קניית G4 משומש, התלבטות, וכרטיסי מסך למק - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניית G4 משומש, התלבטות, וכרטיסי מסך למק

maCr0T

Recommended Posts

היום לאחר מחקר ארוך אני ניצב מול התלבטות, איזה G4 משומש במצב טוב לקנות, יש לי שני מתחרים:

1. PowerMac G4 533, 256, 40G, combo

2. PowerMac dual 450, 256, 40G, combo.

השני יקר יותר בכ100 דולר. ישנה אפשרות שלישית של קניה בeBay, שווה לשקול אותה?

איזה מק לדעתכם עדיף מבין שני אלו? ואני מבקש, בלי להגיד "תקנה PC" אוקי?

דבר שני, מי שלא שם לב, אם יש לכם יותר ממק אחד אתם יכולים לרכוש חמישה רשיונות ליגואר ב200 דולר, שכולל דיסק התקנה בודד וחמישה רשיונות.

דבר שני, כרטיסי מסך למק, הרי כרטיסים אלו זהים לכרטיסי הPC, מלבד הביוס / FrimWare, האם יש דרך להמיר כרטיס לכרטיס מק? (עדכון ביוס, יעבוד?) ואם אפשר לינקים לאתרי דריברים צד שלישי כאלו, במיוחד לכרטיסי ATI. תודה רבה. תודה מראש, אמיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום לאחר מחקר ארוך אני ניצב מול התלבטות, איזה G4 משומש במצב טוב לקנות, יש לי שני מתחרים:

1. PowerMac G4 533, 256, 40G, combo

2. PowerMac dual 450, 256, 40G, combo.

מה העלות של המחשבים האלה ואיזה שימושים אתה מייעד להם? ???

ישנה אפשרות שלישית של קניה בeBay, שווה לשקול אותה?

אין לי נסיון אישי עם , אבל אם אתה קונה ממוכר (מאכער ;D) וותיק עם הרבה ביקורות טובות מלקוחות קודמים, אז כנראה שלא צריכה להיות בעיה.

דבר שני, מי שלא שם לב, אם יש לכם יותר ממק אחד אתם יכולים לרכוש חמישה רשיונות ליגואר ב200 דולר, שכולל דיסק התקנה בודד וחמישה רשיונות.

זה נכון, אבל עם שני תנאים:

1. המחשבים צריכים להיות תחת אותו גג (same household).

2. אסור לבצע בהם שימוש מסחרי. אם יש לך עסק בבית, תצטרך לקנות רשיון נפרד.

דבר שני, כרטיסי מסך למק, הרי כרטיסים אלו זהים לכרטיסי הPC, מלבד הביוס / FrimWare, האם יש דרך להמיר כרטיס לכרטיס מק? (עדכון ביוס, יעבוד?) ואם אפשר לינקים לאתרי דריברים צד שלישי כאלו, במיוחד לכרטיסי ATI.

התשובה הקצרה היא: לא.

יש תקדימים של כאלה שהצליחו ויש אחרים שנותרו עם כרטיס מת ביד.

לך על כרטיס יעודי למק...

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס יעודי למק? אתה מתכוון רדיאון 7000 ב160 דולר? (או 8500 ב170 דולר? LOL)

המחשבים יהיו תחת אותו גג, ובשימוש פרטי ותקין. אני מייעד למק קצת סרטים, ממש קצת (iMovie) קצת פוטושופ (שניהם מגיעים אתה).

המחירים שלהם זה של הראשון 900 ושל השני 1040. (דולר, כמובן) אמנם לא אמורה להיות בעיה, אבל זה יקר.

ואגב, אני לא מכיר ממש טוב את המחשב הזה, ניתן להוסיף לו HD IDE?

המחשב הזה יהיה גם דיי לעבודה שוטפת, קצת עריכת (האיימק שלי אוטוטו נחנק מזה) ועבודה ברשת...

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לזה בדיוק התכוונתי.

אגב, המחיר ל-8500 נראה לי מצויין :xyxthumbs:

המחירים שלהם זה של הראשון 900 ושל השני 1040. (דולר, כמובן) אמנם לא אמורה להיות בעיה, אבל זה יקר.

לדעתי יהיה משתלם יותר להוסיף $200 ולקנות מידע eMac חדש עם מעבד G4-700MHz, אחריות לשנה ועותקים חדשים של Jaguar ו-9.2.2.

אני מניח שעם מגבלות השדרוג תוכל לחיות עד שתקנה את מק הבא, ואל תשכח שחלק לא קטן מהשדרוגים תוכל לעשות עם התקני ו-Firewire חיצוניים.

ואגב, אני לא מכיר ממש טוב את המחשב הזה, ניתן להוסיף לו HD IDE?

לא צריכה להיות שום בעיה.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לזה בדיוק התכוונתי.

אגב, המחיר ל-8500 נראה לי מצויין :xyxthumbs:

לדעתי יהיה משתלם יותר להוסיף $200 ולקנות מידע eMac חדש עם מעבד G4-700MHz, אחריות לשנה ועותקים חדשים של Jaguar ו-9.2.2.

אני מניח שעם מגבלות השדרוג תוכל לחיות עד שתקנה את מק הבא, ואל תשכח שחלק לא קטן מהשדרוגים תוכל לעשות עם התקני ו-Firewire חיצוניים.

Prog.

אני יודע בקשר לרדיאון, זה למה התוספת הקטנה אחרי המחיר ;)...

200 דולר וeMac חדש? בוא נראה, זה יוצא הרבה יותר משתלם, למה? כי 200 לא מספיק למסך 17 כזה שטוח ואיכותי, ועוד 130 שאני מקבל מתנה של ג'גואר (שהאיימק ישב בצד, לא מגיע לו OS חדש.) אני חושב שזה מה שאעשה. תודה. אגב, בכמה מתומחר היום FireWire האב? (USB האב יש לי כבר מספיק..) תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג כמה עולה Hub כזה בארץ, אבל בחו"ל אפשר להשיג כזה בסביבות ה-60~70 דולאר.

כמה התקני Firewire נראה לך שתקנה? ???

בכלל, המחירים של התקני IEE1394 בשלב הזה הם עדיין בגדר שחיטה (התקני 2.0 דומים עולים הרבה פחות).

אז אתה הולך על ה-eMac? :jump:

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעצם לא צריך האב כי FW אפשר לשרשר... 70 דולר?! אין מצב... לא קונה (האב).

אולי אתה צודק, אבל לשום אין ולא יהיה USB2 מלבד פאואר שהוא בר שדרוג...

אני כנראה אלך עליו, אבל יש שמועות על כניסה של שני דגמים חדשים (לא יודע לאיזה סדרה...) שיורידו את המחירים בלא מעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...