930 מול ה3800/4200 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

930 מול ה3800/4200

omerba

Recommended Posts

אני רוצה לקנות מחשב חדש, ולאחרונה ראיתי מבחן ביצועים בTOMSHARDWARE שמראה שבמולטיטאסקינג (שכולם בפורום מאד אוהבים) אוכל את האבק של אינטל.

האם אני מפספס משהו? או שאינטל באמת ניצחו בDUAL את AMD?

ובנימה זאת, אם אני קונה , איזה צריך? האם יש באמת הבדל בין 533 ל667 בזיכרונות(כי אין ממש הבדל במחיר)? ול930 איזה צ'יפסט צריך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ציתות מאותה כתבה-

Conclusion

Although we did not have a retail Pentium 4 6x1 processor for review, our initial benchmark results that we recorded in October made pretty clear that there won't be any performance benefit over the 90 nm 6x0 series because there are no fundamental technical improvements. In the single-core arena, it is safe to say that remains the performance king.

Looking at the dual core sector, the Pentium D 900 is able to mix things up a little bit, but it is not capable of surpassing the Athlon 64 X2's performance at all. Thanks to a 4-MB L2 cache, it can compete with the X2 in many benchmarks, but the faster X2 models remain on top. You will have to get the Pentium Extreme Edition 955 to outperform AMD's dual core top models in some disciplines, but this has to be bought at a 50% price penalty when compared to Pentium D 950.

As far as power consumption goes, a Pentium D 950 actually manages to reduce overall power requirements over the Pentium D 840 by approximately 10%. However, a system that runs an Athlon 64 X2 and the same components requires another 20-25% less energy! To make things worse, Intel had to delay support for C1E, Thermal Monitoring 2 and Enhanced SpeedStep until the second quarter of this year, which we find really disappointing. If we had done the power measurements with AMD's Cool & Quiet enabled, it would have left Intel behind even more.

Although the new Pentium D 900 series clearly is better than the 800 family and the firm finally manages to come close to , we would still recommend an based system to any conscious computer buyer due to advantages offered in terms of both performance and power consumption.

Comprehensive Intel Processor Table

בקיצור עדין עדיפה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נכון אם אתה משווה את ה940/950 ל4800/4600/4400

אבל ברוב המבחנים ה930 ניצח את ה4200. שה930 זול יותר ב200 שקל מ4200 שזה הפער שיעלה לי קירור.

אתה שוכח תמחיר של הלוח- יקרים יותר

וצריכת חשמל

חוץ מיזה מי צריך היום יותר מ3800 כפול ליבה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית נכנסתי למתקפת שידרוג בגלל חלק משומש שרציתי, אבל בסוף אני קונה D920 (אני לא קונה מחנות, אלא דאגתי ליבוא אישי דרך חבר).

למה לא 3800 של AMD?

כי הוא עולה לי 500 שקל יותר מה-D920..

כי באוברקלוק של אוויר אפשר להגיע ל-4GHZ דיי בקלות עם D920

כי הוא לא תומך בזיכרון DDR2, ואם אני כבר קונה 2GB זיכרון, חבל לקנות ב-DDR1 שבטח עוד שנה יהיה כמו שכרטיסי ה-AGP כיום.

למעשה הפיסקה האחרונה הכי הפריעה לי.. אני יודע של-DDR2 עם התזמונים הגבוהים שלו אין יתרון ממשי על DDR1, אבל חבל להשקיע 1000 שקל על 2GB זיכרון ושהוא יהיה נחלת העבר כבר השנה, אם אז רק לחכות לסוקט החדש לדעתי.. בעוד באינטל הלוחות שיש לכם כיום בשוק כבר מציעים תמיכה ב-65nm לכל סוגיהם. וזה לא חייב להיות לוח יקר (Gigabyte 945P אפשר למצוא ב-600 ש"ח לדוגמא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאן למעשה סיכמת את היתרון של אינטל

אבל עדיין לא ידוע אם 945/955/975 יתמכו בקונרו בעתיד

שזה צעד יותר חשוב מ DDR2

לפי אתר ixbt.com שזה אתר מאוד אמין ברוסית... אפשר לראות שבשביל CONROE תהיה גם תמיכה ב975... ויהיו צ'יפים חדשים כמו Q963 וQ965

הנא לינק למרותש הוא ברוסית http://www.ixbt.com/news/hard/index.shtml?05/54/61

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...