סוללות ומטענים - עדכון אחרי שיחה עם היבואן &#1 - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סוללות ומטענים - עדכון אחרי שיחה עם היבואן &#1

cat2010

Recommended Posts

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ראשית:

cat2010 יש מצברים נידים כמו שהראתה בתמונה ועים תוספות של מנפח 2500 psi אור וכו

אשמח אם תפנה אותי לאתר שבו מוכרים אותם. :yelclap:

שנית.

כסיכום ביניים, נגיד שהסוללות החזקות כיום בארץ הן של חברת GP. ניתן למצוא אותן כאן:

http://zap.co.il/models.asp?x=20&y=11&keyword=gp+2600

ככה נראית האריזה:

thumb.aspx?Src=9204798.jpg&Width=178

מצאתי גם חזקות של ENERGIZER שלא ידעתי שמוכרים אצלנו:

http://zap.co.il/models.asp?x=0&y=0&keyword=energizer+2500

enerb2500l.jpg

וגם מצאתי את הסוללות של DURACELL למכירה, אם כי דגמים חלשים פחות:

http://zap.co.il/models.asp?x=0&y=0&keyword=duracell+2300

419004.JPG

כמו כן, נמכר גם המטען 30 דקות של DURACELL עם חלשות במקצת:

http://zap.co.il/models.asp?x=0&y=0&keyword=DURACELL+30+%D7%93%D7%A7%D7%95%D7%AA

153028.JPG

ובגירסה שחורה:

30mins.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

cat2010 ראיתי את המכשיר באחד העיתונים יכל להיות רוזנפלד, הוםסנטר, אייס קנה ובנה, דיפו, אוטו דיפו ,ישראכרט שם ראיתי אם אני ימצא שוב אני ישר יאמר לך

אגב היום קניתי מציאה אחושילינג ב-99 שח משו לפנים מטען שיש בו test 'discharge 'charge עים לד לטסט + 4 של 2300 mah +4 aaa 900mah שווה לאלה לא?

כזה דבר עולה איזה 200 לפחות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי יש כזה,אחלה מכשיר (רק שה-Discharge רלוונטי לסוללות ניקל-קדיום בעלות אפקט ,ולא לניקל-מאטל המסופקות).

קניתי ב-70 ש"ח כסט עיקרי למצלמה בנוסף לסט של 2 1600 GP עם מטען קומפקטי שיש לי לטיולים,

סוללות חזקות ,שמתי שתיים במצלמה שלי ביום חמישי לפני שלושה שבועות,הספיק עד לאתמול שבזמן הזה צילמתי כ-410 תמונות,כולל עם פלאש במקומות סגורים.

המטען נקרא "+ Europe x-3" ,והוא בא עם 4 2300mAH AA ניקל-מטאל,ועוד 4 900mAH AAA ניקל-מטאל מתוצרת Camelion,המטען מסוגל להטעין את סוגי הסוללות - AA,AAA,9V מסוגים של ניקל-מטאל וניקל-קדיום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמעו. הלכתי על הדבר הבטוח - וזה למצוא את היבואן של GP בישראל.

קוראים לחברה: " שירוקו ". מידע עליו ניתן למצוא כאן:

http://www.shiroco.co.il/scripts/aboutus.asp[

בכל מקרה, כמובן שמצאתי שהמחירים באתר שלו הם כמעט הכי זול שאפשר, וכוללים כמה שאין בשום מקום אחר, כמו למשל:

40 GP ALKALINE לשימוש בייתי ב 99 ש"ח. עשיתי חישוב, ולחוד, זה היה יוצא בסביבות ה 190 ש"ח. מספיק בשביל שיהיו לכל מיני מכשירים. אצלי זה ישמש למשל לכל מיני דברים שיש לי בבית (שעונים, מברשת שיניים חשמלית, גיבוי לסוללות נטענות, פנסים וכל מיני מכשירים אחרים) בבית לכמה שנים :-). בקיצור - כבר הזמנתי .

BM95160285200555591749.jpg

גם המשלוח שם יותר זול משאר המקומות ונע סביב ה 15+ ש"ח.

בכל מקרה, יש שם את הסוללות החדשות בעוצמה של 2600, אך את המטען של 15 דקות לא מצאתי שם. לעומת זאת, המטען של ה30 דקות עולה שם: רק 223 ש"ח ! ! ! ובגלל שהם היבואנים, הם מציעים באותה הקנייה:

==============================================

מבצע 2006 לרוכשים מטען זה 6% הנחה ברכישת כל סט נוסף . . .

מכל סוג נוסף אשר תרכשו - לדוגמא :

4 GP 2500 נוספות 83 ש"ח בלבד !!!

223+83 = 306 ש"ח בלבד !!!

4 סוללות GP 950 נוספות 66 ש"ח בלבד !!!

223+66 = 289 ש"ח בלבד !!!

ניתן לשלב גם 4 סוללות מכל סוג :

4 950 AAA + 4 2500 AA + המטען :

223+83+66 = 372 ש"ח בלבד !!!

מבצע - 2006 - המלאי מוגבל !!!

הזמן 2 יחידות (מטען) - והמשלוח (25ש"ח) עלינו !!!

====================================

בקיצור,חברה, מצאתי את המקום המשתלם ביותר לקנות בו את המטענים של חברת GP !

עמוד המטענים שלהם(יותר מבכל מקום אחר,כי הם היבואנים):

http://www.shiroco.co.il/scripts/prodList.asp?idCategory=26

וזה עמוד הסוללות שלהם:

http://www.shiroco.co.il/scripts/prodList.asp?idCategory=25

===================================================

ועכשיו, אעבור להפרכת כמה מיתוסים שהועלו כאן ע"י כמה אנשים ואני בטוח שרבים חושבים בטעות כמוהם:

" תמיד עדיף לטעון סוללות לאט, זה משפר את הטעינה ואת אורך החיים שלהן":

It's best to recharge batteries slowly.

(Not true. See next item).

Quick charging NiMH batteries will reduce their life.

For practical purposes with batteries that are designed to be quick charged, for example, Sanyo, GP, POWERhaus, that is not true. It is important to use a battery charger that has been specifically designed to rapid charge NiMH cells. Actually there is a much greater likely hood of reducing the life of a NiMH battery by using an "overnight" charger than by using a smart fast charger. Overnight chargers rely on the fact that you will unplug them after a number of hours. If you forget to unplug them they can continue to charge the batteries longer than they should. Overcharging WILL reduce the life of batteries. [From a strictly technical sense, a battery that is always slow charged will likely last a little longer than one that is always rapid charged. However, the difference is so small that it is not likely to be noticeable for most users.

"עדיף לשמור סוללות בקירור או כמעט בהקפאה": נכון ! ! ! (מה שהיה נכון לסבתא שלכם, נכון גם לכם,כמה דורות אחרי!)

Putting batteries in the freezer or refrigerator doesn't prolong their life

Alkaline batteries stored at "room temperature" self discharge at a rate of less than two percent per year. So normally refrigerating or freezing them will only help maintain their charge by a tiny amount. Hardly worth the effort of chilling them. However, if alkaline batteries are stored at higher temperatures they will start to lose capacity much quicker. At 85 degrees F they only lose about 5% per year, but at 100 degrees they lose 25% per year. So if you live in a very hot climate or are storing your batteries in a very hot location, it may be worthwhile for you to store your alkaline batteries in a refrigerator instead.

NiMH and NiCd batteries self discharge at a MUCH faster rate than alkaline batteries. In fact, at "room temperature" (about 70 degrees F) NiMH and NiCD batteries will self discharge a few percent PER DAY. Storing them at lower temperatures will slow their self discharge rate dramatically. NiMH batteries stored at freezing will retain over 90% of their charge for full month. So it might make sense to store them in a freezer. If you do, it's best to bring them back to room temperature before using them. Even if you don't freeze your NiMH batteries after charging them, you should store them in a cool place to minimize their self discharge.

ולבסוף:

הוכחה חד משמעית שסוללות NIMH נטענות הן הרבה יותר טובות למצלמות דיגיטליות מאשר כל סוללות ה"DURACELL M3 והENERGIZER TITANIUM" . . .

Rechargeable batteries have a lower capacity than disposable alkaline batteries.

This is really a huge challenge for all of us because you can see companies everywhere advertizing their "battery fact" as rated capacity and what they are really doing is perpetuating the "battery myth" that disposable batteries have a greater actual or available capacity than rechargeable batteries.

The actual or available capacity for a battery is way more important in actual useage but is more complex to determine, because it really depends on what you are using the batteries for exactly. (for more detail see battery terms page - "actual capacity").

For most high drain electronic devices, like digital cameras, rechargeable batteries will continue to work much longer than alkaline batteries. In fact in devices like digital cameras, NiMH batteries will run on a single charge for 3-4 times as long as they would on an alkaline battery. Look at this chart of a brand name alkaline battery and a high capacity NiMH battery both set up in a computerized battery analyzer and subjected to a high drain rate of 500 mA.

מי שאין לו ולא רואה את כל הגרף מוזמן להציץ כאן:

alkaline-vs-nimh.jpg

הסבר מתומצת של הגרף למתקשים באנגלית ולאלה שלא הבינו אותו:

אמת היא שסוללות רגילות עדיפות לשימוש במכשירים שעוצמת המתח החשמלי היותר גבוה של סוללות רגילות משפיעה ישירות על איכות פעולת המכשיר,כמו למשל: מכשיר רדיו (שיוכל לקלוט טוב יותר עקב עוצמה חזקה יותר של אות המשדר שלו, ופנסים לסוגיהם, שייתנו אור יותר חזק, עקב המתח החשמלי הגבוה יותר מסוללות נטענות (1.5 בסוללה רגילה מול 1.2 בסוללה נטענת). יש להבדיל היטב בין המכשירים שאכן יעבדו יותר טוב על סוללות רגילות, כי דיגיטלית לא תעבוד פחות טוב, רק כי יהיה לה אות חשמלי טיפה יותר גבוה!. הסוללות האידיאליות למצלמות דיגיטליות והמון מכשירים שונים הן בעצם - סוללות נטענות!

בעוד שסוללות נטענות, הן בעלות מתח של 1.2, וסוללות רגילות הן בעלות מתח של 1.5, בעת שימוש במצלמה דיגיטלית (למשל) סוללות רגילות שומרות על מתח של 1.5 רק בהתחלה, והאמת היא שסוללות אלה בעצם שומרות על מתח ממוצע של 1.2 (!) לאורך מסלול ההתרוקנות שלהן, ולבסוף מגיעות אף למתח של 1.0 - כן!,נמוך אף יותר ממתח הסוללות הנטענות. המשך האמת, היא שסוללות נטענות שומרות על מתח ה 1.2 לאורך כל מסלול ההתרוקנות שלהן, וכמו בהתחלת חייהן(מייד לאחר ההטענה), גם לקראת ריקונן, הן עדיין מספקות מתח עבודה של 1.2 !!!

בטבלה רואים בדיקת מעבדה לסוללה חזקה (לא נטענת) של חברת המותג - DURACELL מול נטענת של חברת SANYO בעוצמה של 2500, תחת לחץ עבודה גבוה המדמה מכשיר בעל זלילת אנרגיה גבוהה בעל 500MA (מצלמה דיגיטלית לדוגמה):

כאשר הסוללה של DURACELL מתחילה את חייה בעוטצמת זרם גבוה יותר מאשר הסוללה הנטענת של SANYO, החיים שלה מגיעים לסופם (בעוצמת מתח של 1.0)

בזמן הקצר פי-4 (!!!) מאשר נטענת, מה שמוכיח את הטענות לגבי העדיפות של סוללות נטענות על פני סוללות רגילות במכשירים זוללי אנרגיה( וזה בדיוק מה שיצרניות הסוללות הרגילות מנסות להסתיר ואף פעם לא תפרסמנה).

אני למדתי רבות במהלך היום הזה על סוללות שיעזור לי בהמשך החיים ובזבוז הכסף על סוללות רגילות ייפסק,למעט סוללות זולות לשעונים ושטויות כאלה (כמסופר למעלה).

מקווה שעזרתי לרבים מכם לעשות את הבחירה הנכונה, אלכס. :xyxthumbs:

נ.ב - הידע לקוח אחרי כמה שעות של "חפירות" באתר המצויין Green Batteries שהוקם על מנת "לקדם את השימוש בסוללות NiMH ו - Li-oN נטענות".

http://www.greenbatteries.com/faqs.html תקראו את העמוד ותראו את הקישורים למטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי יש כזה,אחלה מכשיר (רק שה-Discharge רלוונטי לסוללות ניקל-קדיום בעלות אפקט ,ולא לניקל-מאטל המסופקות).

קניתי ב-70 ש"ח כסט עיקרי למצלמה בנוסף לסט של 2 1600 GP עם מטען קומפקטי שיש לי לטיולים,

סוללות חזקות ,שמתי שתיים במצלמה שלי ביום חמישי לפני שלושה שבועות,הספיק עד לאתמול שבזמן הזה צילמתי כ-410 תמונות,כולל עם פלאש במקומות סגורים.

המטען נקרא "+ Europe x-3" ,והוא בא עם 4 2300mAH AA ניקל-מטאל,ועוד 4 900mAH AAA ניקל-מטאל מתוצרת Camelion,המטען מסוגל להטעין את סוגי הסוללות - AA,AAA,9V מסוגים של ניקל-מטאל וניקל-קדיום.

מה הכוונה לא רלוונתי הוא הרי מרוקן ואמרו לי לרוקן ואז ליטעון לביצועים טובים יותר אגב יש לי המון gp ניטענות כל מיני דגמים

את כל מה שקניתי הבאת ב 70?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה לא רלוונטי אומרת שזה לא מועיל ולא עושה שום דבר לסוללות ניקל מטאל (Ni-Mh),סוללות מסוג ניקל קדיום (Ni-Cd) הם בעלות אפקט ,כלומר לא ניתן לטעון אותם מחדש עד שאתה לא פורק אותם (מרוקן אותם),מה שהאופצייה הזאת במטען עושה זה לפרוק (Discharge) את כל האנרגיה של הסוללה כדי לאפשר טעינה,זה לא משפר ביצועים ולא כלום בסוללות ניקל מטאל בגלל שאין בהם אפקט ואפשר לטעון אותם שוב ושוב מבלי לרוקן אותם עד הסוף.

וכן, "הבאתי" את כל מה שקנית ב-70 ש"ח אם לא הבנת את זה ממה שכתבתי.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה כל מה שיש לכם להגיד על כל המידע הזה שהבאתי? נו באמת. יכל להיות כאן דיון הרבה יותר מעניין, מאשר על ענתיקות, וכמה פעמים שמישהו חוזר על דבריו בשביל מישהו שלא יכל לקרוא עוד פעם את ההודעה של אותו אחד.

חבל. ציפיתי להרבה יותר,מאשר שההודעה החשובה הזאת תרד לטימיון ותעלה אבק בארכיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...