גועל נפש בהכשר הרבנות - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גועל נפש בהכשר הרבנות

Merrymoon

Recommended Posts

עכשיו תגיד לי, מה קשור מה שאמא שלך מאמינה אליך? לא הרבה, אם תשאל אותי. אז למה לכל הרוחות זה צרייך לעשות אותך אזרח סוג ב'? תאר לעצמך שבמדינות בהן ישנו רוב נוצרי (או מוסלמי או פגאני, מה זה משנה?) לא היו נותנים למיעוטים אתניים/דתיים לנשא? פשוט שוללים מהם את הזכות הזאת עד שהם לא יתנצרו/יתאסלמו/וכו'...? אם היו עושים זאת ליהודים בגולה (בימינו) היה רעש שחבל"ז אבל פה זה עובר בשקט. אבל רוצחים מותר, כי הם יהודים. :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עכשיו תגיד לי, מה קשור מה שאמא שלך מאמינה אליך? לא הרבה, אם תשאל אותי. אז למה לכל הרוחות זה צרייך לעשות אותך אזרח סוג ב'? תאר לעצמך שבמדינות בהן ישנו רוב נוצרי (או מוסלמי או פגאני, מה זה משנה?) לא היו נותנים למיעוטים אתניים/דתיים לנשא? פשוט שוללים מהם את הזכות הזאת עד שהם לא יתנצרו/יתאסלמו/וכו'...? אם היו עושים זאת ליהודים בגולה (בימינו) היה רעש שחבל"ז אבל פה זה עובר בשקט. אבל רוצחים מותר, כי הם יהודים. :screwy:

אני לא מרגיש פחות יהודי ממישהו ששני ההורים שלו יהודים.

עשיתי , כשעבדתי שילמתי מיסים ואני מרגיש מידה מסויימת של זיכה

לעם היהודי ופטריוטיות כלפי המדינה הזאת ולמרות שאני לא נחשב יהודי לפי התנ"ך, עדיין הייתי נשלח למחנה השמדה בWW II.

ועם כל זה עדיין אני נחשב אזרח סוג ב' במובן מסויים באמת והמדינה הזאת עדיין מחוברת לדת שלה בצורה מאוד גזענית.

וזה לא שלא ניסו לגייר אותי כשרק עלינו לארץ..."סניפ, סניפ" If you know what i mean

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת גועל נפש, גועל נפש שלרבנות יש סמכות יותר גבוהה מאפשר לפרקליטות הראשית, גועל נפש, שמחזיקים את יגאל אמיר הזה בתא דה-לוקס, גועל נפש שנותנים לחלאת אדם הזאת להנשא, גועל נפש.

והכי מגעיל אותי ("חורה לי ועולה לי"), שמדברים על זה ועליהם.

עכשיו אני אנסה לנגוע בסוגיה של החתונה האזרחית בארץ, חד וחלק, הדבר דורש תיקון, זה מחדל מאין כמוהו, הסמכויות היחידות לנישואין בארץ הם בין הדין הרבני, והשרעי המוסלמי, וזה פסול ש"מדינה בשנות ה2000" מסתמכת אך ורק על דת לחתימת שותפות בין 2 בני אדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מה הבעיה שלכם. יש חוק (במקרה הזה הלכה דתית) שקובע שאם X אזי הם נשואים ואם Y אזי הם לא. עמיר ולריסה עשו X ולכן הם נשואים. Case closed. אז נכון, הוא רוצח והיא דפוקה, אבל בשום מקום לא כתוב שלרוצח אסור להתחתן עם דפוקה.

ולא, יש עוד רוצחים שהתחתנו בזמן ריצוי עונשם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה פתאום? ממתי הפרקליטות יכולה לקבוע הלכות דתיות? החוק קובע שעבור יהודים, נישואין הם בתחום של הרבנות. אתה לא מציע שהפרקליטות תקבע בנושאי , נכון? או חינוך, או איכות סביבה, או רווחה, נכון? לכל תחום יש גוף שממונה עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו, שהיא לא, אבל זה נותן את ההרגשה שהיא נכנעת להלכות דתיות. כל דת כבודה במקומה מונח אבל אנחנו לא איראן אז למה המדינה הזאת משתמשת בתירוצים של דת כדי לתת פרס לרוצח שדינו היה לבלות את שאר ימיו בכלא ובבידוד? לפני שתשמע עוד ישחררו אותו לירח דבש בטבריה! אבל מה, זה בסדר להעניש אזרחים תמימים שבמקרה הם לא יהודים, או לא יהודים מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלו עד טבריה! יש שם מספיק עקומות... לא צריך עוד את הלריסה הזאת שתסתובב לנו בביקיני על החוף. הדגים יבצעו חראקירי.

אני לא מבין על מה אתם מתלוננים. שואפת להיות כמו ארה"ב, ובהרבה מדינות שם החוק הדתי עולה על החוק המשפטי :nixweiss:

זה אכן קטע הזוי שהסכם בעל תוקף משפטי חייב לעבור אישור של סמכות דתית. אבל זה ... תולעת ראש ממשלה, ממשלת טרור כשכנים, רוחמה אברהם... מה לא הזוי פה?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא פרס, זה החוק.

יש עוד רוצחים שהתחתנו בזמן ריצוי עונשם.

או אולי את חושבת שצריך להיות חוק אחד לרוצח "רגיל" וחוק אחר לרוצח של רבין? רק תנסי להעביר חוק שמיועד לאדם אחד בלבד בבג"צ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלו עד טבריה! יש שם מספיק עקומות... לא צריך עוד את הלריסה הזאת שתסתובב לנו בביקיני על החוף. הדגים יבצעו חראקירי.

אני לא מבין על מה אתם מתלוננים. שואפת להיות כמו ארה"ב, ובהרבה מדינות שם החוק הדתי עולה על החוק המשפטי :nixweiss:

זה אכן קטע הזוי שהסכם בעל תוקף משפטי חייב לעבור אישור של סמכות דתית. אבל זה ... תולעת ראש ממשלה, ממשלת טרור כשכנים, רוחמה אברהם... מה לא הזוי פה?!

כמו שאתה מתלונן שמרביצים למתנחלים ומפנים שטחים.

אני מתלונן שמתייחסים אליי כאזרח סוג ב'(עריכה: הבנתי שזה היה בציניות, פשוט השתמשתי במה שאמרת בשביל להסביר את הנוקדה שלי לאיסתרא בלגינא).

זה לא פרס' date=' זה החוק.

[/quote']

אז שישנו את החוק.

כל הקטע במאסר זוהי שלילת זכויות בסיסיות!

עיקר הזכויות האלה הן כמובן חופש, אבל יש עוד.

לא צריך לתת לאף רוצח להתחתן, להתייחד ולהביא לעולם ילדים.

בעוד שהזכות שלי להתחתן בארץ ולהקבר כמו בנאדם בבית קברות נשללות במדינה הזאת.

נ.ב-

כששירתתי בבה"ד 1, הגיע אלינו הרב הראשי לצה"ל להעביר הרצאה.

הוא הגיע לנושא של חיילים בצבא שאינם יהודים(אני למשל), חיילים קרביים

שכאשר הם מתים בשדה הקרב, הם ייקברו במרחק של שתי חלקות מחבריהם היהודים.

והוא אמר את זה בשיא הטבעיות...בחיי שרציתי לעלות לבמה ולדחוף לו את המיקרופון לתוך

הגרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא, חסר חוקים עבור אדם אחד שעברו בכנסת? חוק עמיר פרץ לדוגמא (זה מה שאני זוכר עכשו...)

LEV0, זה לא שאני נגדך... זה הייה בציניות... פשוט לפי מה שאני בין זה לא אישי היחס הזה... זה עוד אחד מהדברים הדפוקים שיש במדינה הזו...

אבל תאמת, מכל הדברים הדפוקים, זה אחד שבאמת צריך ואפשר לתקן. כי אפילו ערבים לא זוכים ליחס כזה. זה מטומטם להתחתן רק באישור הדת או לא להתחתן בכלל.

וכמו שכתבתי:

זה אכן קטע הזוי שהסכם בעל תוקף משפטי חייב לעבור אישור של סמכות דתית
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט חסר. כל החוקים האלו (כולל חוק עמיר פרץ) הם חוקים כלליים, גם אם ברגע נתון אחד הם תקפים רק לאדם בודד. החוק הנ"ל לא קבע שעמיר פרץ לא יוכל להיות גם יו"ר ההסתדרות וגם ח"כ, אלא שיו"ר ההסתדרות, יהיה מי שיהיה, לא יוכל להיות גם חבר כנסת. למה אף אחד לא צייץ כשרוצחים אחרים התחתנו?

בכל מקרה סביר להניח שחוק שימנע מרוצח להתחתן יפסל, כיוון שהוא סותר את חוק יסוד כבוד האדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט חסר. כל החוקים האלו (כולל חוק עמיר פרץ) הם חוקים כלליים, גם אם ברגע נתון אחד הם תקפים רק לאדם בודד. החוק הנ"ל לא קבע שעמיר פרץ לא יוכל להיות גם יו"ר ההסתדרות וגם ח"כ, אלא שיו"ר ההסתדרות, יהיה מי שיהיה, לא יוכל להיות גם חבר כנסת. למה אף אחד לא צייץ כשרוצחים אחרים התחתנו?

בכל מקרה סביר להניח שחוק שימנע מרוצח להתחתן יפסל, כיוון שהוא סותר את חוק יסוד כבוד האדם.

מה עם נהג האוטובוס שרצח 7 חיילים בטרמפיאדה?!

אתה חושב שלא התרעמתי כאשר שמעתי שהוא קיבל

חופשה מהכלא בשביל להתחתן?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, לא צריך לחוקק חוקים במיוחד בשביל אנשים, אבל צריכה להשלל הזכות הזאת מפושעים, וצריכה להנתן הזכות הזאת לאזרחים מהשורה שפסולי חיתון דתי מסיבה זאת או אחרת.

ולמען הסר ספק, בפושעים אני התכוונתי לכאלה ש"יושבים" כרגע, לא משוחררים או משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...