תוכל להחזיר את כספך)

2. בעולם האמיתי הקזינו מגביל את הסכום המירבי להימור ואם נניח שזה 1,000,000$ והגעת לתור 11 בלי לזכות לא תוכל להמר על הסכום המדויק של 1,024,000 אלה רק על 1,000,000 ואז גם אם תזכה, תפסיד למעשה 23$

ובכל מקרה השיטה הזאת מבטיחה לך רק רווח של סכום ההשקעה הראשוני (1000$ במקרה שלהלן) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מהמר, אבל למיטב ידיעתי, אם אתה לא רוצה לשבור את הקזינו אלא רק לזכות בסכום צנוע, אז הסיכויים הכי טובים שלך הם להמר בסכומים קבועים (ולא גבוהים) על שניים מתוך שלושת קבוצות המספרים לאורך זמן.

בכל מקרה, מומלץ שלא להמר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, שכחת גם לציין שיש שם יותר מ 30 עמודים.

חחחח,אה כן שכחתי לציין את זה. ;D

לא,סתם,האמת שהשאלות שלי מתייחסות רק לחלק שנקרא"MATHEMATICAL SYSTEMS" שזה בערך 7 עמודים,ואתה לא באמת צריך ממש להתעמק בכל ה 7 עמודים אלא רק בחלק קטן שמתאר פעולות מטמטיות.

בכל אופן אוקיי,אתה צודק,אני אשאל חלק מהדברים שלי עכשיו.

טוב,אז קודם כל לגבי מה שאתה אמרת.

אתה צודק שאם אני אתחיל להמר מ1000$ אז תוך זמן קצר אני אזדקק לכמה מיליונים,אבל אם אני אהמר לדוגמא על דולר אחד אז כדי להגיע לשלב ה11 אני אזדקק רק לאלף דולר.(כמתואר בטבלה 8-2 בדף מס 2)

וברור שבסיום כל "תבנית"(הכוונה לניצחון שלי שבסיומו אני חוזר להמר על הסכום ההתחלתי),אני אזכה רק בדולר אחד,אבל אני לא מבין למה אי אפשר לדוגמא לחזור על התבנית הזאת 150 פעם לדוגמא(150 $ ביום זהו שכר לא רע בכלל,אגב שים לב שאתה לא צריך לשלם מיסים על זה ;)).

לפי מה שאני הבנתי,הבעיה עם השיטה הזו היא שיש לה סיכוי להיכשל(11 הפסדים ברציפות) ואז אתה מפסיד את כל הכסף שלך.וכמו שהחוק הידוע אומר "במספרים אינסופיים כאשר יש סיכוי למשהו שהוא יקרה-הוא יקרה".

מה שלא הבנתי זה,מי אמר שאני אפסיד את כל הכסף שלי,לפני שאני אזכה בסכום שיפצה אותי על כך?

טוב,למעשה ד"ר ת'ורפ אמר את זה,והביא איזו הוכחה מטמטית,אבל לא הבנתי שם שום דבר(עמ'2-3 "THE PROBLEM WITH DOUBLING UP") .

עוד שאלה שיש לי היא לגבי הטבלה 8-2.כאשר הוא מתאר את הסיכוי שלי שתוצאה מסוימת תיפול בגורל(עמודה חמישית) משום מה הוא רושם שהסיכוי שאני אזכה בפעם הראשונה היא 18\38 ואילו בשאר הפעמים הם (20\38)*(18\38),(20\38)בחזקת 2 *(18\38) וכן הלאה.

למה??

מעבר לכך,עוד משהו שלא הבנתי,(כמו שBORG הקדים אותי ואמר) הרי יש את השיטה של לשים על 2 מתוך שלושת קבוצות המספרים.אז למה אי אפשר לשלב אותה עם שיטת ההכפלה? וכך הסיכוי להפסד הוא עוד יותר קטן(מה גם שבמצטבר אז הרי לשחקן יש באמת יותר סיכוי לזכיה(למרות שגם הסיכון יותר גדול(יותר כסף))).

רק להבהיר,BORG(וכל השאר ;)),השיטה שציינת,גם היא לא עובדת(לאורך זמן כמובן,כל מה שאני מדבר עליו הוא לאורך זמן),את זה אני יודע באופן עובדתי.עעכשיו אני רק רוצה שיסבירו לי את זה גם באופן מטמטי.

טוב אלו השאלות שיש לי בנתיים!!

אח"כ יהיו לי עוד! :)

תודה!!!! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד שאלה שיש לי היא לגבי הטבלה 8-2.כאשר הוא מתאר את הסיכוי שלי שתוצאה מסוימת תיפול בגורל(עמודה חמישית) משום מה הוא רושם שהסיכוי שאני אזכה בפעם הראשונה היא 18\38 ואילו בשאר הפעמים הם (20\38)*(18\38),(20\38)בחזקת 2 *(18\38) וכן הלאה.

למה??

מאורע מסויים מתרחש בהסתברות p. אז בנסיון הראשון הוא יראה בהסתברות p. כדי שהמאורע יקרה בנסיון השני צריך שבנסיון הראשון הוא לא יתרחש לכן ההסתברות תיהיה p*(1-p) ובנסיון השלישי צריך שהוא לא יתרחש בשני הנסיונות לפני זה כלומר ההסתברות שהמאורע יתרחש בנסיון השלישי הוא p*(1-p)^2 וכך האלה...

בכל אופן, רק רציתי לומר, שאני מקווה שאתה מודע לכך שהמשחקים בקזינו שאתה משחק נגד הבית בנויים כך שלאורך הזמן לבית יש יתרון. כלומר לאורך זמן הבית תמיד ינצח ואתה תמיד תפסיד. לכן העצה הכי טובה תהיה, לא משנה איך אתה מהמר תצא מהמשחק כמה שיותר מהר אחרי שאתה עובר לרווח הראשון שלך. כמובן שיש משחקים יותר כדאים (הבית בפחות יתרון) ויש משחקים שהם כמו לזרוק כסף לפח. בכלל הכי טוב לדבוק במשחקים בהם אתה נגד שחקנים אחרים ולא הבית, כי שם יש אשכרה סיכוי להתמיד בנצחון (תלוי ביכולת המשחק שלך כמובן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמר kookie לפני, לבית יש יתרון בהימורים ועל כך בנוי הרווח שלו ולכן מסביר ד"ר טורפ במאמר שאם נניח שהבית מרוויח 3% על כלל ההימורים ואתה בניסיונותיך הרבים במשך יום העבודה שלך תשים 10000$ - ושוב אתה לא חייב להביא 10000$ מהבית מספיק שתביא 1000$ ותשחק איתם 10 פעמים. בסיכום הקזינו ירוויח 3% מה 10000$ שהימרת שזה מסתכם ל 300$. כלומר באת עם 1000$, רצית להרוויח, ובסוף יצאת עם 700$ לא כולל שתיה ופיצוחים.

כמובן שכל זה בממוצע ולכן יתכן ובאמת תרוויח כמה דולרים אך למחרת תפסיד אותם (או שמישהו אחר יפסיד).

בממוצע הקזינו ירוויח את ה 3% שלו על המחזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאורע מסויים מתרחש בהסתברות p. אז בנסיון הראשון הוא יראה בהסתברות p. כדי שהמאורע יקרה בנסיון השני צריך שבנסיון הראשון הוא לא יתרחש לכן ההסתברות תיהיה p*(1-p) ובנסיון השלישי צריך שהוא לא יתרחש בשני הנסיונות לפני זה כלומר ההסתברות שהמאורע יתרחש בנסיון השלישי הוא p*(1-p)^2 וכך האלה...

:kopfpatsch:

דההההההה!!!! זה כל כך ברור!

איך לא הבנתי לפני זה?

תודה! :)

בכל אופן, רק רציתי לומר, שאני מקווה שאתה מודע לכך שהמשחקים בקזינו שאתה משחק נגד הבית בנויים כך שלאורך הזמן לבית יש יתרון. כלומר לאורך זמן הבית תמיד ינצח ואתה תמיד תפסיד. לכן העצה הכי טובה תהיה, לא משנה איך אתה מהמר תצא מהמשחק כמה שיותר מהר אחרי שאתה עובר לרווח הראשון שלך. כמובן שיש משחקים יותר כדאים (הבית בפחות יתרון) ויש משחקים שהם כמו לזרוק כסף לפח. בכלל הכי טוב לדבוק במשחקים בהם אתה נגד שחקנים אחרים ולא הבית, כי שם יש אשכרה סיכוי להתמיד בנצחון (תלוי ביכולת המשחק שלך כמובן).

אתה צודק לגמרי(וזה בדיוק מה שאני רשמתי בהודעה מקודם ;) ),אבל מה שאני רוצה להבין זה למה מבחינה מטמטית כאשר יש לקזינו יתרון אז שיטות שונות כגון שיטת ההכפלה,לא יפעלו(אף שיטה לא תפעל).הרי לפי ההגיון הפשוט,בעוד לשלקזינו יש יתרון במספר המשחקים שהוא ינצח בהם,לי מספיק רק ניצחון אחד.

וכמו שכבר אמרתי מקודם,ההגיון הפשוט הזה,טועה לגמרי,ואני מעוניין להבין -למה?

התשובה במאמר.הבעיה שהאינטרקציה שלי עם מטמטיקה היא כזו שלא שמעתי את השם הזה כבר קרוב לשנתיים ;),ואני מחפש מישהו שיסביר לי כמה דברים.

עריכה-עכשיו שמתי לב שהיתה תגובה בזמן שכתבתי.

SHLOMOM,אבל זה מה שאני לא מבין,למה הבית ירוויח 3% מהסכום שלי?

הוא לא אמור להרוויח 3% מ ה-פ-ע-מ-י-ם? (סליחה על ההקווים,פשוט אני לא יודע איך לעשות הדגשה בזמן העריכה).

לא אכפת לי כמה פעמים הוא ירוויח,לי מספיק רק ניצחון אחד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד ששרף (והרוויח) כמה אלפי דולרים בLAS VEGAS נראה לי שאני יכול לתת לך תשובה בלי לקרוא את המאמר.

אגב, שיחקתי רק ברולטה.

בוא נתחיל מהדבר הכי חשוב.

לדעתי אסור להמר באינטרנט מהסיבה הפשוטה שאתה לא יודע איך הקוד בנוי, ויתכן מאוד שהמשחק מכור מראש בצורה מוגזמת.

עכשיו ללקח החשוב ביותר שלי מחופשת ההימורים שלי. (הבנתי את זה אחרי שהפסדתי כמה אלפים, ואחרי שהבנתי את זה יצאתי מכל הנסיעה ברווח+ כיסוי כל ההוצאות)

הדילרים יודעים לשלוט איפה הכדור יפול.

תשחק בשולחן רגיל ופתאום תשים כמה מאות דולרים על השולחן וישר עוצרים הכל וקוראים לדילר הבכיר לזרוק את הכדור.

זה נשמע מוזר ולא הגיוני, אבל זה נכון.

הרולטה מסתובבת בעזרת מנוע חשמלי בקצב קבוע. הדילר עוזב את הכדור מעליה והוא מתחיל לקפוץ עד שהוא נוחת.

איזה הוכחה אני מספק לזה?

פשוט, נסיון.

באחד הימים היתה דילרית נחמדה מאוד בשולחן שלי וסתם התחלנו לדבר תוך כדי ובגלל "הקשר" ביננו התחלתי לתת לה טיפים אחרי כל זכיה שלי.

בשלב מסויים החלטתי להתקמצן ולא לתת למה כמה אסימונים כל פעם, אלא הצעתי לשחק לה על מספר מסוים. (ככה שאני מסכן רק אסימון אחד בכל סיבוב)

אחרי כמה סיבובים היא שאלה אותי אם אני עדיין משחק בשבילה על אותו מספר, פתאום התחילו הזכיות...

אחרי כל זכיה שלה, היא אמרה לי דברים כמו "היום הולדת של הבת שלי זה בחמישי לחודש" כמובן שאחרי פעמיים שהיא זכתה (לא ברצף, היו מספר סיבובים בין לבין שהיא הפסידה בין זכיה לזכיה) העסק נראה לי חשוד והתחלתי לשים שני אסימונים. (אחד לי ואחד בשבילה)

ב80% מהסיבובים שהמספר שלה לא זכה, אחד מהמספרים שלי זה. (לא בצורה ישירה, אלה בהימורים על שורה וטור וכאלה)

אחרי שהיא צברה כמה מאות דולרים (!!) עשו החלפת דילרים עם השולחן השני. (קורה כל שעה)

מיד התחלתי להפסיד בכמויות.

עזבתי את השולחן וחזרתי אחרי 20 דקות.

ניצלתי את הזמן וחשבתי על מה שקרה, והחלטתי לנסות שוב את הרעיון של לשחק מספר בשביל הדילר.

שוב התחיל הקטע של הדיבור עם הדילר ואחרי כמה זכיות קטנות הצעתי לשחק בשבילו על מספר.

תנחשו מה קרה?

הדילר זכה (בהימור ישיר) כל מספר סיבובים ואני זכיתי כמעט כל סיבוב. (לא בהימור ישיר)

צירוף מקרים?

גם אני חשבתי ככה.

החלטתי לנסות בימים שאחרי זה את הרעיון גם בבתי קזינו אחרים.

במשך יומיים הרווחתי חזרה את כל ההפסדים+כיסוי החופשה+רווח. (זה עבד בעוד שלושה בתי קזינו)

היה עוד אחד שזה לא עבד בו, אבל שם כל הדילרים מבוגרים וממש מקצועיים ולא מדברים עם הלקוחות סתם ככה.

עד כאן הרקע שלי.

הבעיה בשיטה של הכפלה היא פשוטה:

יש סכום מקסימלי נמוך יחסית להימורים בשולחנות עם סכום הימור מינימלי שנמוך מ10$.

יש סכום רווח מקסימלי לכל שחקן בכל סיבוב! (ז"א שאם המרת 1000$ על מספר והוא יצא, אתה לא תקבל 36*ההימור שלך אלה רק את הסכום המקסימלי שהוא בדרך כלל בסביבות 1000$ - שוב, כל זה בשולחנות שאתה יכול לשחק בהם בלי למשכן את הבית)

וכמובן, האם נשמע לך הגיוני לסכן 700$ בשביל להחזיר הפסד של 3$?

ממש לא!

תאמין לי שגם אני חרשתי את הרשת למצוא "שיטות" לפני הנסיעה לשם ובתכלס השיטה הכי טובה זה להקציב לך סכום (נגיד 40$) שרק עליו אתה משחק.

אם נגמרו לך הציפים קום ולך משם. מקסימים תפסיד 40$ והעברת כמה שעות בכיף.

תזכור, אתה לא מפסיד עד שאתה לא יוצא מהמלון והולך הביתה. היום הפסדת? מחר אתה יכול לזכות בחזרה בכל ההפסדים שלך.

תזכור שהעסק של הקזינו זה למצוא שיטות איך לחלוב אותך בלי שתרגיש, והם עושים מיליארדים ממנו.

נראה לך באמת שאתה תמצא באינטרנט איזה משהו שהם לא מכירים או חשבו עליו לבד?

לדוגמא, השולחנות בווגאס היו פעם רולטה אירופאית והם החליטו להפוך אותם לרולטה אמריקאית. (המספר 0 מופיע פעמיים בגרסה האמריקאית ודופק לחלוטין את הסיכוי שלך לרווח)

מעבר לכל זה, כשזה מגיע לרולטה, יש לי עצה כללית:

תפזר את ההימורים שלך.

אני היתי מתפרס על איזה שליש מהשולחן ואמנם היתי מפסיד (נגיד) 10 ציפים, אבל היתי זוכה ב13 וככה צוברים רווח.

הרעיון הוא לשחק בהצלבה. גם על השליש הראשון וגם על השורה שהציפ נמצא בה שם וגם על האי זוגי לדוגמא. (כל ההימורים מצביעים בעצם על מספר אחר ראשי שיניב זכיה גדולה, אבל הם גם "יכסו" את עצמם לפחות חלקית במקרה של זכיה לא ישירה איתם. (נגיד יצא מספר מהשליש הראשון והוא זוגי ולא מהשורה שהימרת עליה, אתה עדיין זוכה, או מפסיד פחות ליתר דיוק)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

likantrop,

אני מניח ש LazyBoy מעלי מתוך נסיונו הסביר די טוב למה ה"שיטות" לא יעבדו.

כי הם תיאורטיות ומניחות שאין לך מגבלת כסף ושאין לקזינו מגבלות וזה לא נכון.

כפי שהוסבר בשולחנות שאתה יכול לשים דולרים בודדים הגבול להימור מאוד נמוך (יחסית) וגם סכום הזכיה מוגבל .

לשולחנות של הגדולים כנראה שלא יתנו לך להתקרב וגם שם אני מניח שיש דילרים מקצועיים ששולטים "יחסית" ברצף האירועים.

וגם בוא תגיד לי מה יקרה אם (אפילו מבחינה סטטיסטית טהורה) לא תזכה 11 או 12 פעמים האם תסכן עוד 2000-4000$ בשביל להחזיר לעצמך את הדולר המסכן?

בקיצור ה"שיטה" נכונה סטטיסטית אבל העולם האמיתי הוא לא מודל מושלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"במספרים אינסופיים כאשר יש סיכוי למשהו שהוא יקרה-הוא יקרה".

אני לא בטוח למה אתה מתכוון, אבל באופן כללי - זה לא נכון.

השאלה, השאיפה לאינסוף, אם אתה מרוויח או מפסיד. כלומר, נכון - יכול להיות ש-70 פעמים תפסיד רצוף, ותגיע לסכום אסטרונומי. אבל מה הסבירות לזה? נכון, גם משהו בסבירות אפסית יקרה באינסוף, ככל הנראה. אבל - השאלה היא אם לא סביר מאוד שלפני זה תרוויח סכום גדול ממנו.

עכשיו, לדעתי - כשאתה מכפיל כל הזמן ב-2, שולי הרווח שלך אפסיים, ולכן התשובה היא שאתה תפסיד. אבל אולי אם תכפיל ב-2.5, או 3 אז זה לא ככה?

באמת שאין לי מושג - אבל מה שבטוח, זה לא עובד, כמו שהסבירו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו, לדעתי - כשאתה מכפיל כל הזמן ב-2, שולי הרווח שלך אפסיים, ולכן התשובה היא שאתה תפסיד. אבל אולי אם תכפיל ב-2.5, או 3 אז זה לא ככה?

אתה מתכוון לשחק בצורה שאם אתה מפסיד אתה מהמר על יותר מפי 2?

גם זה לא עובד..

שוב, העיקרון שאתה מסכן המון כסף בשביל להחזיר הפסד קטן לא עובד במציאות.

זו העבודה של הקזינו לכסות את עצמם מבחינה סטטיסטית והם עושים את זה מעולה.

עוד טיפ קטן:

עד כמה שאני זוכר, נדמה לי שעדיף דווקא לשחק על הימורים של 1:3 ולא על שחור/אדום או זוגי אי זוגי.

נגיד שהימרת בשלושה $ על שליש והוא זכה, תקבל את השלוש שלך ועוד 6.

אם זכית בהימור של הכפלה, תקבל 3 + 3.

לכאורה קל יותר לזכות בהימורים של חצי, אבל תחשבו על זה: (אם אתם תמיד משחקים על 3$)

המאזן בהימור על מכפיל מסוים:

הפסד. (3$-)

עוד הפסד. (6$-)

זכיה (3$-)

לעומת המאזן בהימור של שליש:

הפסד. (3$-)

עוד הפסד. (6$-)

זכיה (0$ - אין הפסד ואין רווח ואפשר לשחק מהתחלה בלי להזיע)

הנקודה היא שהימורים עם כמעט חמישים אחוז זכיה לא משתלמים למרות העדיפות שלהם מבחינת אחוזים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נתחיל מהדבר הכי חשוב.

לדעתי אסור להמר באינטרנט מהסיבה הפשוטה שאתה לא יודע איך הקוד בנוי, ויתכן מאוד שהמשחק מכור מראש בצורה מוגזמת.

עד כמה שהבנתי יש כל מיני גופים שדווקא מפקחים,בודקים ונותנים אישורים לתוכנות קזינו שונות.ויש כללים נוקשים מאוד לגבי בחירה של קזינו וירטואלי,שדווקא ניתן למצוא בעזרתם קזינואים בסדר(מסתכלים בין היתר גם על RATIONS של זכיות),אבל כמובן אני לא אבטח באף קזינו וירטואלי עם יותר מ64$.

ואכן באמת לא חסרים רמאים ברשת.

עכשיו ללקח החשוב ביותר שלי מחופשת ההימורים שלי. (הבנתי את זה אחרי שהפסדתי כמה אלפים, ואחרי שהבנתי את זה יצאתי מכל הנסיעה ברווח+ כיסוי כל ההוצאות)

הדילרים יודעים לשלוט איפה הכדור יפול.

תשחק בשולחן רגיל ופתאום תשים כמה מאות דולרים על השולחן וישר עוצרים הכל וקוראים לדילר הבכיר לזרוק את הכדור.

זה נשמע מוזר ולא הגיוני, אבל זה נכון.

הרולטה מסתובבת בעזרת מנוע חשמלי בקצב קבוע. הדילר עוזב את הכדור מעליה והוא מתחיל לקפוץ עד שהוא נוחת.

איזה הוכחה אני מספק לזה?

פשוט, נסיון.

באחד הימים היתה דילרית נחמדה מאוד בשולחן שלי וסתם התחלנו לדבר תוך כדי ובגלל "הקשר" ביננו התחלתי לתת לה טיפים אחרי כל זכיה שלי.

בשלב מסויים החלטתי להתקמצן ולא לתת למה כמה אסימונים כל פעם, אלא הצעתי לשחק לה על מספר מסוים. (ככה שאני מסכן רק אסימון אחד בכל סיבוב)

אחרי כמה סיבובים היא שאלה אותי אם אני עדיין משחק בשבילה על אותו מספר, פתאום התחילו הזכיות...

אחרי כל זכיה שלה, היא אמרה לי דברים כמו "היום הולדת של הבת שלי זה בחמישי לחודש" כמובן שאחרי פעמיים שהיא זכתה (לא ברצף, היו מספר סיבובים בין לבין שהיא הפסידה בין זכיה לזכיה) העסק נראה לי חשוד והתחלתי לשים שני אסימונים. (אחד לי ואחד בשבילה)

ב80% מהסיבובים שהמספר שלה לא זכה, אחד מהמספרים שלי זה. (לא בצורה ישירה, אלה בהימורים על שורה וטור וכאלה)

אחרי שהיא צברה כמה מאות דולרים (!!) עשו החלפת דילרים עם השולחן השני. (קורה כל שעה)

מיד התחלתי להפסיד בכמויות.

עזבתי את השולחן וחזרתי אחרי 20 דקות.

ניצלתי את הזמן וחשבתי על מה שקרה, והחלטתי לנסות שוב את הרעיון של לשחק מספר בשביל הדילר.

שוב התחיל הקטע של הדיבור עם הדילר ואחרי כמה זכיות קטנות הצעתי לשחק בשבילו על מספר.

תנחשו מה קרה?

הדילר זכה (בהימור ישיר) כל מספר סיבובים ואני זכיתי כמעט כל סיבוב. (לא בהימור ישיר)

צירוף מקרים?

גם אני חשבתי ככה.

החלטתי לנסות בימים שאחרי זה את הרעיון גם בבתי קזינו אחרים.

במשך יומיים הרווחתי חזרה את כל ההפסדים+כיסוי החופשה+רווח. (זה עבד בעוד שלושה בתי קזינו)

היה עוד אחד שזה לא עבד בו, אבל שם כל הדילרים מבוגרים וממש מקצועיים ולא מדברים עם הלקוחות סתם ככה.

עד כאן הרקע שלי.

חחחח,נשמע מעניין.

אכן שמעתי סיפורים כמו זה שסיפרת,וכולם משום מה היו בLAS VEGAS,מעניין אם זו תופעה שיש רק שם(בגלל שבעיקרון הכל שם זה מפיה),או שזה בכל העולם?

אני יודע שיש דברים שקורים רק בLAS VEGAS.

אגב תמיד חשבתי שהדילר מסובב את הרולטה באופן ידני.

הבעיה בשיטה של הכפלה היא פשוטה:

יש סכום מקסימלי נמוך יחסית להימורים בשולחנות עם סכום הימור מינימלי שנמוך מ10$.

יש סכום רווח מקסימלי לכל שחקן בכל סיבוב! (ז"א שאם המרת 1000$ על מספר והוא יצא, אתה לא תקבל 36*ההימור שלך אלה רק את הסכום המקסימלי שהוא בדרך כלל בסביבות 1000$ - שוב, כל זה בשולחנות שאתה יכול לשחק בהם בלי למשכן את הבית)

וכמובן, האם נשמע לך הגיוני לסכן 700$ בשביל להחזיר הפסד של 3$?

ממש לא!

לגבי הבעיה של לשים סכום מקסימלי,זה פחות בעייתי מפני ש"תבנית" לא חייבת להיות ברצף,ואפשר לעבור משולחן בעל סכום מינימלי של 10$ לשולחן בעל סכום מינימלי של 100$(או 50$).

לגבי הקטע של הרווח המקסימלי,אז אני שומע על זה בפעם הראשונה.

באמת?

אבל עדיין,אם לדוגמא אני אתחיל מלהמר על דולר אז ההימור של ה1000$ זה כבר הדרגה ה11.

ולא מהמרים על 700$ להחזיר הפסד של3$,מהמרים על 700 דולר להחזיר הפסד של 695$(פלוס 5 דולר רווח).

מעבר לכל זה, כשזה מגיע לרולטה, יש לי עצה כללית:

תפזר את ההימורים שלך.

אני היתי מתפרס על איזה שליש מהשולחן ואמנם היתי מפסיד (נגיד) 10 ציפים, אבל היתי זוכה ב13 וככה צוברים רווח.

הרעיון הוא לשחק בהצלבה. גם על השליש הראשון וגם על השורה שהציפ נמצא בה שם וגם על האי זוגי לדוגמא. (כל ההימורים מצביעים בעצם על מספר אחר ראשי שיניב זכיה גדולה, אבל הם גם "יכסו" את עצמם לפחות חלקית במקרה של זכיה לא ישירה איתם. (נגיד יצא מספר מהשליש הראשון והוא זוגי ולא מהשורה שהימרת עליה, אתה עדיין זוכה, או מפסיד פחות ליתר דיוק)

likantrop,

אני מניח ש LazyBoy מעלי מתוך נסיונו הסביר די טוב למה ה"שיטות" לא יעבדו.

כי הם תיאורטיות ומניחות שאין לך מגבלת כסף ושאין לקזינו מגבלות וזה לא נכון.

כפי שהוסבר בשולחנות שאתה יכול לשים דולרים בודדים הגבול להימור מאוד נמוך (יחסית) וגם סכום הזכיה מוגבל .

לשולחנות של הגדולים כנראה שלא יתנו לך להתקרב וגם שם אני מניח שיש דילרים מקצועיים ששולטים "יחסית" ברצף האירועים.

בקיצור ה"שיטה" נכונה סטטיסטית אבל העולם האמיתי הוא לא מודל מושלם.

אבל זה מה שאני חוזר ואומר.השיטה לא נכונה סטטיסטית.

את הבעיות של העולם האמיתי,בסופו של דבר ניתן היה לעקוף. הבעיה היא שבמשחק שבו הסיכויים לטובת הקזינו,אף שיטה לא תעבוד לאורך זמן.

הסיכוי שלך להרוויח את ההפסדים שלך בחזרה הוא מאוד נמוך,ובממוצע בסופו של דבר אתה תזכה ב76%בערך מההון ההתחלתי שלך(שאותו אתה תפסיד).כך את זה כאקסיומה.

זה הוכח,רק שאני לא מבין את ההוכחה :P.

תאר לעצמך שהמצב היה הפוך,וכל ה"שיטות" האלו היו עובדות.כך לדוגמא את מפעל הפיס,במשחקים שלו אין הגבלות לסכום.יש להם משחק בשם "צ'אנס",במשחק הזה אתה בוחר כמה כסף אתה רוצה להשקיע,עליך לנחש לפחות קלף אחד מתוך חמישה נבחרים.אם אתה צודק,אז אתה זוכה בסכום שהשקעת*5.

(יכול להיות שאולי טעיתי קצת בחוקים,אבל הנקודה היא שיש לך 20% לניצחון אבל סכום הזכיה הוא כפול 5).

אם שיטת ההכפלה הייתה פועלת,כולם היו עושים כסף מזה(כמובן צריך לעשות קצת מודיפיקציה לשיטה,אבל העיקרון נשאר).

וגם בוא תגיד לי מה יקרה אם (אפילו מבחינה סטטיסטית טהורה) לא תזכה 11 או 12 פעמים האם תסכן עוד 2000-4000$ בשביל להחזיר לעצמך את הדולר המסכן?

זה לא להחזיר "דולר מסכן",זה להחזיר 1995$ דולרים מסכנים(הסכום המצטבר שהפסדת).

אני לא בטוח למה אתה מתכוון, אבל באופן כללי - זה לא נכון.

השאלה, השאיפה לאינסוף, אם אתה מרוויח או מפסיד. כלומר, נכון - יכול להיות ש-70 פעמים תפסיד רצוף, ותגיע לסכום אסטרונומי. אבל מה הסבירות לזה? נכון, גם משהו בסבירות אפסית יקרה באינסוף, ככל הנראה. אבל - השאלה היא אם לא סביר מאוד שלפני זה תרוויח סכום גדול ממנו.

יש שני סוגי אינסוף,אינסוף תיאורטי ואינסוף פרקטי.

אינסוף תאורטי זהו ערך מוחלט(או לא מוחלט,אבל כולם מבינם למה הכוונה) ואילו אינסוף פרקטי זהו ערך יחסי שתלוי במקרה שאליו משווים אותו.

כלומר,יחסית לסיבוב רולטה,כדי לראות שההתפלגות הסטטיסתית תצא במציאות כמו שמצפים לה,האינסוף זה 10 בחזקת 7 לדוגמא(10 מליון),ואתה תראה באמת שאם נסובב רולטה במשך 10 מליון פעמים,אז ב4,800,000 מהפעמים(בערך),אתה תזכה.

לזה התכוונתי.

לגבי הסבירות שיצא לך 12 פעמים רצוף הפסד,רק שתדע שבקזינואים בממוצע כל לילה יש לפחות 2-1 מקרים שבהם יש את אותו הצבע רצוף.

כלומר זה יהיה מוזר אם דבר כזה לא יקרה.

עוד טיפ קטן:

עד כמה שאני זוכר, נדמה לי שעדיף דווקא לשחק על הימורים של 1:3 ולא על שחור/אדום או זוגי אי זוגי.

נגיד שהימרת בשלושה $ על שליש והוא זכה, תקבל את השלוש שלך ועוד 6.

אם זכית בהימור של הכפלה, תקבל 3 + 3.

לכאורה קל יותר לזכות בהימורים של חצי, אבל תחשבו על זה: (אם אתם תמיד משחקים על 3$)

המאזן בהימור על מכפיל מסוים:

הפסד. (3$-)

עוד הפסד. (6$-)

זכיה (3$-)

לעומת המאזן בהימור של שליש:

הפסד. (3$-)

עוד הפסד. (6$-)

זכיה (0$ - אין הפסד ואין רווח ואפשר לשחק מהתחלה בלי להזיע)

הנקודה היא שהימורים עם כמעט חמישים אחוז זכיה לא משתלמים למרות העדיפות שלהם מבחינת אחוזים.

אבל כאן אתה צריך לסכן הרבה יותר כסף.

אגב כך גם בשיטה שאמרת להתפרש על כל השולחן.

:)

אגב,אמנם אני לא מתכנן נסיעת הימורים בזמן הקרוב,אבל חשבתי דווקא שהפעם הראשונה שלי תהיה באחת מהספינות האלו באילת.

מה אתה אומר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא שמדובר במשחק עם תוחלת שלילית, (חלק מהמשחקים הם אפילו משחקים עם תוחלת שלילית אינסופית)

מה שזה אומר הוא שאם תשחק מספיק פעמים תפסיד, והרבה.

עכשיו - בואו נניח שאנחנו רוצים להרוויח 10 דולר.

אם אנחנו לא רוצים שהסכום יתפוצץ מהר מאוד אז נהמר בתחלה על דולר.

על מנת להרוויח 10 דולר נאלץ לשחק 10 פעמים. וכאן הסיכויים להגיע להפסדים הם גדולים .מכיוון שלמשחקים יש תוחלת שלילית.

לכן אפילו על 10 דולר תצטרך תיאורטית גב כלכלי גדול מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או,רגע אחד מה זאת אומרת תוחלת שלילית אין סופית?(תן דוגמא)

ועוד משהו,אז מה שיש תוחלת שלילית?זה לא אמור להתייחס למספר ההפסדים ולא לסכומים עצמם?

משום מה יש לי הרגשה שאני לא קולט משהו מאוד בסיסי.

אתה יכול לתת לי כמה דוגמאות,בבקשה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוחלת - מושג בתורת ההסתברות שבערך אמור לציין ממוצע רווח.

דוגמה פשוטה של משחק קוביות -משחק מזל בו משלמים 4 שקלים, מגלגלים קוביה ומקבלים את הערך הנקוב בה. האם שווה לשחק במשחק?

בודקים בתוחלת - ע"י סיכום על כל המאורעות של הכפלת ההסתברות המאורע ברווח של אותו מאורע

E=1/6*6 +1/6*5 +1/6*4+1/6*3+1/6*2+1/6*1 -4

בממוצע תפסיד 1/2 שקל על כל משחק, ולכן המשחק לא כדאי. כמובן כל עוד שהתוחלת השלילית יותר גבוהה , כך המשחק יותר לא כדאי.

עכשיו - בוא ניקח משחק פשוט כלשהוא עם הסתברות מסויימת. ברגע שאתה משתמש בשיטת ההכפלה (ובהנחה שאין לך סכום בלתי מוגבל של כסף להמר עליו, כפי שהשיטהדורשת)

בהסתברות גבוהה יחסית אתה אולי תרוויח מעט, אבל בהסתברות קטנה אתה תפסיד המון!, ולכן בחישוב התוחלת התוחלת היא שלילית (עם כי סופית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...