שאלה בנוגע לטיסה בחלל - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בנוגע לטיסה בחלל

joni

Recommended Posts

יש משהו קטן שאני לא מבין ואני צריך הסברק מדעי ... עם בחלל אין חיכוך אז מכאן שעם מעבורת נוסעת בחלל מספיק שהיא תיתן טעינה אחת של מהירות נגיד מאך 2 וככה היא תמשיך בלי הנעה ממושכת ?!?! אני יודע שזה לא ככה אבל מישהו יכול לתת לי הסבר מדעי לזה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתנאים מושלמים מה שתיארת יקרה (הגוף יתמיד במצבו אם לא פועל עליו כל כוח, ז"א ששקול הכוחות שלו שווה 0. החוק הראשון של ניוטון).

אבל בגלל שבין כל 2 חלקיקים ביקום פועל כוח, וביקום יש מלא חלקיקים, אזי שקול הכוחות לא יהיה שווה ל0 בזמן שהמעבורת טסה בחלל, כי פועלים עליה כל מיני גדלים של כוחות מכל מיני כיוונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בין כל 2 חלקיקים ביקום פעול כוח.

לא משנה מה המרחק ביניהם.

אפילו כוחות משיכה קיימים. נכון שאם החלקיקים מאוד רחוקים אז הכוחות הם מאוד, מאוד חלשים, אבל הם עדיין קיימים.

מי אמר שהחלל הוא ריק עצום?

הרי הוא לא בדיוק ריק, יש בו כל מיני כוכבים וענני גזים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינה מתמטית הכוח הוא בשאיפה ל0, וזה ביתניים מספיק טוב בשבילי, כי אף אחד לא יודע באמת עד לאיזה טווח ההשפעה של כל כוח.

ואם יהיה "משהו" שיפריע לכוחות הפעולים בין 2 חלקיקים, הרי גם הוא, בגלל שהוא "משהו", ישפיע על החלקיקים בכוחות משלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאו דווקא

לדוגמא כלוב פארדי מאפס את השדות האלקטרומגנטיים בתוכו, אבל הוא לא יוצר שדה משל עצמו על החלקקים שבתוכו

החלקיקים הנושאים של הכוחות הגרעניים מאד מוגבלים, החלקיק דועך אחרי כמה מילי אנגסטרם, אז הכוחות לא שואפים לאפס, הם ממש אפס בגדלים סבירים

על הכבידה אני לא יודע מספיק, אבל אני מניח שיש גבול אמיתי מסוים גם לה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כוח הכבידה, כמו הכוח החשמלי והכוח הגרעיני החזק, מנוסחים באותו האופן.

הכבידה היא G*M1*M2 חלקי המרחק בריבוע. הכוח החשמלי הוא K*Q1*Q2 חלקי המרחק בריבוע. הכוח הגרעיני החזק מנוסח באותו האופן.

כוח הכבידה חלש בהרבה מאשר הכוח החשמלי, והוא החלש מבין כל כוחות המשיכה. הוא הופך למשמעותי רק בגרמי שמיים.

הכוח לא מפסיק להתקיים במרחק מסויים, הוא פשוט הופך לזניח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...