שדרוג ה"שילוש" - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג ה"שילוש"

Ido.G

Recommended Posts

היי,

(פתחתי ת'רד זהה בפורום המפרטים- ואני לא יכול למחוק. אז אם צריך בבקשה תמחקו אותו).

OK... אז בשעה טובה ביום שני שבוע הבא אני אעשה פסיכומטרי. מה שאומר שסוף סוף יהיה לי זמן להתעסק עם קנית מחשב חדש. אבל אני לא יכול להתאפק ולכן אני לצערי מתחיל לבדוק כבר עכשיו במקום ללמוד. Undecided

בכל מקרה, אני מעוניין לשדרג את השילוש הנוכחי שלי, את הכרטיס מסך וכנראה שגם את המארז. זה בנתיים.

עכשיו יש לי: Celeron Tualatine 1200@1600

378 MB SDRAM@133

Radeon 8500 LE

אין לי תקציב. אני מעוניין לבזבז על זה כמה שפחות כסף, אבל גם להשקיע את הסכום הדרוש עבור מחשב סביר שיריץ משחקים טוב, יעבד וידאו וקול במהירות סבירה ויחזיק זמן סביר. בכל מקרה הכלל המנחה הוא שאם אין הבדל מורגש בביצועים- ללכת על הזול.

בקשר ל OC, מתוכנן, ואני אפילו בונה על זה.

בכל מקרה, בתור התחלה אני רוצה להחליט איזה שילוש לקנות.

כרגע אני חושב שאני אלך על סמפרון. סלרון, למרות היתרון הגדול של DDR2 (נפחים גדולים במחיר נמוך יותר) ולמרות שהוא OC טוב, לא טוב במחשחקים ולכן יורד מהפרק. P4 ו Athlon64 יקרים. סמפרון אמור להיות OC טוב, לא רחוק בביצועים ויעלה הרבה פחות.... אז אני מניח שעל זה אני אלך.

מעבד:

כרגע אני חושב על Sempron 2800+ בסוקט 754. הוא זול יחסית ועם 256Kb זיכרון מטמון. לפי מה שאני יודע הוא אמור להגיע פחות או יותר לאיפה שמעבדים שמדורגים טוב יותר מגיעים ב OC. האם אני טועה? (כמובן ששום דבר לא בטוח ותלוי על מה אתה נופל).

לוח אם:

אני צריך אחד שיהיה סביר ומעלה להמהרה. כמובן שגם אחד עם PCI-E.

ראיתי את ה MSI K8NGM-V בנועה (480 שח) ואת ה ASROCK K8NF4G ב KSP (שלפי ביקורות אמור להיות OCer סביר).

ישנם גם הלוח של gigabyte (שאמור להיות מוגבל מבחינת יכולות המהרה) וזה של ASUS שעולה הרבה.

מה אתם אומרים?

זיכרון:

פה ישנה התלבטות קשה. קודם כל אני רוצה שהאפשרות ל 2GB תהיה פתוחה (אם אני לא אקנה ישר 2). מאחר ובלוחות האלה יש 2 חריצים אני מוגבל לסטיקים של ג'יגה.

בהנחה שאני כן מעוניין לקנות זיכרון שיגיע למהירות כמה שיותר גבוה, אבל במחיר כמה שיותר נמוך- מה עדיך?

א. SAMSUNG DDR 1024MB 400mhz

650.00 בנועה.

אין שום פירוט על תזמונים וכו'.

ב. PQI PC3200 2048MB DDR 400MHz Dual Channel

1285 שח.

http://www.noacomp.co.il/product.asp?productid=3265

התזמונים שלהם יחסית נמוכים.............

ג. GSKILL DDR 2048MB 400MHZ 2-3-2-5

1355.

http://www.noacomp.co.il/product.asp?productid=4742

ד. 1GB 400MHz Supertalent CL2.5

530 שח. יחסית זול...................... 1060 שח ל 2 גיגה.

ה. 1GB TwinMos DDR PC3200/400 (TMD) - TwinMos - C2.5

694 שח.

האם הזיכרון עם הלוח והמעבד הנ"ל מגביל אותי בזיכרון? או שישנם מחלקים שמאפשרים לי להמהיר את המעבד בלי הזיכרון? (אני לא מבין איך זה עובד בפלטפורמת ה 64. עד היום היו לי רק עם מחשבים עם FSB).

בנתיים זה.

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסמפרון יביא לך אחלה ביצועים במיוחד עם OC...

הASROCK יהיה בחירה טוב בלוחות..

עם הזיכרונות זה קצת בעייתי כי אין ממש קיטים של 2G שטובים לOC...(וגם אם כן הם יעלו הרבה הרבה כסף)...

הGSKILL ZX שהבאת בקישור יהיו בחירה נחמדה ביותר..(קיט של 2G)..

הנה סקירה נחמדה על קיטים של 2G ש"מתאימים" לא OC..

http://www.xbitlabs.com/articles/memory/display/2gb-roundup.html

ואין שום בעיה בAMD יש גם מחלקים...

לקחת בחשבון גם את הקירור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, אני מחפש את מה שאני יכול להשיג במסגרת של מחשב זול יחסית.

המעבד הזה מגיע ב OC לאותה רמה שאליה יגיע 3100+, לדוגמה, פחות או יותר? (וברור לי שזה לא מוחלט, אבל יש ממוצעים)

בקשר לזיכרון- אני לא מעוניין להוציא 1800 שקל על זה. חבל על הכסף. אני מעוניין לקחת את מה שיתן הכי הרבה תמורת כ 500-650 שקל לג'יגה.

הזכרונות הנ"ל (של G skill) מהווים את האפשרות הטובה ביותר? הם עדיפים על וטווינמוס?

לוח:

יש לוחות טובים לסוקט 939 (אולי אני אקח סמפרון בסוקט הזה) שגם זולים (עד 500 שקל נגיד) וגם נותנים טווח סביר להמהרה?

איזה מומלץ? הבנתי שהקירור סטוק דיי טוב, לא? בכל מקרה- חשוב לי שהוא לא יהיה רועש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לסמפרון - בחירה חכמה

באוברקלוק מקסימלי 2696MHz המעבד שלי נותן ביצועים בין Venice 3800 ל San Diego 4000

בקשר ללוח - תוריד מהרשימה את ה Gigabyte, ה Asus יקר, וה MSI לא מוכר. ה זאת הבחירה הכי בטוחה פה

בקשר לזכרון - גם ה ZX וגם ה יהיו טובים עד טובים מאוד באוברקלוק

וכן יש מחלקים שמאפשרים לך לעשות OC למעבד ולהשאיר את הזכרון בתדר נמוך (אני משתמש באחד כזה במחשב שלי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לסמפרון - בחירה חכמה

באוברקלוק מקסימלי 2696MHz המעבד שלי נותן ביצועים בין Venice 3800 ל San Diego 4000

בקשר ללוח - תוריד מהרשימה את ה Gigabyte, ה Asus יקר, וה MSI לא מוכר. ה זאת הבחירה הכי בטוחה פה

בקשר לזכרון - גם ה ZX וגם ה יהיו טובים עד טובים מאוד באוברקלוק

וכן יש מחלקים שמאפשרים לך לעשות OC למעבד ולהשאיר את הזכרון בתדר נמוך (אני משתמש באחד כזה במחשב שלי)

אפ התקציב מאפשר לו, לא עדיף לו CRUSIAL BALISTIX?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2x1GB=2GB

מה זה BT?

אני לא מעודכן בעניינים האלה. ה HS האחרון שקניתי היה וולקנו 7+.

מה עדיף, הסמסונג או ה G-Skill?

ליאור, אני רואה שיש לך מערכת דומה (לצערי למיר הפסיקו להביא את הלוח הזה ועברו לג'יגהבייט :pissed: ).

כמה הזיכרון שלך עלה?

ועכשיו אני רואה ש BT זה "ביג טייפון". זה עדיין לא אומר לי כלום. למה הוא הכי טוב? למה הוא מומלץ? וכו'.

תודה שוב ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שזה שתי סטיקים של 1G דיברתי לבחור מעליך..( BUNG)...

אם אתה הולך חזק על הOC לך על הSAMSUNG...

אבל בגדול שתייהם יהיו מצויינים...

כי הוא הכי משתלם מבחינת מחיר/ביצועים..(במיוחד לOC)..

ולא חסר הסברים למה הוא טוב..וכו מספיק שתעשה חיפוש קטן בפורום תמצא הרבה סיבות..

והנה שיהיה לך מושג מה זה..(הוא עולה 250+- שקל)..

http://www.thermaltake.com/product/Cooler/Retail/cl-p0114/cl-p0114.asp

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תגזים........זה שאני לא מעודכן במצב השוק לא אומר שאני מטומטם.

אתה יודע, לפני הקניה אני לא ממש יכול לראות את השבבים....

בכל מקרה- לא הבנתי איזה הכי מומלץ בתחום המחיר הזה- בין 500 ל 650 שקל לג'יגה.

ומה זה "מקרר יותר"? במעלה? או ב 5?

עד כמה מקבלים תמורה עבור עוד 80 שקלים?

ואיך נחשבים ה HS-נקים של גיגהבייט בכלליות?

ומה עדיף לדעתכם, מערכת מבוססת סוקט 754 Sempron 2800+ (עם 256kb cache) או מערכת מבוססת Socket 939 עם סמפרון 3000 (128kb)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לשאול את החנות איזה שבבים, בהנחה שיש להם במלאי

לפי דיווחים שונים כל ה Samsung 1GB שהגיעו לארץ הם UCCC

ה Samsung VS הוא קשה, ואין מנצח ברור כאן

אבל שניהם טובים

מקרר יותר

מעבד עם TDP של 125W אחרי OC בתוך מארז סגור מול מעבד עם TDP של 89W בסטוק מחוץ למארז עם אותה טמפ'

HS של בעיקרון לא נחשבים מציאה גדולה

ולדעתי עדיף ה Sempron 3000 בגלל ה DualChannel (בהנחה שאתה הולך לשים 2 אחרת אין הבדל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...